Skocz do zawartości

Prośba o przepis - Cechowe Stout


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio piłem piwo z Biedronki Cechowe Stout. Przyznam, jest to pierwszy stout jakiego miałem okazję spróbować. Smakował mi na tyle iż postanowiłem uwarzyć kolejną (drugą) warkę opartą na tym piwie. 

Może mi ktoś podsunąć przepis na podobne?

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej, to piwo fermentowane było drożdżami dolnej fermentacji. A receptur na stouty masz pełno w dziale z recepturami rzecz jasna. Miałem okazję pić to piwo i na pewno nie podchodzi to po dry stout, raczej szukaj receptur na sweet stout. I oczywiście wykorzystaj odpowiednie drożdże, będzie znacznie lepsze niż ten twór z biedronki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dobrym kierunkiem będzie sweet stout i do tego dodatek lukrecji, bo jej aromat jest w Cechowym.

 

Chociaż ten bierdonkowy to mało stoutowy, to może bardziej jakiś robust porter?

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio piłem piwo z Biedronki Cechowe Stout. Przyznam, jest to pierwszy stout jakiego miałem okazję spróbować. Smakował mi na tyle iż postanowiłem uwarzyć kolejną (drugą) warkę opartą na tym piwie. 

Może mi ktoś podsunąć przepis na podobne?

 

Pozdrawiam!

Długa droga przed Tobą ;)

http://www.wiki.piwo.org/Stout_Opalenicki,_Andrzej_Smyk_%28anteks%29

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, ostatnio piłem piwo z Biedronki Cechowe Stout. Przyznam, jest to pierwszy stout jakiego miałem okazję spróbować.

Zapomnij o tym doświadczeniu. To co piłeś, nie jest ani trochę stoutem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-2947-0-81964700-1432575007_thumb.jpg

Te wszystkie w Polsce są dostępne. Proponuję, zanim któryś zaczniesz pić, poczytaj o sposobie picia stouta. Temperatura, szkło, sposób nalewania, to wszystko jest bardzo ważne. Bez spełnienia tych warunków nie tylko może Ci nie smakować, ale nigdy nie poznasz zalet prawdziwego stouta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tego w puszce piłem i mi nie smakował. I to bardzo. Mógłbym ująć nie moja bajka. Ale może tak jak piszesz źle go piłem. Bo z puchy. Poczytam, spróbuję wtedy. A narazie skupie się na jaśniejszych piwach. Te mi smakują, bez wyjatku:-)

To może pomysł na drugą warkę z średnia goryczka ale z dużym aromatem chmielowym. Coś podobnego do IPA tyle ze trochę mniej goryczy. Na pierwszym miejscu chciałbym czuć smak i zapach chmielu.

Mam nadzieje, ze wypowiedzi laika nie drażnią nikogo;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(A)IPA z mniejszą goryczką to pewnie wyjdzie APA :) Ewentualnie możesz zrobić IPA bardziej na słodko, celować w dolny zakres IBU wtedy goryczka będzie słabiej odczuwalna. Jak byś nie robił to sypnij sporo towaru na whirpool i cichą. No i fermentacja czymś neutralnym w dolnym zakresie temperatur żeby nie utrudniać roboty chmielowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.