Skocz do zawartości

Nieszczelny reduktor CO2


grigor51

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

kupiłem ostatnio reduktor CO2, lecz nie miałem go jak wypróbować po kupnie (nie miałem wtedy butli z gazem). Teraz podłączyłem i wykryłem nieszczelność na reduktorze w miejscu połączenia rurki biegnącej od butli do reduktora (tak jak na zdjęciu poglądowym). Niestety z tego co tam widziałem to chyba nie jest na gwincie lecz na stałe tam zamontowane. Czy można to uszczelnić, jakieś kleje które wytrzymają ciśnienie z butli??

post-11322-0-90465600-1432107234_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli jeżeli tam nie będzie gwintu to spróbuję owinąć to taśmą teflonową. Myślałem też nad zaklejeniem tego klejem do metalu (taki 2-składnikowy), ale jeżeli zadziała ta taśma to będzie spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale taśmą teflonową owija się gwinty? Chyba, że jestem w błędzie?

jesteś

 

 

aleś mu pomógł

 

Ok, czyli jeżeli tam nie będzie gwintu to spróbuję owinąć to taśmą teflonową. Myślałem też nad zaklejeniem tego klejem do metalu (taki 2-składnikowy), ale jeżeli zadziała ta taśma to będzie spoko :)

 

taśmą teflonową uszczelnia się (owija się) gwinty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej twojej fotce obok strzałki jest takie podpiłowanie na które pasuje klucz nr.13 ,odkręcasz ten element i owijasz dwa lub trzy zwoje taśmą teflonową i zakręcasz z powrotem i będzie szczelne

Edytowane przez gigo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale taśmą teflonową owija się gwinty? Chyba, że jestem w błędzie?

jesteś

 

A to co się owija taśmą teflonową? Jestem ciekaw, bo może przez 15 lat współpracy z hydraulikami żyłem w błędzie...

 

A jeśli chodzi o meritum sprawy, to wiecie, że w butli (czyli też w tym miejscu gdzie jest nieszczelność) ciśnienie może dochodzić do 150 barów (atmosfer)? Na szczęście CO2 nie jest wybuchowy ani trujący, więc nieszczelność nie skutkuje czymś strasznym. Natomiast jeśli chciałbyś mieć to połączenie szczelne, to najlepiej użyć kleju do połączeń gwintowanych (np. Wurth, ale to drogie rozwiązanie) albo może być teflon, ale nie 2-3 zwoje, tylko 7-8 i to lepiej tego lepszego, gazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak odpisałeś że nie wiadomo o co chodzi. Jest w błędzie bo taśmą teflonową nie owija się gwintów? Uszczelnia się nie tylko gwinty? A może w ogóle nie trzeba/nie można używać taśmy teflonowej do uszczelnienia reduktora?

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale taśmą teflonową owija się gwinty? Chyba, że jestem w błędzie?

jesteś

 

Prosta odpowiedz, jest najbardziej konkretna i oczywista.

NIe rozumiem dlaczego się mnie czepiacie? Odpowiedziałem na zadane pytanie, fakt że jednym słowem( miałem napisać 2 strony?)

Są tacy na forum co jak nie napiszą elaboratu, a potem go sześć razy edytują to nie jest dobrze.

Bo tak odpisałeś że nie wiadomo o co chodzi. Jest w błędzie bo taśmą teflonową nie owija się gwintów? Uszczelnia się nie tylko gwinty? A może w ogóle nie trzeba/nie można używać taśmy teflonowej do uszczelnienia reduktora?

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości do czego służy taśma teflonowa to wujek gogle też może wytłumaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale taśmą teflonową owija się gwinty? Chyba, że jestem w błędzie?

jesteś

 

No widzisz Jejski, ja taką odpowiedź rozumiem jako : Jesteś w błędzie, taśmą teflonową nie owija się gwintów.

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, właśnie teraz mam możliwość obejrzeć ten mój reduktor. Nie widzę żadnego gwintu, a tym bardziej przewężenia na klucz (zdjęcie dołączę w załączniku). Czy ma ktoś pomysł jak to odkręcić/naprawić? 

post-11322-0-38384100-1432310482_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.