Skocz do zawartości

Fermentum Mobile - FM40 Pszeniczny Łan


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Czytałem, że w przypadku Gwoździ i Bananów sporo osób wlewało po prostu zawartość fiolki do fermentora i efekty były zadowalające. Czy ktoś próbował czegoś takiego z FM40? Fiolka dałaby radę przerobić powiedzmy 15 litrów 12blg czy konieczny starter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uwarzyłem na nich 2 warki http://www.piwo.org/topic/12430-browar-bonifacy/?p=401761 po 30l nie "kraftowo" przez znaczne rozcieńczenie brzeczki po gotowaniu. Brzeczkę dzieliłem   równo na 2 wiadra z obawy przed wysoką pianą, która i tak w każdym wiadrze zajęła ok. 9l. Odfermentowanie 71-75% w smaku wyczuwalna słodycz choć piwo nie jest ulepkiem a jest mega pełne jak 14-15 BLG a jednocześnie bardzo pijalne. Fermentacja bardzo gwałtowna w pierwsze 4 dni całkowita zakończyła się po ok. 11 dniach W zapachu i smaku zrównoważony  balans między bananem i goździkiem (fermentacja w pomieszczeniu 19-20C). W porównaniu z Mauribrew Weiss na których wcześniej warzyłem to zupełnie inna klasa znacznie wyższa oczywiście i jeśli ktoś nie chce się zrazić do "pszenicy" niech nie używa "sucharów"

Z pewnością do nich wrócę.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa słowa o samej kulturze pracy tych drożdży. To są prawdziwie dzikusy, mimo, że fiolka kwartał po terminie ważności. 6 warek, wszystkie wylazły z wiadra (temperatura pokojowa), ale to pomijam. Historia z przedwczoraj. Zadałem je do weizena, ok. godziny 23, ale do trochę za ciepłej brzeczki, bo mi się już spać chciało. Wstawiłem wiadro na dochłodzenie do lodówki, przy okazji na zafundowanie lekkiego stresu drożdżom. Rano, o godzinie 6, sprawdzam, wiadro ma 10C, w środku cisza. Aaa mówię, jeszcze je postresuję, więc zostawiłem wiadro na czas pracy. O godzinie 17 otwieram lodówkę, tam wieko wybrzuszone, całe uwalone drożdżami, fermentacja na całego. W temperaturze 10C!

 

EDIT:

Dzień później oczywiście wylazły z wiadra ;).

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czytając opinie stwierdziłem, że zrobię na nich weizena. Okazuje się, że w żadnym sklepie ich nie ma. Czy mają aż taki popyt na te drożdże, czy FM je wycofało?

Prawdopodobnie skończy się na zakupie Wyeast 3638

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.