Skocz do zawartości

Świeżak pozdrawia


Mojerto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Jestem facetem w średnim wieku, mieszkam pod Warszawą i już od dłuższego czasu jestem gorącym pasjonatem mikrobiologii. Piękę własny chleb na zakwasie i warzę w skali nano (w 5 litrowym baniaczku po wodzie mineralnej z Biedronki) domowe kwasy oraz podpiwki. Teraz planuję rozbudowę mojego domowego browaru do skali mikro poprzez zakup kilku wiaderek w Castoramie (na warki 7-8 litrów) oraz najniezbędniejszych przyrządów (termometr, rurka fermentacyjna, kranik do rozlewu, areometr, kapslownica itp.) bo dotychczas to wszystko robiłem "na oko" i prawdę mówiąc nie zawsze mi to perfekcyjnie wychodziło. Do dotychczasowych wyrobów chciałbym dodać teraz jeszcze piwo. Mieszkam w bloku, więc nie mam warunków na robienie normalnych 23-litrowych warek, a poza tym wolę zrobić trzy różne niż jedną dużą. Chciałbym ominąć etap brewkitów (nie można ich zbytnio dzielić na mniejsze warki) i dlatego planuję rozpocząć warzenie piwa z ekstraktów, ale z samodzielnym chmieleniem i być może z częściowym zacieraniem.

 

To tyle na początek. Mimo iż czytam forum od dłuższego czasu to mam mnóstwo pytań, ale zadam je w odpowiednich dla nich działach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 przeciętny brewkit bez dodatkowej mieszanki glukowy i słodu = 10-11L , ale dobrym pomysłem jest zacząć od razu od ekstraktów słodowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.