Skocz do zawartości

Pomieszczenie socjalne w browarze


Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od rodzaju budynku, oraz jego funkcji. W browarze może być wymagane pomieszczenie socjalne w tym samym budynku, dla pracowników (natryski, kibelki itp.), tak samo w innych budynkach usługowych i produkcyjnych. Natomiast w prawie budowlanym nie ma tego zdefiniowanego nigdzie. Pewnie jedynym warunkiem musi być to pomieszczenie przynależne do budynku, oraz każdy pracownik musi mieć zapewniony odpowiedni dostęp do niego. Najlepiej spytać się bezpośrednio w starostwie czy istnieją takie wymagania.

 

Tutaj aspektem są też inne prawa np. Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26. 09.1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. Nr 129 poz.844.) ale z nich też nie wynika gdzie dokładnie ma się znajdować takie pomieszczenie. Zależy też to pewnie od wytycznych z od inspekcji sanitarnej, bo mogą mieć gdzieś jakieś wymogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie można w ciuchach, w których się pracuje przy produkcji żywności, wychodzić sobie na zewnątrz. Jeśli więc pomieszczenie socjalne ma służyć jako typowa przebieralnia, stołówka etc. to musi być w tym samym budynku i mieć wejście "ze środka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pomieszczenie socjalne musi znajdować się w budynku browaru, czy może być w innym, oddalonym np. o 100 m?

Mogę podać mój przypadek , prawie dwa miesiące walczyłem z człowiekiem zatwierdzającym projekt od strony Sanepidu i przegrałem , musiałem zaprojektować socjal w bryle browaru mimo że mam w tym samym budynku pełen socjal prysznic łazienkę umywalkę pokój socjalny itp. Człowiek nawet się nie pofatygował żeby zobaczyć jak to wygląda . Co do przepisu że musi być w tym samym budynku to u mnie się nie sprawdziło więc mam dwa socjale 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma szans na socjal poza budynkiem browaru skoro rzeczoznawca od spraw sanitarnych upiera się że musi być bezpośrednio w obrysie browaru . Zresztą z tego co wiem to według wymagań ( nie mylić z przepisami ) wc musi być w budynku gdzie przebywasz w czasie pracy a przy spożywce na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.