Skocz do zawartości

Fermentacja burzliwa przebiega za spokojnie.


destrakt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie co do fermentacji burzliwej. Uwarzyłem w czwartek tj. 04/06/15 American Wheat. Po pozostawieniu  fermentora zaczęła się fermentacja burzliwa po jednym dniu od zadaniu drożdży. W dniu dzisiejszym prawie nie słychać oznak fermentacji (z fermentora nie wydostaje się charakterystyczny bulgot a przynajmniej bardzo rzadko). Dodam, że podczas fermentacji poprzedniego piwa - American Pale Ale fermentacja burzliwa była bardzo intensywna, w początkowym etapie co 5 s dało się usłyszeć charakterystyczne bulgotanie, w tym przypadku bulgotało raz na jakieś 2-3 min a teraz praktycznie cisza, dodam również, że obecnie unosi się cienka warstewka piany, a na dnie widać farfocle (drożdże?). Zastanawia mnie czy fermentacja burzliwa już się zakończyła i czy wszystko jest OK. Nie sprawdzałem BLG bo chce do minimum ograniczyć kontakt z zarazkami.

 

Proszę o poradę.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak podstawowych informacji: jakie BLG, jakie drożdże, temperatura fermentacji? A szklane kule od dawna nei są już w użytku.

 Jeśli chodzi o BLG to tak jak wspomniałem nie mierzyłem bo chciałem poradzić się Was bez konieczności otwierania fermentora, ale jeżeli będzie taka potrzeba to po powrocie do domu to zrobię. Na początku temperatura fermentacji trochę skoczyła za bardzo ze względu na gapiostwo i zapominalstwo. Więc po wstawieniu fermentora wynosiła 20 stopni, później po mniej więcej jednym dniu doszła do 24, po czym po już uważałem i utrzymywała się w granicach 18-20 stopni, a drożdże to US-05. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLG początkowe, nie takie jakie jest teraz.

Ale pomijając to, to przy tak wysokiej temp. fermentacji, to najprawdopodobniej drożdże zżarły już to co miały zeżreć.

Dzięki za odpowiedź, więc na spokojnie zostawię, bo nie zlewam na cichą. Co do BLG początkowego to wyszło 11 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.