Skocz do zawartości

Browar Green Fox German Rye IPA


Bogi

Rekomendowane odpowiedzi

Mateusz był łaskaw załatwić piwka z Durham i przy okazji przyniósł swoje dzieło czyli nowatorskie podejście do East India Pale Ale, ale z w miarę  (mam wątpliwości co do germańskiego Cascade'a) ludzkimi chmielami, bo z Niemiec.

 

Od żyta jest mętne, a nawet powinno, ale piana jak na zdjęciu, czyli estetycznie fajnie.

 

Aromat:

 

Nuta górna atakuje mandarynką jak w likierach zawierających ten zbyteczny cytrus. Dla mnie zdziwienie, bo spodziewałem się igieł, tudzież żytniego zacieru. A w nucie dolnej trawiasta Marynka pełną gębą, tj. szyszką, lub granulatem. Zapach bardzo przyjemny, bez dominujących nut, a przez mam darynkę orzeźwiający.

 

Crafty swig: ewidentnie żyto, nawet wanilia, chleb żytni, chmiel bardzo stonowany, praktycznie na granicy wyczuwalności, czyli przyprawowo, wyraziście, ale nie jest to np. kierunek mało-pijalnego Żytorillo. Na języku pozostaje wiedeński karmel. Szkoda, że cytrusy z aromatu nie przeszły do smaku. Prym wiedzie Polska, tj. Marynka. Ale z drugiej strony, wielki filozof wywodzący się ze szlacheckiej rodziny Nieckich ukrywający się pod pseudonimem Nietzsche :D sam powiedział: "sądzę, że przez domieszkę silnej krwi słowiańskiej Niemcy weszli do grona narodów utalentowanych" czyli logicznem jest, że ani robotnicza Mandarina ani germański Jankes nie zrobią krzywdy naszej swojskiej Mani. No i to jest East India Pale Ale jak najbardziej.

 

 

post-5299-0-44973900-1433493487_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję. Podsumowanie ciekawe, jednak nie jestem tak do końca pewien tej Marynki - była dodawana tylko na FWH, a jej ilości są dużo mniejsze od innych obecnych chmieli. Mimo wszystko to w miarę dobrze, że styl w zamierzeniu nowofalowy znalazł uznanie w oczach piwnego tradycjonalisty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.