Jump to content

Pomieszczenie socjalne w browarze


Recommended Posts

Zależy od rodzaju budynku, oraz jego funkcji. W browarze może być wymagane pomieszczenie socjalne w tym samym budynku, dla pracowników (natryski, kibelki itp.), tak samo w innych budynkach usługowych i produkcyjnych. Natomiast w prawie budowlanym nie ma tego zdefiniowanego nigdzie. Pewnie jedynym warunkiem musi być to pomieszczenie przynależne do budynku, oraz każdy pracownik musi mieć zapewniony odpowiedni dostęp do niego. Najlepiej spytać się bezpośrednio w starostwie czy istnieją takie wymagania.

 

Tutaj aspektem są też inne prawa np. Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26. 09.1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. Nr 129 poz.844.) ale z nich też nie wynika gdzie dokładnie ma się znajdować takie pomieszczenie. Zależy też to pewnie od wytycznych z od inspekcji sanitarnej, bo mogą mieć gdzieś jakieś wymogi. 

Link to comment
Share on other sites

IMHO nie można w ciuchach, w których się pracuje przy produkcji żywności, wychodzić sobie na zewnątrz. Jeśli więc pomieszczenie socjalne ma służyć jako typowa przebieralnia, stołówka etc. to musi być w tym samym budynku i mieć wejście "ze środka"

Link to comment
Share on other sites

Czy pomieszczenie socjalne musi znajdować się w budynku browaru, czy może być w innym, oddalonym np. o 100 m?

Mogę podać mój przypadek , prawie dwa miesiące walczyłem z człowiekiem zatwierdzającym projekt od strony Sanepidu i przegrałem , musiałem zaprojektować socjal w bryle browaru mimo że mam w tym samym budynku pełen socjal prysznic łazienkę umywalkę pokój socjalny itp. Człowiek nawet się nie pofatygował żeby zobaczyć jak to wygląda . Co do przepisu że musi być w tym samym budynku to u mnie się nie sprawdziło więc mam dwa socjale 

Link to comment
Share on other sites

Według mnie nie ma szans na socjal poza budynkiem browaru skoro rzeczoznawca od spraw sanitarnych upiera się że musi być bezpośrednio w obrysie browaru . Zresztą z tego co wiem to według wymagań ( nie mylić z przepisami ) wc musi być w budynku gdzie przebywasz w czasie pracy a przy spożywce na 100%

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.