Skocz do zawartości

Sterownik Pamel PRM+


tomasznet

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie działa bez większych przygód od prawie trzydziestu warek.

Nie używam go do sterowania mieszadłem.

Ze wsparciem jest problem w dni wolne. Najlepiej dzwonić po 15 w dzień powszedni. Mi się udawało dodzwonić.

Co do problemów to jedynie to o czym pisałem powyżej ale już znam przyczynę. Jeżeli temperatura zadana różni się znacznie od temperatury aktualnej i jednocześnie ustawimy współczynnik automatycznej regulacji mocy bardzo wysoko to sterownik pracuje z minimalną ustawioną mocą. Więc jeśli nalejemy zimnej wody i ustawimy docelową np. na 70 st. oraz współczynnik na np. 80, nie chce grzać. Dopiero jak się temperatura cieczy podniesie wskakuje na pełną moc. Dlatego ustawiam współczynnik w pierwszym etapie na 30 a w kolejnych już na 70. Wtedy wszystko chodzi jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony negatywnie się nie nastawiam do sprzętu, z drugiej nie po to chyba myślę o sterowniku, żeby przy nim siedzieć. Jeśli spokój procesu wiąże się z dodatkowym zasilaczem mieszadła, to może lepiej wziąć jakiś z serii PRD? No albo jednak SKN... Choć dyskusja decyzji mi nie ułatwiła - dzięki za informacje. Na wszelki wypadek odkładam zakup. Jak dostukam to albo kupię SKN'a, albo będę miał 2 stówki na wysyłki serwisowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie używam go do sterowania mieszadłem.

 

No właśnie. PRM+ ma wyjście na silnik mieszadła 12V 4A. Czy to nie jest troszku słabo jak na mieszadło z silniczka od wycieraczek? Czytałem, że taki silniczek potrzebuję trochę więcej na start, dlatego warto go zasilać przerobionym ATX-em. Używa ktoś PRM+ do sterowania mieszadłem zrobionym z silniczka od wycieraczek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie używam go do sterowania mieszadłem.

No właśnie. PRM+ ma wyjście na silnik mieszadła 12V 4A. Czy to nie jest troszku słabo jak na mieszadło z silniczka od wycieraczek? Czytałem, że taki silniczek potrzebuję trochę więcej na start, dlatego warto go zasilać przerobionym ATX-em. Używa ktoś PRM+ do sterowania mieszadłem zrobionym z silniczka od wycieraczek? :)

 

 

Ja używam do sterowania mieszadłem. Na wolnym biegu pracuje bez problemu, lecz na szybszym nie daje rady, pracuje pulsacyjnie czyli włącza i wyłącza sie co sekunde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Drodzy doświadczeni użytkownicy Pamela PRM+ :D   Pomóżcie niedoświadczonemu proszę. A może i inni na tym skorzystają.

Możecie podzielić się waszymi najlepszymi ustawieniami tego sterownika dla poszczególnych przerw, do których udało Wam się dojść przy warzeniu kolejnych warek, aby najlepiej utrzymać zadaną temperaturę?

Jaki ustawiacie współczynnik automatycznej regulacji mocy i moc minimalną grzałek np dla przerwy ferulikowej, jakie ustawienia dla przerw w 62 stopniach, 72 stopniach, a jakie na mashout?

Ostatnio ustawiłem przerwę 63 stopnie, ale temperatura ustaliła się na 62,5 i tak w tych okolicach cały czas się utrzymywała, bo moc grzałek momentalnie zeszła poniżej 10% (moc minimalna była ustawiona na 0%)

 

ostatecznie zmieniłem ustawienie sterownika z auto na manual i leciałem na 95% mocy. temp kręcił się w okolicy 99,7st C.

 

 

 

PID na 30

 

?

ja podłączony do Lidla mam ustawienia <10 (8,6-9,0 w zależności od temp. przerwy)

 

 

i jak to się ma do utrzymywania temp? w tym wątku autor pisze że ustawił własnie na 30 żeby lepiej i sprawniej osiągać docelową temp.

 

szczerze to nie wiem jaki wpływ ma wartość PID. aż wstyd bo na studiach to miałem na bank :)

 

no u mnie ma się tak, że powiedzmy przy ferulikowej ustawiam 8.4 żeby trzymało ją właściwie, a przy mashout 9.0 - czyt. przy tych ustawieniach kociołek dogrzewa do zadanej temp i nie przekroczy jej powiedzmy o 1 stopień; dużo zależy od tego jak ocieplony kocioł, jaka jest temp. otoczenia, a także czy np. zacierasz zimą, a z boku dmucha chłód z rozszczelnionego okna (trzeba zwiększyć współczynnik)

 

gotuję na manualu bez sondy temp. (i równiez nieco obniżyłem Pmax do ok. 93%)

 

 

No właśnie, jaka jest rozbieżność tych wartości dla współczynnika automatycznej regulacji mocy. Bo już nie czaje, jedni piszą o 30 nawet do 80, a inni <10 (8.4 - 9.0)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc? Tylu użytkowników PRM+, kilkanaście/kilkadziesiąt warek za wami na tym sprzęcie i nikt nie podzieli się swoimi doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.