Skocz do zawartości

Star San - modyfikowanie wody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy Star San, a właściwie znajdujący się tam kwas fosforowy, nadaje się aby zmodyfikować nim poziom pH wody? Czy stosował już ktoś taki zabieg?

Chodzi o to, że Star San mam na stanie, kwasu fosforowego nie (jedynie siarkowy do akumulatora :) )...

Edytowane przez Marciu11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na takie właściwości Star San'a jak silne pienienie się, bym nie zaryzykował. Poza tym jest tam pewnie rownież dużo innych niezbyt korzystnych dla zdrowia związków chemicznych.

Edytowane przez Robler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zważywszy na takie właściwości Star San'a jak silne pienienie się, bym nie zaryzykował. Poza tym jest tam pewnie rownież dużo innych niezbyt kożystnych dla zdrowia związków chemicznych.

Dlaczego? Jeśli nie wymaga płukania!
Ale tylko do pewnego stężenia, poza tym silnie się pieni. Edytowane przez Robler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cytrynowy? Może tez się nadaje.

Oczywiście, że tak - w postaci kwasku cytrynowego ;) pH obniży - tyle, że nawet w małych stężeniach może wprowadzać do piwa posmaki...

Mlekowy robi to samo - też wnosi posmaki, tylko że pojawiają się one w nieco większych stężeniach niż przy kwasku cytrynowym.

 

Kwas fosforowy jest chyba najbardziej rozsądną opcją - jest w miarę łatwo dostępny, nie wnosi do piwa jakichś szczególnych posmaków i przy tym nie jest bardzo drogi.

Równie dobrze można użyć siarkowego lub solnego - tyle, że te są nieco bardziej agresywne i nieco trudniej je zdobyć (szczególnie cz.d.a).

 

 

Ale taki zwykły ze sklepu rolniczego do akumulatora??

Taki techniczny może być zanieczyszczony... i choć w tak małych stężeniach nie powinno mieć to większego wpływu ani na zdrowie, ani na piwo, to raczej nikt nie powie Ci: "tak, lej i się nie przejmuj". Na własne ryzyko. Najlepiej używać odczynników spożywczych/cz.d.a (czyste do analizy) - choć te ostatnie są najdroższe.

 

Co do StarSanu to sam się zastanawiałem kiedyś nad tym - problem jest taki, że on w jakiś sposób przy kontakcie z brzeczką degraduje się do pożywki dla drożdży. Jak ktoś bardziej ogarnia chemię, to może potrafiłby wyjaśnić jak to się dzieje - dla mnie efekt jest nie do końca przewidywalny.

 

PS. Może SS poprawia pienistość? :D

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Wedle postu Gawrona i odniesienia się tam do mojego postu o posiadaniu takiego technicznego siarkowego kwasu, odczytałem to że może być. Dlatego moje zdziwienie... Sam raczej bym się przeżegnał, niż go dolał, do czegoś, co będę spożywał. Więc taka konsternacja :)

Oczywiście Gawron nie napisał wprost: "oczywiście lej go" i w żaden sposób tego nie twierdzę. Po prostu odczytałem to w sposób a czemu nie...

 

Czysty kwas siarkowy, oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.