Skocz do zawartości

Powitać szanowne grono


micruz

Rekomendowane odpowiedzi

Przywitać grzecznie się chciałem. Jak zauważyłem, tradycją jest kilkumiesięczne zapoznawanie się z forum i zapiskami z ukrycia, następnie dopiero ujawnianie się. Nie chcąc burzyć tak wspaniałej świeckiej tradycji :D postąpiłem tak i ja. Warki na mym koncie dopiero cztery. Jak dotąd wszystkie z ekstraktów (niechmielonych - nie odebrał bym sobie przyjemności chmielenia :) ) i to nie ze strachu bynajmniej ani z lenistwa, lecz tylko i wyłącznie z braku czasu. Zaczynam jednak dojrzewać do myśli o słodach i zacieraniu z jednego tylko powodu: potężne ograniczenia przy warkach z ekstraktów - o rozwinięciu skrzydełek nie ma co marzyć...ale czas pokaże.

Pozdrawiając serdecznie do następnego przywitania.

 

micruz.

Edytowane przez micruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ;)

Jest jeszcze jeden sposób wzbogacenia smaku ekstraktów, bez dużego wydłużenia procesu: przez "parzenie" słodów karmelowych/palonych. Sposób u nas mało popularny, ale podobno piwo jest dużo lepsze niż z samego ekstraktu, a zajmuje to tylko jakieś pół godziny dłużej.

Sam w ten sposób planowałem zrobić dubbela, ale chyba najpierw na warsztat pójdzie witbier ze słodów i płatków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywitać grzecznie się chciałem. Jak zauważyłem, tradycją jest kilkumiesięczne zapoznawanie się z forum i zapiskami z ukrycia, następnie dopiero ujawnianie się.

Eee... bez przesady. Można sie zarejestrować i przywitać nawet pierwszego dnia kiedy wpadła do głowy myśl o warzeniu. Chodzi jedynie o to, żeby nie zadawać pytań, na które już wiele razy udzielono odpowiedzi.

 

Mimo wszystko doceniam zaangażowanie i witam. Baw się tu dobrze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.