Skocz do zawartości

Pierwsze AIPA - receptura


LukaszU

Rekomendowane odpowiedzi

nie jestem pewien czy to efekt magnum ale wydaje mi się ,że on wnosi taką metaliczną goryczkę. Oczywiście nie chodzi tu o żelazistośc bo to oczywiście inna bajka ale takie uczucie metaliczności w ustach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cicha fermentacja niebawem się skończy, tak mi się wydaje. Zlałem po burzliwej przy blg 3 (pomiar dwukrotny w odstępie 48h). Chmielenie na zimno. Niby wszystko ok, ale fermentor (wieko) napęczniało i czasem lekko je unoszę bo jeszcze zbiera się co2. Skąd to się bierze, drożdże raczej wypracowały co swoje. To przez wysokie temperatury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. To moja kolej na pierwszą moją AIPA. Mam za sobą kilkanaście warek ale są to raczej dolniaki a z górnych jak do tej pory robiłem  piwa typu polskie ale. Ale, że człowiek ciekawy to chciałby też spróbować czegoś innego. Byłbym wdzięczny jakby ktoś bardziej doświadczony wypowiedział się o tej recepturze. Jest to jakby modyfikacja różnych przepisów z tego forum.

 

Pale Ale - 5 kg
Monachijski -1kg 
Karmelowy jasny-0,25
Barwiący-0,25
 Zacieranie: 66 stopni-70'
                      76 stopni-10'
Chmielenie: Iunga-20g-60'
                      Summit-20g-30'
                      Centennial-25g-10'
                      Summit-20g-5'
                      Citra-25g-1'
Na zimno" Amarillo-20g, Centennial-20g, Summit-10g
O ile z zasypem problemów nie będzie, bo troszku tych słodów mam i bym mógł coś wymienić, to co z chmielem jest tak że, mam tą Iunge, która mogę zastąpić Maryną lub Magnum, Citrę już mam. Muszę dokupić Centennial i Summit. Z tym Summitem jest tak , że w przepisach raczej był Cascade lub Columbus, jednak tam gdzie robię zakupy tych chmieli albo nie mają albo trza czekać dosyć długo.Gdzieś wyczytałem, że można te chmiele zastąpić tym Summitem i dlatego ten wybór. Z racji tego, że chmiele te troszku kosztują to te dwa czyli Iungę i Citrę bym traktował jako podstawę i chciałbym dokupić dwa góra trzy chmiele, oczywiście niekoniecznie te o których pisałem. Odnośnie drożdży co byście polecili z sucharów: Danstar Nottingham, Bry-97 American West Coast czy może lepiej US-5 wziąć. Przyznam szczerze, że troszkę dziś poczytałem o tym piwie i mam już mętlik w głowie stąd też te wypociny. Z góry dzięki za pomoc.

   

 
Edytowane przez Egon126
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.