Skocz do zawartości

Zacieranie Stouta


bps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Chciałbym uwarzyć pierwszego stouta. Myślę o następującym zasypie:

 


Słód pale ale - 5kg 

Słód carahell - 0,2 kg 

Płatki owsiane błyskawiczne - 0,5 kg

Słód Czekoladowy Muntons  0,30 kg 

Palony jęczmień  - 0,25 kg

Palona pszenica  - 0,20 kg

 

Moje pytanie dotyczy stosowania słodów palonych. Kiedy należy je wsypywać? Część komentarzy postuluje zacieranie wszystkich razem , a część tylko w ostatnich minutach zacierania.

 

Co radzicie?

 

Jeśli macie jakieś uwagi co do zasypu , chętnie usłysze wasze propozycje zmian.

 

Dzięki!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, nawet jeśli jest to wbrew stylowi, wrzuciłbym palone na mashout bo nie jestem wielkim fanem palonych smaków. Dlatego zdecydować powinieneś sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę kierować się własnymi preferencjami.

 

Ma dwie warki na koncie, jak ma to zrobić. Przy tak małym doświadczeniu nie kombinowałbym własnych receptur, łatwo można przedobrzyć (zwłaszcza ze słodami palonymi). 

Oprzyj się raczej na gotowej recepturze, albo jeszcze lepiej kup gotowy zestaw.

Jeżeli jednak upierasz się przy swoim, to brakuje w składzie słodu monachijskiego, a słody palone daj na ostatnie 10 minut.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

A tego monacha radzisz dać dodatkowo np kilogram czy też na zasadzie takiej: 4 kg pale ale i 1 kg monacha?

 

Paloność wiadomo musi być ale nie chce chyba żeby totalnie zdominowała piwo i stała się nieprzyjemna. Chciałbym wydobyć czekoladę i kawę i osiągnąć dość dużą pełnie i gładkość -  tutaj mam nadzieję pomogą mi płatki owsiane.

 

Najchętniej to sięgnąłbym po recepturę klona Rogue chocolate stout ale nigdzie takiej nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mów, że nie możesz znaleźć:

 

https://www.brewtoad.com/recipes/rogue-chocolate-stout-clone

 

Palone wrzucaj od początku. Tylko próby jodowej nie zrobisz, ale zacieraj z 70-80 minut i będzie ok. Zamiast carahell dałbym jednak jakiś intensywniejszy, np: Aroma, Biscuit. Możesz dać 1kg monacha ale nie musisz. Zacieraj w 66-67 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ma dwie warki na koncie, jak ma to zrobić.
 

No na komercyjnych przykładach. Jak kolega lubi konkret to na początek jak wyobraża sobie, że coś delikatniejszego no to na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi , już mniej więcej wiem co zrobić.

 

Sądzicie że 500 g płatków owsianych styknie czy może dać więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero co robiłem stouta i poleciłbym ci słód CaraAroma bardzo przyjemne doznania smakowe i zapachowe . słody palone to raczej tak jak pisali pod koniec jeśli nie lubisz mocno palonego smaku bo przy tej ilości palonych to i tak będzie dawało po garach

Edytowane przez slawi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego monacha radzisz dać dodatkowo np kilogram czy też na zasadzie takiej: 4 kg pale ale i 1 kg monacha?

 

Paloność wiadomo musi być ale nie chce chyba żeby totalnie zdominowała piwo i stała się nieprzyjemna. Chciałbym wydobyć czekoladę i kawę i osiągnąć dość dużą pełnie i gładkość -tutaj mam nadzieję pomogą mi płatki owsiane.

To zależy, jak bardzo pełne piwo chcesz uzyskać. 4/1 będzie dobrze, ale jeśli chcesz pełniejsze, to daj 3/1. Możesz sypnąć jeszcze więcej, monachijski to taki słód, którym ciężko coś zepsuć,  im więcej go użyjesz, tym pełniejsze piwo uzyskasz.

Jak wrzucisz palone na końcówkę, to uzyskasz właśnie taką paloność, o jakiej piszesz, wyczuwalną, ale nie nachalną.

Płatki są ok, ale jeśli sypniesz monacha 3/1, to będziesz miał pełne i gładkie piwo i bez płatków. Pamiętać musisz o nie przesadzaniu z nasyceniem. Za duże nasycenie stoutów, powoduje wrażenie ostrości, a pełnia zanika.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.