Skocz do zawartości

Gorycz-ka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie popełniłem AAA i w smaku na pierwszy ogień wysuwa się silna paląca goryczka. nie czuć praktycznie nic poza tym. Pytanie jest czy za bardzo zasypałem chmielem czy to jakaś infekcja bo podobny przypadek miałem przy poprzedniej warce. receptura poniżej:

5 kg Pale ale (weyermann) 
0,60 Caraamber (weyermann)
0,30 Caraaroma (weyermann)

Zacierane na lenia w 68 st.

gotowanie 65 min

 

chmielenie:

Vic secret  20g  '40 
vic secret   15g  '10
vic secret   15g  '5
vic secret   20g   '0

+ 35g na zimno vic secret

fermentacja troche wysoko bo w ok 22-23 st. :( (sorry taki mamy klimat) 

Vic secret 0k 15% alfa-kw. 

Co o tym myślicie? czy ta bardzo silna gorycz moze pochodzic od chmielu? robiłem piwa bardziej zasypane i nie było aż tak bardzo czuć.
z programu wychodzi ok 45 ibu.  blg mierzone 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poczytałeś o chmielu przed użyciem? http://www.piwo.org/topic/13818-vic-secret/?hl=%2Bvic+%2BsecretNiestety Vic Secret 2013 to porażka i daje samą łodygowatą goryczkę w piwie. ;) Zmień chmiel to będziesz miał dobre piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 3 sprawy się na siebie nałożyły:

- 45 IBU przy 13 blg to nie jest mało,

- jeżeli fermentacja przebiegała w 22-23°C (nie wiem czy chodzi o otoczenie czy fermentację) to drożdże naprodukowały sporo fuzli, które są gryzące i w połączeniu z wysoką goryczką mogą dać palący efekt,

- goryczka z Vic Secret do przyjemnych nie należy.

 

Możesz też mieć lekką infekcję, która będzie skutkowała szorstką goryczką. Jest gushing? Piwo jest zmętnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 3 sprawy się na siebie nałożyły:

- 45 IBU przy 13 blg to nie jest mało,

- jeżeli fermentacja przebiegała w 22-23°C (nie wiem czy chodzi o otoczenie czy fermentację) to drożdże naprodukowały sporo fuzli, które są gryzące i w połączeniu z wysoką goryczką mogą dać palący efekt,

- goryczka z Vic Secret do przyjemnych nie należy.

 

Możesz też mieć lekką infekcję, która będzie skutkowała szorstką goryczką. Jest gushing? Piwo jest zmętnione?

No zmetnione jest ostro. 2 tyg lezało na refermentacji w 22 stopniach i ok 2 tygodni lezakowania w 16 wiec moze byc troche zmetnione. 22-23 temp fermentacji. gushing-u nie było. Ale najgorsze jest to ze praktycznie po za goryczką nic nie czuć no może troche estrów wynikających z temperatury fermentacji :). przy takim zasypie troche karmelu powinno być czuć. A tu tylko paląca gorycz porazki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tak bardzo zmętnione po takim czasie, to możesz mieć (poza fatalną goryczką tego chmielu) jeszcze jakąś infekcję. I pewnie tak jest. Po prostu uwarz kolejne piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tak bardzo zmętnione po takim czasie, to możesz mieć (poza fatalną goryczką tego chmielu) jeszcze jakąś infekcję. I pewnie tak jest. Po prostu uwarz kolejne piwo :)

heh. no tak się skończą chyba eksperymenty z SH bo ostatnia warka na equinoxie tez się srednio nadaje do picia. tylko będę musiał wszystko porządnie wymyć i zdezynfekować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie powiem, że jeśli to tylko kombinacja zbyt wysokiego IBU, fuzzli i odmiany chmielu, to trochę się poukłada w butelkach.

Jeśli złapałeś mikrofinfekcję to niekoniecznie musi się w butelkach dalej rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę jeszcze jedną możliwość, przed butelkowaniem nie w pełni usunąłeś chmiel po chmieleniu na zimno.

Niby wszędzie jest napisane, że w takiej sytuacji powinien być gashing, ale w jednej z warek gdzie popełniłem ten błąd gashingu nie było, za to goryczka była ostra i nieprzyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.