Jump to content

Piwo Zwierzyniec- znane?

Maadziiaa
 Share

Recommended Posts

Witam! Jestem Magda, miło mi. Nie jestem pewna czy mój post piszę w odpowiedniej kategorii na forum, z góry za to przepraszam, ale jestem stosunkowo nowym użytkownikiem. Chciałam zapytać Was- piwoszy, jakie znacie i jakie lubicie bądź nie lubicie piwa z Lubelszczyzny? :) Czy znane jest Wam piwo Zwierzyniec z browaru Zwierzyniec (mała miejscowość na Roztoczu)? Jeśli tak, to jaką macie o tym piwie opinię? Jeśli nie znacie z czym Wam się kojarzy (piwo z kategorii Pils, Premium?, dla kogo przeznaczone? [skojarzenia]). Dziękuję serdecznie za wszystkie wyrażone opinie, pozdrawiam!

Znane. Moja notka na temat Zwierzyńca Pils z maja 2014:

Kolor: Ciemnozłoty, klarowny.
Piana: Biała, średnio obfita, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do obrączki.
Zapach: Słodowy. Bez wad, ale też bez niczego specjalnego więcej. Na pewno nie pilsowy, chmielu brak.
Smak: Średnio treściwe. Całkiem pijalne, zwłaszcza jak na 13stkę. Smak głównie słodowy. Jakiś tam minimalny chmiel może jest, ale to już naprawdę ociera się o placebo. Goryczka średnio niska, czysta, przyjemna.
Wysycenie: Średnio wysokie.
Ogółem: Jak na wyrób koncernowy jest może trochę ponadprzeciętnie. Bez wad, goryczka daje radę w porównaniu do typowych eurolagerów, ale absolutnie nie ma się tutaj czym zachwycać.

Natomiast ostatnio kiedy to piwo przypadkiem wpadło mi w ręce był w nim ogromny aromat mokrego kartonu - piwo utlenione. Podsumowując, kolejny samozwańczy pils bez krzty chmielu w aromacie. Szkoda czasu.

Muszę przyznać rację, że nie często trafia się coś tak paskudnego jak Dzikie Ale ze Zwierzyńca.

"Pilsa" piłem ostatnio za czasów gdy piwa dzieliłem tylko na dobre i niedobre i nie miałem pojęcia o sensoryce, choć już zachwycałem się różnymi IPA itp.

Z małej butelki był całkiem dobry jak na lagera (ale też przeszkadzał mi brak goryczy jak na pilsa). Potem piłem go z dużej butelki i było słabo, potem znowu z małej i było całkiem całkiem, a potem bałem się ruszać.

Z tego co mi się przypomina Zwierzyniec w dużej butelce jest robiony na ul.Bernardyńskiej w Lublinie a w małej w Browarze Zwierzyniec

piłem ze 2-3 lata temu z puszki tego Zwierzyńca. Pamiętam do dziś, że śmierdziało żulem okropnie. Słodowe, nieprzyjemnie gryzące, wylałem do zlewu.

Zwierzyniec ze Zwierzyńca nie był chyba puszkowany tylko lany w butelki tzw. granaty http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Grenade_m24pm.png, jednak po tamtym piwie już niewiele pozostało, obecnie cała warzelnia jest nowa. Teraz oryginalny zwierzyniec jest w małej butelce, te w dużej nadal pochodzą z Lublina (rano sprawdziłem w sklepie z ciekawości)

Edited by tdzip

Chciałam zapytać Was- piwoszy, jakie znacie i jakie lubicie bądź nie lubicie piwa z Lubelszczyzny? :)

Wizytówką na pewno jest Piwne Podziemie, choć przez lata to duzi gracze byli bardziej identyfikowalni. Sporo zrobił browar Jagiełło, aby trafić w szerokie lubelskie spektrum. Perła/Zwierzyniec owszem się stara, ale czy zdobędzie popularność wśród mas? Wątpię...