Jump to content

Browar Green Fox German Rye IPA


Bogi
 Share

Recommended Posts

Mateusz był łaskaw załatwić piwka z Durham i przy okazji przyniósł swoje dzieło czyli nowatorskie podejście do East India Pale Ale, ale z w miarę  (mam wątpliwości co do germańskiego Cascade'a) ludzkimi chmielami, bo z Niemiec.

 

Od żyta jest mętne, a nawet powinno, ale piana jak na zdjęciu, czyli estetycznie fajnie.

 

Aromat:

 

Nuta górna atakuje mandarynką jak w likierach zawierających ten zbyteczny cytrus. Dla mnie zdziwienie, bo spodziewałem się igieł, tudzież żytniego zacieru. A w nucie dolnej trawiasta Marynka pełną gębą, tj. szyszką, lub granulatem. Zapach bardzo przyjemny, bez dominujących nut, a przez mam darynkę orzeźwiający.

 

Crafty swig: ewidentnie żyto, nawet wanilia, chleb żytni, chmiel bardzo stonowany, praktycznie na granicy wyczuwalności, czyli przyprawowo, wyraziście, ale nie jest to np. kierunek mało-pijalnego Żytorillo. Na języku pozostaje wiedeński karmel. Szkoda, że cytrusy z aromatu nie przeszły do smaku. Prym wiedzie Polska, tj. Marynka. Ale z drugiej strony, wielki filozof wywodzący się ze szlacheckiej rodziny Nieckich ukrywający się pod pseudonimem Nietzsche :D sam powiedział: "sądzę, że przez domieszkę silnej krwi słowiańskiej Niemcy weszli do grona narodów utalentowanych" czyli logicznem jest, że ani robotnicza Mandarina ani germański Jankes nie zrobią krzywdy naszej swojskiej Mani. No i to jest East India Pale Ale jak najbardziej.

 

 

post-5299-0-44973900-1433493487_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za recenzję. Podsumowanie ciekawe, jednak nie jestem tak do końca pewien tej Marynki - była dodawana tylko na FWH, a jej ilości są dużo mniejsze od innych obecnych chmieli. Mimo wszystko to w miarę dobrze, że styl w zamierzeniu nowofalowy znalazł uznanie w oczach piwnego tradycjonalisty ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.