Skocz do zawartości

Czy ktoś z Was ma gotowy przepis na Żywca APA?


Rekomendowane odpowiedzi

 zrobiłem to żeby osiągnąć lepsze efekty pełni i posmaków karmelowych, z moich odczuć i komentarzy znajomych udało się to osiągnąć, co prawda negatywnie wpływa to na wydajność ale mnie chodzi o dobre piwo, a nie o procenty przy wydajności 

Edytowane przez Bioly1231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że trafił się finał wrzucam recepturę:

 

Warka 30 L docelowe BLG 14

Zasyp:

Pilzneński 1kg

Pale Ale 5kg

Wiedeński 0,5kg

Pszenica 0,1kg

Caramunich I 0,5kg

 

Zacieranie

 

chmielenie zacieru 50g Amarillo od poczatku

 

66°C na 45 min (Wszystko poza wiedeńskim i caramunich)

72°C na 20 min (dorzucamy wiedeńskim i caramunich)

wygrzew

 

Chmielenie 

 

Galaxy 10 g 60 min

Galaxy 5g 20min

Galaxy 5g 5min

 

Citra 10 g 60 min

Citra 5g 20min

Citra 5g 5min

 

Drożdże US-05 temp 19°C

Chmielenie na zimno 4 dni

Citra 30g

Galaxy 30g

 

Refermentacja 170g cukru

Wybacz banalne pytanie ale początkujący jestem. Chodzi mi o wygrzew, to ma być proces podgrzania do temperatury 78st C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 miejsce, niestety przez przegrzanie przy transporcie wyszła wada od drożdży (autoliza) poza tym,ok. Mam jednak parę poprawek do receptury,

wydłuż druga przerwę(72C) do 30 min,

zwiększył bym też chmielenie na koniec gotowania do 10 g każdego chmielu

 

Poza tym miałem też mały problem z początkową fazą fermentacji bo pojawiły się fuzle(alkohole wyższe) widać jakoś źle zmierzyłem temp. i ruszyło przy wyższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na 3 piwo to finał uznałem za duży sukces, mam nadzieje, że piwo wyjdzie, ja w sobotę będę robił wędzonego żytniego FES'a, mam nadzieje że zabawa z żytem mnie nie przerośnie. daj znać za jakiś czas jak Ci piwo wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ilością nie, ale możesz spróbować skrócić do 3 dni. Czytałem gdzieś na forum, że fajne efekty daje mieszanie przy chmieleniu na zimno, więc jak masz możliwości(fermentujesz w piwnicy czy czymś podobnym gdzie nie masz much) spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie podnosiłem, nie miałem warunków, jak masz możliwości to spokojnie podnieś, a w jakiej lodowce fermentujesz? pytam bo muszę coś obczaić takiego bo przez te upały  w miejscu gdzie fermentuje z 18-19 C zrobiło się 24-25C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To mój pierwszy post więc cześć wszystkim!

 

Chciałbym uwarzyć piwo podobne do Żywca APA. Zastanawiam się jaki zasyp powinienem zatrzeć... Jakby ktoś nie miał przy sobie butelki to podaję skład ŻAPY ;-)

 

Składniki: woda, słód jęczmienny (monachijski, karmelowy), słód pszeniczny, chmiel (Chinook, Citra, Amarillo, Magnum, Centennial).

 

Ze składu wynika, że to piwo raczej powinno się nazywać Munich APA ;-) Nie zależy mi żeby piwo było w stylu. Po prostu chciałbym uwarzyć swoją ŻAPĘ. Wymyśliłem sobie taki oto zasyp:

 

32% pale ale (~ 5 EBC)

32% monachijski typ I (~ 13 EBC)

32% pszeniczny jasny (~ 4 EBC)

4% caraaroma (~ 350 EBC)

 

Ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na forum i poszukaj pierwszego lepszego przepisu na American Pale Ale (APA) a znajdziesz coś 10x lepszego od tego pseudo piwa ;)

Ja proponuję moja wersję, jest mniej goryczkowa i wyjątkowo mi podchodzi:

http://www.piwo.org/topic/21572-browar-szerocki/?do=findComment&comment=412270

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na forum i poszukaj pierwszego lepszego przepisu na American Pale Ale (APA) a znajdziesz coś 10x lepszego od tego pseudo piwa ;)

Ja proponuję moja wersję, jest mniej goryczkowa i wyjątkowo mi podchodzi:

http://www.piwo.org/topic/21572-browar-szerocki/?do=findComment&comment=412270

Potwierdzam. To były moje początki i głupie pytanie, którego się teraz wstydze;-)

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Jeśli o mnie chodzi to jestem fanem chmielu - im więcej goryczki, tym lepiej. Im więcej cytrusów w aromacie tym lepiej. Ale nie tylko. Lubię chyba każdy styl piwa i tak się złożyło, że Żywiec APA bardzo mi odpowiada. Wiem, że warki nie są równe, wiem, że wady to norma, ale po prostu lubię to piwo i chciałbym je odtworzyć.

 

To będzie moja czwarta warka i tym razem nie chcę 100 IBU -> ma smakować rodzinie i znajomym :-)

Edytowane przez Wojto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.