Skocz do zawartości

prośba o pomoc (watek z piwem w tle)


janek22k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem osoba nową na tym forum. Jestem też tutaj nie przypadkowo. Zwracam się do Was z prośbą.

Chcę abyście wykonali kilka zadań, które będą mi pomocne przy pisaniu pracy dyplomowej.

 

Poniżej znajduje się kilka sloganów reklamowych. Chcę abyście

poukładali te hasła w kolejności od najbardziej przekonujących do

najmniej przekonujących w waszej opinii (najbardziej pasujące do wizerunku piwa Żywiec).

 

Oto hasła reklamowe:

 

Żywiec. Możesz być pewien.

Żywiec. Kunszt warzenia piwa.

Żywiec. Dobrze zrobione.

Żywiec. Nadaje znaczenie.

 

W dalszej kolejności chcę abyście wykonali:

 

1. napisz kilku swobodnych myśli do każdego ze sloganów,

2. napisz zdanie na temat tego co dane hasło ma do przekazania, co się

za nim kryje, czy też co ja akurat miałem na myśli.:)

 

 

Troszkę tego jest, ale mam nadzieję, że się nie zrazicie;]

Z góry dziękuję za pomoc! :)

 

pozdrawiam

 

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc' date=' ale lista jest już zamknięta, więc trzeba wybierać:)[/quote']

ale fanów żywca chyba tu nie znajdziesz :)

... takowych nawet nie szukam;] Chcę jedynie przeprowadzić badanie dotyczące oddziaływania sloganu reklamowego. Dokładniej pisząc, które z haseł według Was byłoby najlepsze, które Wam się podoba najbardziej w kontekście piwa Żywiec. Jesli ktoś mógłby mi udzielić takiej odpowiedzi to będę szczęśliwy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... takowych nawet nie szukam;] Chcę jedynie przeprowadzić badanie dotyczące oddziaływania sloganu reklamowego. Dokładniej pisząc, które z haseł według Was byłoby najlepsze, które Wam się podoba najbardziej w kontekście piwa Żywiec. Jesli ktoś mógłby mi udzielić takiej odpowiedzi to będę szczęśliwy:)

Trudno mówić o podobaniu się reklamy jak nie przepada sie za tym piwem , żeby nie powiedzieć ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz piłem to w samolocie kilka lat temu wracając z arabskiego kraju ze ścisłą prohibicją. Nie dopiłem puszki 0.33 i poprosiłem o burbon :) .

Żywiec. Tego się nie da wy....!

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... takowych nawet nie szukam;] Chcę jedynie przeprowadzić badanie dotyczące oddziaływania sloganu reklamowego. Dokładniej pisząc' date=' które z haseł według Was byłoby najlepsze, które Wam się podoba najbardziej w kontekście piwa Żywiec. Jesli ktoś mógłby mi udzielić takiej odpowiedzi to będę szczęśliwy:)[/quote']

Trudno mówić o podobaniu się reklamy jak nie przepada sie za tym piwem , żeby nie powiedzieć ......

rozumiem ... lecz po prostu murze zebrać dane na ten temat i i to pozornie nie jest takie proste;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... takowych nawet nie szukam;] Chcę jedynie przeprowadzić badanie dotyczące oddziaływania sloganu reklamowego. Dokładniej pisząc' date=' które z haseł według Was byłoby najlepsze' date=' które Wam się podoba najbardziej w kontekście piwa Żywiec. Jesli ktoś mógłby mi udzielić takiej odpowiedzi to będę szczęśliwy:)[/quote'']

Trudno mówić o podobaniu się reklamy jak nie przepada sie za tym piwem , żeby nie powiedzieć ......

rozumiem ... lecz po prostu murze zebrać dane na ten temat i i to pozornie nie jest takie proste;/

No niestety nic na to nie mogę poradzić, a szkoda .. poza tym chyba wszystkie polskie piwa straciły na jakości. Pamiętam, jak byłem mały, mój tata zawsze kupował Kasztelańskie ... to było piwo i ten smak, tego się nie zapomina. Teraz po wielu latach trudno znaleźć coś co można byłoby porównać ... choć może jeszcze wszystko przede mną;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nic na to nie mogę poradzić, a szkoda .. poza tym chyba wszystkie polskie piwa straciły na jakości. Pamiętam, jak byłem mały, mój tata zawsze kupował Kasztelańskie ... to było piwo i ten smak, tego się nie zapomina. Teraz po wielu latach trudno znaleźć coś co można byłoby porównać ... choć może jeszcze wszystko przede mną;]

Może nie wszystkie ale ogromna większość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto hasła reklamowe:

 

Żywiec. Możesz być pewien.

Żywiec. Kunszt warzenia piwa.

Żywiec. Dobrze zrobione.

Żywiec. Nadaje znaczenie.

Niestety twoje hasła są nie trafione.

@ 1. Niczego nie możesz być pewien bo w zimę smakuje inaczej niż latem, dodatkowo zależy w jakiej części kraju je pijesz, np. w Suchej Beskidzkiej to zupełnie inne piwo niż np. w Gdańsku.

@ 2. Kunszt warzenia kojarzy mi się z rzemiosłem a tu przecież przemysł, komputery i chemia.

@ 3. Nie jest dobrze zrobione bo patrz pkt 1 i 2.

