Skocz do zawartości

Kapusta Kiszona


Szwed

Rekomendowane odpowiedzi

Kapusta mi nie wyszła, bo ją przesoliłem.

Scooby co prawda nie zajmuję się tym więc mogę się mylić ale wydaję mi się, że kapustę kiszoną robi się na jesień. U mnie w domu właśnie co roku o tej porze kisi się beczkę kapusty. Jest nawet ludowa mądrość, że nie można jej robić później niż na Wszystkich Świętych. Kiedyś faktycznie "zaspaliśmy" z kiszeniem i nam nie udała się ;D Moja babcia twierdziła, że z wczesnej kapusty kiszonka nie zachowa się. Ile w tym prawdy jest nie mam pojęcia, w każdym razie w Polsce jest praktyka kiszenia kapusty na jesień. Być może wynika to ze zwyczajnego robienia zapasów "na zimę"...

 

Tak nawiasem pisząc zapytam się: czy u was w USA znana jest w ogóle ta potrawa? Można kupić kapustę kiszoną w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak na marginesie odnośnie kiszonej kapusty... schodzę dzisiaj do piwnicy doglądnąć fermentującego na burzliwej pilsa (przez 2 tyg. tam nie zaglądałem), a domownicy ukradkiem postawili mi tam pełno słoików, wiader i kamionkowych garnuszków z fermentującą kiszoną kapustą :lol: Oczywiście na fermentorze też i na pokrywce. Nie muszę dodawać że wszystko uwalone jest wyciekającym kwaśnym sokiem z kapusty, podłoga, pokrywka itd. Boję się otworzyć fermentor i pobrać próbkę, żeby mi mordy nie wykręciło :lol:

Jeżeli okaże się że doszło do zakażenia i jest kwas, to gęstwa też jest na straty czy tylko ta warka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.