Skocz do zawartości

Piwo pszeniczne jasne


Pyro112112

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nie podałeś w którym bierhalle - a przecież smak zależy od piwowara.

2. Czy byłeś po prostu zapytać piwowara?

3. Nie piłem, ale mogę zaryzykować:

zasyp na 11-12'P

- 50% pilzneński

- 50% pszeniczny

 

zacieranie:

- ferulikowa 44C - 15min

- białkowa 52C - 5min

- maltozowa 62C - 45min

- dekstrynująca 72'C - 10min

 

gotowanie 60 min, chmielenie od początku marynką/lubelskim na jakieś 10-15IBU

 

drożdże WB-06

 

 

trochę szarżuję - ale dzisiaj mam taki humor. sorry

 

jestem ciekaw jak daleko będę od innych porad.

 

no i czy aby pszeniczne z bierhalle jest tym, które jest najlepsze dla Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem receptury z forum tylko zastanawiam się czy otrzymam  podobny (mniej więcej) produkt :) a piwko piłem w lokalu w Warszawie na Marszałkowskiej. Nie wyczułem tam cynamonu.  Piłem już kilka piw pszenicznych i to jak na razie było najlepsze i różniło się od pozostałych( przynajmniej wg. mnie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Warszawie ale do Wrocławia piwo przywożą z Katowic. Na miejscu jest tylko restauracja a poziom wiedzy pań serwujacych piwo jest zbyt mały żeby odpowiedziały na pytanie o przepis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w warszawie na marszałkowskiej (o której mowa) twierdzą, że warzą, ale podejrzewam, że przywożą brzeczkę z arkadii i fermentują (co znaczy, że i tak jakiegoś technologa mają). nie węszyłem, więc pewny nie jestem.

 

zapytać nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł zeby zrobić któregoś weizena z receptur na forum tylko użyć30g chmielu East kent Goldings i 30g Marynki :)

Pisałeś, że chcesz uwarzyć Hefe-weizen'a, a teraz wpadasz na pomysł, żeby go nachmielić na aromat (który może przykryć bananki i goździki).

Klasyczny niemiecki Weizen jest chmielony tylko na goryczkę (i to delikatnie) jest chmielony tak, smak/aromat chmielu nie był zbyt wyczuwalny (za BJCP - "Noble hop character ranges from low to none").

 

Moim zdaniem, chcąc uzyskać efekt zbliżony do Bierhalle, weź po prostu recepturę, która odniosła sukces na jakimś konkursie i już nic nie kombinuj :)

Kluczem w tym stylu jest utrzymanie odpowiednich warunków fermentacji, co może być naprawdę niełatwe.

 

PS. Swoją drogą piłem Weizena ze 3 tygodnie temu w Wawie na Marszalkowskiej i fajerwerków nie było. Było ok, miało goździki i banany, nawet był całkiem przyjemny balans, ale mnie tam brakowało "tego czegoś". Dla mnie osobiście trochę zbyt wytrawne - wolałbym nieco większą podbudowę słodową, ale ja tak po prostu lubię :)

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

użyć30g chmielu East kent Goldings i 30g Marynki

Coś może z tego wyjść. Robiłem podobne eksperymenty z pszenicami. Bardzo fajny efekt uzyskałem z Sybillą. 30g Lubelskiego razem z 15g Sybilli dało świetne piwko. Warto eksperymentować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem ,piłem ,zrobiłem.

a tak na poważnie przepis:

Hefe-Weizen, Andrzej Smyk (Anteks)

tylko ja dałem 1,5 pilsa i 2,5 psznicy drożdze wb-06 pierwsze dwa dni fermentacji temp około 21-22 później ok 20 -19 po 10 dniach w butelki powodzenia.

bardzo mi podchodzi to piwko (szwagrowi też)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.