Skocz do zawartości

Szklanki do piwa.


bart07

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś znalazłem w google i zapisałem w zakładakach:

http://beeradvocate.com/beer/101/glassware.php

http://en.wikipedia.org/wiki/Beer_glassware

nie jestem birofilem, ale lubię pić pić piwo w szklankach do niego przeznaczonych

fakt, faktem panuje też pewna dowolność w doborze szkła

poza tym to chyba nie jest snobistyczne:)

to tak jak piwo lepiej smakuje z butelki jak z puszki, a z odpowiedniego szkła lepiej niż butelki:)

Edytowane przez sziszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało,

proszę o jeszcze, ciekawy temat. Jestem chyba w temacie picia trunków z odpowiednich naczyń leniwym ortodoksem.

Zawsze mnie skręca jak widzę jak " Polak " pija koniak lub whisky z kieliszka na wódkę :smilies: ( i jeszcze zapija napojem :smilies: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ( 8 lat temu) gdy piłem jeszcze Tyskie, KP zrobiła konkurs, Cztery wieki tradycji, w lokalnej prasie na kufle ceramiczne-co tydzień dzwoniło się po inny kufel-w sumie było 5 wzorów. Tylko z jednego piwo smakowało, z reszty nie dało się pić. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając zestawy surowców z BA reklamowe piwa są w różnych szkłach, czy u nas w WIKI też. W prawidłowych?

W końcu chcąc pochwalić się jakimś fajnym piwem, uwarzonym sporym nakładem sił i środków zainwestowałbym również w odpowiednie szkło. Jak szaleć to szaleć. :)

 

Zawsze mnie skręca jak widzę jak " Polak " pija koniak lub whisky z kieliszka na wódkę :smilies: ( i jeszcze zapija napojem :smilies: )

No właśnie.

 

Bart

Edytowane przez bart07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra coder,

 

Każy trunek pija się zazwyczaj w odpowiednim naczyniu. Nie chodzi tu o bajer czy szpan a o uwydatnienie pewnych cech alkoholu. Odpowiedni kształt naczynia pozwala wyeksponować smak.

 

Koniak czy brandy pijamy z pękatych kielichów, po to by cieszyć się wspaniałym aromatem i smakiem.

Tak samo jest z piwskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajcie się zwariować, (...) Wcześniej ludzie byli zadowoleni, jeżeli w ogóle mieli w ogóle szkło w domu.

Z tego co pamiętam, w Polsce wówczas i 30 lat później powodem do imprezy był sam fakt kupienia piwa :smilies: Załapałem się świńskim swędem na nielegalne picie takiego piwa (niepełnoletni). Teraz mamy pełne sklepy, a produkujemy w domu. To jest hobby i tak jak każde hobby ma otoczkę. Filatelista ma klasery i lupy, fotograf torby i ramki do zdjęć, samochodziarz - kanał itp.

Ja chcę mieć również butelki i szklanki (dla siebie i do pokazania na zewnątrz).

 

Bart

Edytowane przez bart07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam takich szklanek do piwa pszenicznego. Waska na dole i szeroka u gory jak tulipan. Najwazniejsze zeby szklanka byla wystarczajaco duza, bo piwo pszeniczne czesto ma za duzo gazu i piany, przez co moze sie latwo rozlac.

 

0829091726.jpg

 

 

Poza tym uzywam tez szklanki do pintow, do angielskich i amerykanskich ales. Imperialny pint ma 20 oz, czyli ok 0.6L, wiec szklanki musza byc troche wieksze niz 0.6L.

 

0913091642.jpg

 

Uzywam takze normalnych kufli do piwa. Kufle sa dobre bo grube szklo zadko sie tlucze...

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.