Skocz do zawartości

pasteryzacja a nagazowanie


amap

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś mógłby mnie oświecić w temacie pasteryzacji i nagazowania? chciałbym zatrzymać dany smak, więc wydaje się że pasteryzacja mogłaby pomóc (nie wiem czy nie zaszkodzi aromatowi) jak jednak nagazować dane piwo? wstrzyknąć świeżą gęstwę? ktoś? coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem (nie mam dużego doświadczenia, a pasteryzacji piwa nigdy nie robiłem :) ) pasteryzacja w warunkach domowych była by ciężka. Dodawanie gęstwy tutaj nie ma sensu- w pasteryzacji chodzi o to by pozbyć się żywych drożdży (w tej temperaturze giną). Co do nagazowania to nie uda się później nagazować tego piwa w butelce (chyba, że w kegu- sztucznie). Po za tym jak ty chciał byś pasteryzować? Wkładać butelki do wrzątku? Wydaje mi się, że jedyną opcją jest pasteryzacja w przepływie nagazowanego już piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam, żadnej praktyki :D lecz to raczej nie ma sensu. Celem fermentacji jest pozbycie się drożdży, które chcesz później dodać... Może wypowie się ktoś w tej kwestii z doświadczeniem w pasteryzacji? Czy takie podgrzanie piwa nie spowodują pogorszenia smaku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mi się wydawało, że celem fermentacji jest uzyskanie alkoholu i co2

aluzję rozumiem ;)

jednak myślę, że te produkty nie są celem, a skutkiem,

ale to pewnie zależy od punktu widzenia/siedzenia ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki sposob - zabutelkowanie zywego jeszcze piwa ,czekasz az piwo sie naturalnie gazuje a nastepnie wsadzasz butelki do garnka i trzymasz je na sztorc np ok g30-40 min zanurzone w wodzie o temp ok 70-80 stopni.

Tez powinny wyginac pod wplywem temperatury ale juz w zamknietej butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z rozszerzalność cieplną gazu i cieczy? Nie wiem czy butelki to wytrzymają... Browary mikrofiltrują i pasteryzują piwo w przepływie. Dla mnie w browarze domowym to ogólnie jest bez sensu... Piwo bez drożdży też się zmienia układa itp. Smaku nie da się zatrzymać bo będzie się zmieniał z czasem to często nie kwestia drożdży, a utlenienie i promieniu UV, równocześnie potrzebna byłaby ci komora próżniowa i ciemnia ;) Dodatkowo wydaje mi się, że taka obróbka termiczna piwa (podgrzanie gotowego produktu) może wpływać też znacząco na piwo.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o pasteryzację i nagazowanie to można to zrobić tak.Po rozlaniu piwa do butelek z dodatkiem glukozy ,lub cukru czekamy aż piwo się nagazuje.Nastawiamy gar z wodą i wkładamy butelki z piwem,ale przedtem upuszczamy z każdej butelki gaz.Ja tego nie zrobiłem to w czasie pasteryzacji strzelały kapsle i piwo wyciekło.A robiłem  piwo bezalkoholowe.Ja delikatnie podważałem kapsel,a potem kapslownicą go dociskałem.Wkładamy butelki do gara i w temp.65 stopni trzymamy 20 do 25 min.Ja trzymałem 20 min.I wszystko było okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Piwo w browarach np w puszkach pasteryzują też w tunelu pasteryzującym(po nalaniu) ale rzeczywiście także przepływowo przed rozlewem. Ostatnio byłem na targach drinktec w monachium i rozmawiałem na temat pasteryzacji. I pasteryzacja przepływowa jest lepsza bo można dostosować dokładnie parametry mniejsze ryzyko jakichś za dużych temperatur i przypaleń i przebarwień itp. Ale wtedy zostaje gazowanie sprzętem a nie fermentacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Martinez200 napisał:

Piwo w browarach np w puszkach pasteryzują też w tunelu pasteryzującym(po nalaniu) ale rzeczywiście także przepływowo przed rozlewem. Ostatnio byłem na targach drinktec w monachium i rozmawiałem na temat pasteryzacji. I pasteryzacja przepływowa jest lepsza bo można dostosować dokładnie parametry mniejsze ryzyko jakichś za dużych temperatur i przypaleń i przebarwień itp. Ale wtedy zostaje gazowanie sprzętem a nie fermentacją.

Przypalenia przy pasteryzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki sposob - zabutelkowanie zywego jeszcze piwa ,czekasz az piwo sie naturalnie gazuje a nastepnie wsadzasz butelki do garnka i trzymasz je na sztorc np ok g30-40 min zanurzone w wodzie o temp ok 70-80 stopni.
Tez powinny wyginac pod wplywem temperatury ale juz w zamknietej butli.
Z tego co wiem browar Nepomucen pasteryzuje swoje piwa w ten sposób. Niedługo mają odwiedzić lokalny multitap,dopytam chłopaków w tym temacie i dam znać.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Thorgall napisał:

Z tego co wiem browar Nepomucen pasteryzuje swoje piwa w ten sposób. Niedługo mają odwiedzić lokalny multitap,dopytam chłopaków w tym temacie i dam znać.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

Prawie wszystkie tak robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

WLekko odkopię, bo zrobilem sobie problem. 

W sobote rozlewalem lagera, do 15. butelek z zamknkeciem patentowym i 15. kapslowanych.

Surowiec do refernentacji - roztwór  glukozy, dawkowany strzykawką.

Nagazowanie 2.5vol.

 

No i strzeliłem babola i wiem, ze 5 butelek z zamknieciem patentowym dostało podwójna porcję glukozy.

Tylko nie wiem,  które ;)

Kapslowane są "pewne".

 

Butelki poszly w sobote wieczorem do pomieszczenia o temp 17C

 

Co zrobic z patentowanymi  ? 

Przerwwć nagazowywanie pasteryzacją ?

Jeśli tak, to kiedy? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.