Skocz do zawartości

Piwo Zwierzyniec- znane?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem Magda, miło mi. Nie jestem pewna czy mój post piszę w odpowiedniej kategorii na forum, z góry za to przepraszam, ale jestem stosunkowo nowym użytkownikiem. Chciałam zapytać Was- piwoszy, jakie znacie i jakie lubicie bądź nie lubicie piwa z Lubelszczyzny? :) Czy znane jest Wam piwo Zwierzyniec z browaru Zwierzyniec (mała miejscowość na Roztoczu)? Jeśli tak, to jaką macie o tym piwie opinię? Jeśli nie znacie z czym Wam się kojarzy (piwo z kategorii Pils, Premium?, dla kogo przeznaczone? [skojarzenia]). Dziękuję serdecznie za wszystkie wyrażone opinie, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znane. Moja notka na temat Zwierzyńca Pils z maja 2014:

 

Kolor: Ciemnozłoty, klarowny.
Piana: Biała, średnio obfita, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do obrączki.
Zapach: Słodowy. Bez wad, ale też bez niczego specjalnego więcej. Na pewno nie pilsowy, chmielu brak.
Smak: Średnio treściwe. Całkiem pijalne, zwłaszcza jak na 13stkę. Smak głównie słodowy. Jakiś tam minimalny chmiel może jest, ale to już naprawdę ociera się o placebo. Goryczka średnio niska, czysta, przyjemna.
Wysycenie: Średnio wysokie.
Ogółem: Jak na wyrób koncernowy jest może trochę ponadprzeciętnie. Bez wad, goryczka daje radę w porównaniu do typowych eurolagerów, ale absolutnie nie ma się tutaj czym zachwycać.

 

Natomiast ostatnio kiedy to piwo przypadkiem wpadło mi w ręce był w nim ogromny aromat mokrego kartonu - piwo utlenione. Podsumowując, kolejny samozwańczy pils bez krzty chmielu w aromacie. Szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać rację, że nie często trafia się coś tak paskudnego jak Dzikie Ale ze Zwierzyńca.

"Pilsa" piłem ostatnio za czasów gdy piwa dzieliłem tylko na dobre i niedobre i nie miałem pojęcia o sensoryce, choć już zachwycałem się różnymi IPA itp.

Z małej butelki był całkiem dobry jak na lagera (ale też przeszkadzał mi brak goryczy jak na pilsa). Potem piłem go z dużej butelki i było słabo, potem znowu z małej i było całkiem całkiem, a potem bałem się ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzyniec ze Zwierzyńca nie był chyba puszkowany tylko lany w butelki tzw. granaty http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Grenade_m24pm.png, jednak po tamtym piwie już niewiele pozostało, obecnie cała warzelnia jest nowa. Teraz oryginalny zwierzyniec jest w małej butelce, te w dużej nadal pochodzą z Lublina (rano sprawdziłem w sklepie z ciekawości)

Edytowane przez tdzip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zapytać Was- piwoszy, jakie znacie i jakie lubicie bądź nie lubicie piwa z Lubelszczyzny? :)

 

Wizytówką na pewno jest Piwne Podziemie, choć przez lata to duzi gracze byli bardziej identyfikowalni. Sporo zrobił browar Jagiełło, aby trafić w szerokie lubelskie spektrum. Perła/Zwierzyniec owszem się stara, ale czy zdobędzie popularność wśród mas? Wątpię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.