Skocz do zawartości

Nieszczelny reduktor CO2


grigor51

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

kupiłem ostatnio reduktor CO2, lecz nie miałem go jak wypróbować po kupnie (nie miałem wtedy butli z gazem). Teraz podłączyłem i wykryłem nieszczelność na reduktorze w miejscu połączenia rurki biegnącej od butli do reduktora (tak jak na zdjęciu poglądowym). Niestety z tego co tam widziałem to chyba nie jest na gwincie lecz na stałe tam zamontowane. Czy można to uszczelnić, jakieś kleje które wytrzymają ciśnienie z butli??

 

Czy rurkę da się kupić? Mam takie cuś ale bez łącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie musiałem kupować (wystarczyło odkręcić kluczem do rur i uszczelnić teflonem :D )

Znalazłem coś takiego na internecie http://www.volksweld.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=6_41_187&products_id=552

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wystarczyło odkręcić kluczem do rur i uszczelnić teflonem

Oczywiście użyłeś teflonu HD? Bo w innym wypadku szczelność jest mocno wątpliwa. Teflon z Castoramy wytrzymuje jakieś 6 barów, a ciśnienie w butli po wysokiej stronie to 150 bar :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jaki to był teflon (na pewno nie kupiłem go w Castoramie :D ), lecz od pół roku wytrzymuje i jest ok. Jest to taśma teflonowa używana przez hydraulików. Po za tym Ciśnienie w butli raczej nie dochodzi do 150 bar wg. manometru po nabicu utrzymuje się wartość ok 50-60 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jaki to był teflon (na pewno nie kupiłem go w Castoramie :D ), lecz od pół roku wytrzymuje i jest ok. Jest to taśma teflonowa używana przez hydraulików. Po za tym Ciśnienie w butli raczej nie dochodzi do 150 bar wg. manometru po nabicu utrzymuje się wartość ok 50-60 bar.

Czy byłeś w rozlewni CO2?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniałem butlę, więc można powiedzieć, że byłem w "rozlewni CO2". Ps. doczytałem na internecie o ciśnieniu w butli z CO2 i piszą wszyscy, że ciśnienie w takiej butli wynosi średnio 50 bar maksymalnie 70 bar. Co potwierdza moje odczyty z manometru, a nie jakieś 150 bar podane przez was wcześniej. Mówię oczywiście o fazie gazowej która znajduje się w górnej części butli.

Edytowane przez grigor51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniałem butlę, więc można powiedzieć, że byłem w "rozlewni CO2". Ps. doczytałem na internecie o ciśnieniu w butli z CO2 i piszą wszyscy, że ciśnienie w takiej butli wynosi średnio 50 bar maksymalnie 70 bar. Co potwierdza moje odczyty z manometru, a nie jakieś 150 bar podane przez was wcześniej. Mówię oczywiście o fazie gazowej która znajduje się w górnej części butli.

Racja. Dla większości gazów jest 150, a dla CO2 ok. 60. Tym niemniej to i tak 10 razy więcej niż dopuszczalne ciśnienie dla standardowego teflonu. Na szczęście CO2 nie jest ani palny ani trujący, tylko duszący, więc jeśli nie masz butli w sypialni to przeżyjesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.