Skocz do zawartości

Budowa mojego zestawu domowego


jaroM6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kiedyś chodziło mi po głowie stworzenie instalacji herms ale po wszystkich za i przeciw postanowiłem skonstruować coś

takiego.

Instalacja 3 garnkowa,zbiornik (boiler) wody do wysładzania zrobiony z kega 50 litrów,następnie kociołek zacierno-filtracyjny z kega 100 litrów i na końcu kociołek warzelny z kega 100 litrów.Myślę o warkach około 80 litrów.

Układ będzie napełniany (boiler i zacierny) automatycznie przez nastawienie ilości litrów w sterowniku,do deszczownicy woda będzie przesyłana pompą.Kociołek zacierno-filtracyjny wyposażyłem w napęd mieszadła (silnik z przekładnią wspomagania kierownicy z Toyoty)przewidziane są do zamontowania 3 grzałki i fałszywe dno,na dno czekam z zamówienia na forum,a z grzałkami temat się wlecze w firmie Unidez.

Z kociołka zaciernego brzęczka przetłaczana będzie przez zawór 3 drogowy napędzany elektrycznie i pompę do kotła warzelnego,brzęczka przepływa przez wymiennik ciepła rurowy.Do filtrowania zamontowałem dwa zawory (też będą napedzane) 1 zawór do zawracania 2 zawór do kociołka warzelnego.

Pozostało do zrobienia mieszadło ale blokuje mnie brak grzałek i fd.

Skrzynka elektryki też jeszcze pusta ale powoli zabieram się za montaż elektroniki.

Myślę że dam radę coś uwarzyć dobrego piwka na takim sprzęcie.

Czekam na opinie i komentarze.

 

 

post-11554-0-77751400-1433667256_thumb.jpg

post-11554-0-78017100-1433667263_thumb.jpg

post-11554-0-14598700-1433667271_thumb.jpg

post-11554-0-09212600-1433667278_thumb.jpg

post-11554-0-25817000-1433667285_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci wymiennik między z-f a warzelnym? 

Wymiennik nie jest potrzebny,ale nie potrzeba drugiej rury i filtracja popłynie przez wymiennik bez wody chłodzącej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi Ci kolejna rzecz do mycia i to dość bezsensownie. Przekroje rurek też dość trudne sobie wybrałeś, a do tego pozakładałeś tam jeszcze elektrozawory- jakie one mają światło? 

Mycie nie jest czymś wielkim,rurki są 1/2 cala zawory również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dochodzi Ci kolejna rzecz do mycia i to dość bezsensownie. Przekroje rurek też dość trudne sobie wybrałeś, a do tego pozakładałeś tam jeszcze elektrozawory- jakie one mają światło? 

Mycie nie jest czymś wielkim,rurki są 1/2 cala zawory również

 

W takiej instalacji to tylko mycie w przepływie... Nie wyobrażam sobie rozkręcać wszystko po każdym warzeniu by dokładnie umyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

brzęczka przetłaczana

 

 

brzęczka przepływa

 

Co prawda nie wiem co to jest, ale tak po ludzku, jest mi bardzo mi żal Twojej "brzęczki".

 

Tobie nigdy nie zdarzają się pomyłki -literówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem instalację Jarka na żywo i wygląda bardzo dobrze. Wymaga jednak dopracowania szczegółów i można warzyć. Jarek ma wiele dobrych rozwiązań, którym poświęcił trochę czasu. Sam postanowiłem w swoim nowym browarze zastosować kilka patentów. Załączone zdjęcia mogą niejednemu pomóc. Już niedługo będziemy z Jarkiem zacierać pierwszą warkę :beer:

Edytowane przez 19Mateusz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie cacuszko.. tylko trochę wielkie.. będziesz miał straty ciepła na tych rurkach - przydało by się je zaizolować.

Sterowanie będzie manulane czy planujesz jakiś mikrokontroler? 

W jaki sposób będziesz mierzył napełnienie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie cacuszko.. tylko trochę wielkie.. będziesz miał straty ciepła na tych rurkach - przydało by się je zaizolować.

Sterowanie będzie manulane czy planujesz jakiś mikrokontroler? 

W jaki sposób będziesz mierzył napełnienie? 

Sterowanie będzie na mikrokontrolerach,wszystkie sterowniki są mojego projektu i wykonania,sterownik zacierania http://www.piwo.org/topic/17293-m%C3%B3j-sterownik-grza%C5%82ek-zacierania/,do kociołka warzelnego i boilera też mam gotowe sterowniki,a do napełniania jest sterownik na atmedze wodomierz z impulsatorem i elektrozawory,nastawiam ilość litrów dla danego gara,klikam start i leci.

 

Tak dodam że dzisiaj kolega 19Mateusz87 warzy pierwszą warkę na elektronice mojego autorstwa i sprzęcie który pomogłem wykonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozdrawiam Piwowara zza miedzy! 

Również pozdrawiam nie wiedziałem że ktoś tak blisko warzy,jeżeli chodzi o te  Zebrzydowice

 

Jest jeszcze Krzysiek (Szwed, dawniej Apolloks) z Rydułtów i Jacek (Ignac99) z Niewiadomia. Wszyscy znamy się od dobrych kilku lat i pomagamy sobie jak tylko można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do deszczownicy woda będzie przesyłana pompą, to musisz pomyśleć nad regulacją przepływu wody. Zbyt szybkie wysładzanie nie jest dobrym pomysłem, za wolne też nie. Kiedyś wysładzałem dość wolno. Ostatnio ustawiłem przepływ na 0,5 l/min i jest dobrze. Na forum jest wiele opinii na temat wysładzania, wiele osób poleca przepływ 1 l/min. W moich warunkach to trochę za szybko. Jest to kwestia kilku prób i wprowadzenia zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W ramach   wolnego  czasu i oczekiwania na dostawę grzałek i fałszywego dna,wykonałem ""centrum sterowania""

do mojej instalacji.W szafce umieściłem potrzebne zabezpieczenia elektryczne i sterowniki na mikroprocesorach

oczywiście wszystko mojego projektu i wykonania.

Do zakończenia budowy instalacji nie zostało już dużo,myślę że pod koniec lipca pierwsza warka bedzie uwarzona.

post-11554-0-11251100-1435469004_thumb.jpg

post-11554-0-36124800-1435469010_thumb.jpg

post-11554-0-32612900-1435469016_thumb.jpg

post-11554-0-36040500-1435469022_thumb.jpg

post-11554-0-63531800-1435469028_thumb.jpg

Edytowane przez jaroM6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie.

 

Brakuje ci wyłącznik bezpieczeństwa.

Spytasz po co a ja powiem ze wszyscy po cos robią.

Poza tym swietna robota!

Chodzi Ci o różnicowo-prądowy? jak tak to jest w głównym zasilaniu poza szafką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Chodzi o wielki czerwony przycisk/kluczyk który robi awaryjne odpiecie energii.

Czasem też w podobnych szafkach są wyłączniki odcinające prąd z elementów zasilanych 230V ( głównie grzałki czasem również pompy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Chodzi o wielki czerwony przycisk/kluczyk który robi awaryjne odpiecie energii.

Czasem też w podobnych szafkach są wyłączniki odcinające prąd z elementów zasilanych 230V ( głównie grzałki czasem również pompy )

chodzi o grzybka ""NOTAUS"",będzie zamontowany,zamontowane jest zabezpieczenie główne,zabezpieczenie sterowania i zabezpieczenie każdej grzałki osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.