Skocz do zawartości

ratowanie piwa


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

parę dni temu chciałem rozlać piwsko, podnoszę pokrywę od wiadra a tam niemiła niespodzianka.

Na oblepionych osadem drożdżowym brzegach wiadra nad piwem paskudne wykwity jakiegoś pleśniaka. Wykwity występowały punktowo, tafla piwa nie zaatakowana. Smak ok. Oczywiście prędzej czy później infekcja przeniosła by się na piwo.

W smaku było całkiem fajne więc postanowiłem piwo ratować.

Przelałem delikatnie piwsko do nowego wiadra i dodałem 3 g pirosiarczynu sodu a następnie piwko wyklarowałem zolem krzemionkowym. Wiadro wyniosłem na balkon . Po 4 dniach nie widać żadnych objawów infekcji. Mam nadzieję, iż wszelakie badziewie zostało unicestwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś masz zamieszaj w fermentorze z cukrem przed rozlaniem

hehe

 

dodatek gęstwy w ilości ok 10-20 ml na 25 l piwa do butelkowania to u mnie norma przy każdej klarowanej zolem warce. Bez dodatku drożdży piwo klarowane zolem nie nagazowało by się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś masz zamieszaj w fermentorze z cukrem przed rozlaniem

hehe

 

dodatek gęstwy w ilości ok 10-20 ml na 25 l piwa do butelkowania to u mnie norma przy każdej klarowanej zolem warce. Bez dodatku drożdży piwo klarowane zolem nie nagazowało by się.

No to po co suchy lód?. Chyba że lejesz w kega, bo tak do każdej z butelek nakładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by było jasne

 

piwo klaruję zolem, na tym etapie mam 2 drogi

 

1 refermentacja- dodanie do wyklarowanego np 25 l piwa 10-20 ml gęstwy + cukier a następnie rozlanie do butelek i kapslowanie

 

2 rozlanie klarownego piwa do butelek 1,5 l po wodzie mineralnej dodanie suchego lodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.