@ 4. Tego w ogóle nie zrozumiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ... lecz po prostu murze zebrać dane na ten temat i i to pozornie nie jest takie proste;/

chyba nawet to teraz pijesz :) ' date=' a że nie jest proste to wiemy :)[/quote']

Przepraszam, mały błąd ale to z pośpiechu;) Co do degustowania piwem to tego teraz nie robię, choć mógłbym:) W lodówce mam chyba z 40 Warek w puszce;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto hasła reklamowe:

 

Żywiec. Możesz być pewien.

Żywiec. Kunszt warzenia piwa.

Żywiec. Dobrze zrobione.

Żywiec. Nadaje znaczenie.

Niestety twoje hasła są nie trafione.

@ 1. Niczego nie możesz być pewien bo w zimę smakuje inaczej niż latem' date=' dodatkowo zależy w jakiej części kraju je pijesz, np. w Suchej Beskidzkiej to zupełnie inne piwo niż np. w Gdańsku.

@ 2. Kunszt warzenia kojarzy mi się z rzemiosłem a tu przecież przemysł, komputery i chemia.

@ 3. Nie jest dobrze zrobione bo patrz pkt 1 i 2.

@ 4. Tego w ogóle nie zrozumiałem[/quote']

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie sobie niefortunnie znalazłeś forum i towarzystwo do opiniowania tych haseł :) :)

Ale może zostawisz te Żywce-Warki-40x-etc i zainteresujesz się piwowarstwem ? To fajne hobby!

Uważam, że każda opinia coś wnosi. tutaj widzę, że mało kto przepada za Żywce, czy może nawet nikt go nie lubi;) jednak może jak dowiem się dlaczego Żywiec jest taki niedobry to będę wiedzieć czego nie uwypuklać, nie przedstawiać w dobrym świetle, czyli dalej idąc, nie bazować na nieprawdziwych informacjach.

 

Co do pytania, na piwowarstwo nie mam póki co czasu. Najpierw muszę studia skończyć!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości' date=' jak to nie tajemnica - jaki temat pracy ? Może Ci inaczej pomożemy.[/quote']

Oto temat:

 

.. Projekt kampanii reklamowej dla piwa " Żywiec".

 

(piszę już trzeci rozdział i jestem na etapie tworzenia sloganów reklamowych)

Mam taki pomysł: jeśli trudno jest tu o ocnę haseł reklamowych, to może łatwiej byłoby napisać coś o samym "Żywcu", jego plusach i minusach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lodówce mam chyba z 40 Warek w puszce;D

a ja mam tylko 3 warki' date=' ale nie zamieniłbym żadnej z nich na jakąś tam Warkę...., co własna warka to własna![/quote']

... 3 a 40 robi wielką różnicę, ale rozumiem że chodzi tu o wartość dodaną:)

No tak wielką, tym bardziej, że nasze "warki" mają powyżej 20 litrów :) .

Pisz wszystko, że wspaniałe itp. To ma być reklama a nie prawdziwa informacja. Tylko taka prośba nie pisz ( tak jak w reklamie warki), że piwo robi się ze świeżego chmielu. :)

No ale dobra powiedzmy, że piszemy o "dobrym piwie":

 

Żywiec. Możesz być pewien. nr 3. Swobodna myśl? Jestem pewien, że to piwo a nie sok malinowy.

Żywiec. Kunszt warzenia piwa. dla mnie nr 2. Swobodna myśl? Starszy jegomość zachwalający jaką to tradycje ma piwo.

Żywiec. Dobrze zrobione. dla mnie numer 1. Swobodna myśl: zrobione z naturalnych składników i nikt mi nie pluje do butelki.

Żywiec. Nadaje znaczenie. nr 4. Swobodna myśl? Jak dla mnie to w ogóle nie pasuje. Myśli brak.

 

PS. Też jestem na etapie 3 rozdziału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tylko 3 warki' date=' ale nie zamieniłbym żadnej z nich na jakąś tam Warkę...., co własna warka to własna![/quote']

... 3 a 40 robi wielką różnicę, ale rozumiem że chodzi tu o wartość dodaną:)

No tak wielką, tym bardziej, że nasze "warki" mają powyżej 20 litrów :) .

Pisz wszystko, że wspaniałe itp. To ma być reklama a nie prawdziwa informacja. Tylko taka prośba nie pisz ( tak jak w reklamie warki), że piwo robi się ze świeżego chmielu. :)

No ale dobra powiedzmy, że piszemy o "dobrym piwie":

 

Żywiec. Możesz być pewien. nr 3. Swobodna myśl? Jestem pewien, że to piwo a nie sok malinowy.

Żywiec. Kunszt warzenia piwa. dla mnie nr 2. Swobodna myśl? Starszy jegomość zachwalający jaką to tradycje ma piwo.

Żywiec. Dobrze zrobione. dla mnie numer 1. Swobodna myśl: zrobione z naturalnych składników i nikt mi nie pluje do butelki.

Żywiec. Nadaje znaczenie. nr 4. Swobodna myśl? Jak dla mnie to w ogóle nie pasuje. Myśli brak.

 

PS. Też jestem na etapie 3 rozdziału :)

Dzięki wielkie za odpowiedź, oto właśnie chodzi!Jednakże przelewanie swobodnych myśli było aż za swobodne;P

Dzięki jeszcze raz i życzę powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.