Skocz do zawartości

Browar Skyline


Bogi

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach wymiany dostałem dwa piwka, więc póki ranek, warto skosztować.

 

Najsamwpierw zwróciłbym uwagę na piękną retencję piany w IPA, jaką można spotkać w piwach angielskich lub uwarzonych w ten sposób, czyli już prawie wychodzi z pinty, ale nie spływa. Perfekcja.

 

House of Lords IPA (Autor określa je też jako India Brown Ale) 16, 6,5vol

 

Kolor tak jak sugeruje druga nazwa bardziej kierunek Mild'a albo Brown'a, niemniej jednak jest to ładny, połyskliwy, klarowny, ciemny bursztyn z refleksami różu czyli pod IPA jeszcze będzie. O pianie już pisałem.

 

Aromat nuta górna biszkopt, marmolada, cynamon, pikantnie i rześko, wyczuwalny na mój nos Bramling Cross, piwo śniadaniowe. Bardzo bogate w czysty profil i takiż aromat. Nuta dolna słabsza, ale nadal rześka. Do IPA brakuje uderzenia chmielu, ale do wariacji na temat Brown Ale jest jak znalazł.

 

Smak lekko palony karmel, wyrazista mieszanka chmieli, goryczka zalega jak w dobrym IPA, piwko przyniesione prosto z piwnicy ma idealną temperaturę, schłodzone bardziej mogłoby być bardziej rozmyte. W smaku jest IPA, ale również mamy nuty Brown'a, karmel, pieczony tost, syrop z DR, trochę żytniego zacieru.

 

Dla mnie bomba i jeśli Sebastianowi smakuje, to już jest nas dwóch.

 

Imperial IPA 20, 9, 95 IBU

 

Z całkiem innej beczki, nie wiem czemu tak mętny kolor przy nalewaniu się zrobił, bo w butelce było bardziej klarowne, piana ogromna zaś, prawie gushing.

 

Aromat nuta górna las sosnowy, liqueur de sapin, nawet przyjemnie jak na amerykie, lekko mandarynki i passiflora, ale bez przesady. Nuta dolna jakaś taka pusta, nieokreślona. Zero alkoholu w zapachu, również chmielu jako takiego-to są plusy. Czy smak okaże się minusem?

 

Smak bardzo dobrze nachmielone, ale nie kierunek amerykański, bo żaden z chmieli nie zalega, tylko się przeplata. Na finiszu pozostaje przyjemna cytrusowość. Za pierwszym łykiem wypiłem 2/3-niesamowita pijalność. Alkoholu nadal brak, o IBU to też nie słyszeli-na pewno jest 95? To jest właściwy kierunek. Po jakimś czasie mignie nuta ziołowa, ziemista. Bardzo dobre piwo i nawet lepsze od House of Lords, które w rozrachunku ostatecznym jawi się jako bardziej degustacyjne (gdy te słowa piszę mam jeszcze pół pinty).

 

Dziękuję za smakołyki i nie odmowię następnych.

post-5299-0-45371300-1434785908_thumb.jpg

post-5299-0-10284600-1434785946_thumb.jpg

post-5299-0-75195900-1434785982_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w IIPA pewnie trafiła się butelka z zbyt wysokim wysyceniem i podbiło osad z dna dlatego takie mętne. Nie wiem dlaczego ale tak warka jakoś nierówno musiała mi się zmieszać z surowcem do refermentacji bo z wysyceniem bywa różnie. W tym piwie jest bardzo prosty zasyp ale te 20 Blg i tak zbudowało dosyć dużą kontrę dla goryczki, która w sumie dzięki temu moim zdaniem jest zbalansowana. Wielkie dzięki za miłe słowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się znalazła butelka równo wymieszana, to na kiedyś tam zamawiam, bo naprawdę zacne piwko, wpisujące się w styl, bez wad i nie przesadzone w niczym; kulejące tylko od strony wizualno-estetycznej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.