Skocz do zawartości

Słód pszeniczny Strzegom do Weyermann'a


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

Trochę czasu już upłynęło od zadania pytania o różnicę w jakości słodów ze Strzegomia i Weyermann'a. Jakie jest teraz Wasze zdanie/opinie o ww. słodach?

Dlaczego pytam: kilka lat minęło a różnica w cenie słodów się nie zmieniła a i Strzegom to teraz Viking Malt, może za nową nazwą jest teraz i nowa jakość? :) Robię duże warki po ok. 80lit i przyznam że Wasza opinia mnie interesuje, bo jak każdy nie lubię przepłacać ?

Edytowane przez kefa81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
On 12/3/2018 at 3:15 PM, kefa81 said:

Trochę czasu już upłynęło od zadania pytania o różnicę w jakości słodów ze Strzegomia i Weyermann'a. Jakie jest teraz Wasze zdanie/opinie o ww. słodach?

Dlaczego pytam: kilka lat minęło a różnica w cenie słodów się nie zmieniła a i Strzegom to teraz Viking Malt, może za nową nazwą jest teraz i nowa jakość? :) Robię duże warki po ok. 80lit i przyznam że Wasza opinia mnie interesuje, bo jak każdy nie lubię przepłacać ?

 

Nie mam dużego doświadczenia w domowym warzeniu ale od początku korzystam głównie ze Słodu VM ( głowny powód to, że mam sklep piwowarski 3km od domu a tam maja tylko słody z VM, wiec nie płace za przesyłkę ).

Niektórzy pisali ze mieli problemy z filtracją albo brzeczka była mętna ale ja takich problemów u siebie ze słodami VM nie miałem, cały proces przebiegał bardzo sprawnie.

Jesli chodzi o blg to zawsze wychodzi tyle ile z przepisu z brewness. A bywało tak, że autor przepisu korzystał ze słodów Wayermann'a a ja i tak kupuje z VM i wydajnosc na takim samym poziomie albo minimalna różnica.


Wiec ja osobiście nie widzę potrzeby aby kupić słód innej firmy za wyższą stawkę a w moim przypadku doszłyby jeszcze koszty kuriera.

 

Na wiki jest fajne zestawienie słodów Weyermann do Strzegomia. Ale jest to tabela z 2012 roku.

https://www.wiki.piwo.org/Porównanie_słodów_Weyermann_oraz_Słodowni_Strzegom

 

Widzę, że brak tam słodów Carafa I, II, III special. Carafa I Special ( 800-1000 EBC ) można zestawić z VM Barwiący Obłuszczony ( 800-1000 EBC ) ale Strzegom chyba nie ma odpowiednika do Spacial typ II oraz typ III.

Jesli w przepisie mam Carafa III Special ( bez łuski ) to można by zrobić tak ze kupujemy słod barwiacy z VM ( ten z łuską, EBC w obu taki sam ) i dodamy go na ostatnie 20 min zacierania aby oddał kolor ale mniej paloności ?

Edytowane przez Rafał z Łodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.