Jump to content

Piwo Zwierzyniec- znane?


Maadziiaa
 Share

Recommended Posts

Witam! Jestem Magda, miło mi. Nie jestem pewna czy mój post piszę w odpowiedniej kategorii na forum, z góry za to przepraszam, ale jestem stosunkowo nowym użytkownikiem. Chciałam zapytać Was- piwoszy, jakie znacie i jakie lubicie bądź nie lubicie piwa z Lubelszczyzny? :) Czy znane jest Wam piwo Zwierzyniec z browaru Zwierzyniec (mała miejscowość na Roztoczu)? Jeśli tak, to jaką macie o tym piwie opinię? Jeśli nie znacie z czym Wam się kojarzy (piwo z kategorii Pils, Premium?, dla kogo przeznaczone? [skojarzenia]). Dziękuję serdecznie za wszystkie wyrażone opinie, pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Znane. Moja notka na temat Zwierzyńca Pils z maja 2014:

 

Kolor: Ciemnozłoty, klarowny.
Piana: Biała, średnio obfita, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do obrączki.
Zapach: Słodowy. Bez wad, ale też bez niczego specjalnego więcej. Na pewno nie pilsowy, chmielu brak.
Smak: Średnio treściwe. Całkiem pijalne, zwłaszcza jak na 13stkę. Smak głównie słodowy. Jakiś tam minimalny chmiel może jest, ale to już naprawdę ociera się o placebo. Goryczka średnio niska, czysta, przyjemna.
Wysycenie: Średnio wysokie.
Ogółem: Jak na wyrób koncernowy jest może trochę ponadprzeciętnie. Bez wad, goryczka daje radę w porównaniu do typowych eurolagerów, ale absolutnie nie ma się tutaj czym zachwycać.

 

Natomiast ostatnio kiedy to piwo przypadkiem wpadło mi w ręce był w nim ogromny aromat mokrego kartonu - piwo utlenione. Podsumowując, kolejny samozwańczy pils bez krzty chmielu w aromacie. Szkoda czasu.

Link to comment
Share on other sites

Muszę przyznać rację, że nie często trafia się coś tak paskudnego jak Dzikie Ale ze Zwierzyńca.

"Pilsa" piłem ostatnio za czasów gdy piwa dzieliłem tylko na dobre i niedobre i nie miałem pojęcia o sensoryce, choć już zachwycałem się różnymi IPA itp.

Z małej butelki był całkiem dobry jak na lagera (ale też przeszkadzał mi brak goryczy jak na pilsa). Potem piłem go z dużej butelki i było słabo, potem znowu z małej i było całkiem całkiem, a potem bałem się ruszać.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mi się przypomina Zwierzyniec w dużej butelce jest robiony na ul.Bernardyńskiej w Lublinie a w małej w Browarze Zwierzyniec

Link to comment
Share on other sites

piłem ze 2-3 lata temu z puszki tego Zwierzyńca. Pamiętam do dziś, że śmierdziało żulem okropnie. Słodowe, nieprzyjemnie gryzące, wylałem do zlewu.

Link to comment
Share on other sites

Zwierzyniec ze Zwierzyńca nie był chyba puszkowany tylko lany w butelki tzw. granaty http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Grenade_m24pm.png, jednak po tamtym piwie już niewiele pozostało, obecnie cała warzelnia jest nowa. Teraz oryginalny zwierzyniec jest w małej butelce, te w dużej nadal pochodzą z Lublina (rano sprawdziłem w sklepie z ciekawości)

Edited by tdzip
Link to comment
Share on other sites

Chciałam zapytać Was- piwoszy, jakie znacie i jakie lubicie bądź nie lubicie piwa z Lubelszczyzny? :)

 

Wizytówką na pewno jest Piwne Podziemie, choć przez lata to duzi gracze byli bardziej identyfikowalni. Sporo zrobił browar Jagiełło, aby trafić w szerokie lubelskie spektrum. Perła/Zwierzyniec owszem się stara, ale czy zdobędzie popularność wśród mas? Wątpię...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.