Skocz do zawartości

Sterownik Pamel PRM+


tomasznet

Rekomendowane odpowiedzi

Dla czujnika to obojętne, zależy jaką mufę już masz wspawaną albo zamierzasz wspawać. Ja przy zamówieniu przegapiłem taką opcję i musiałem kombinować. Od góry wspawana jest rurka wycięta z kega w która wsuwam czujnik, dzięki temu nie wkręci się w mieszadło. Zdjęcia znajdziesz na FP z podpisu. 

Edytowane przez zielczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planie zakup tego sterownika i kieruje do was koledzy takie pytanie. Kupić 1 czy 2 sondy temperatury ? Zależy mi na tym żeby urządzenie pracowało stabilnie i poprawnie w kadzi zaciernej z grzalkami i mieszadlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i słuszna koncepcja ☺

Jeszcze jedna kwestia mnie interesuje czy jeśli wybiorę opcję z dodatkowym wyjściem np 12v/4A tzn ze do silnika napedzajacego mieszadło nie bede potrzebowal dodatkowego zasilacza a silnik dostanie prąd ze sterownika ?? Czy będzie tylko wlaczal i wyłączał pracę mieszadła zasilanego zasilaczem (przerobiony ATX) ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że to dodatkowe wyjście zasila bezpośrednio silnik, ale czytając o problemach jakie występowały z tym napędem mieszadła wolałem wziąć bez wyjścia i zrobić zasilacz oddzielnie. to co zaoszczędzisz na sterowniku wydasz na elektronikę do przeróbki zasilacza a zawsze można go wykorzystać do innych celów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

koledzy używający PRM+, macie problem z gotowaniem na tym ustrojstwie? mam ustawiony etap 99st, PID na 30, moc maks na 100, min na 0 i za cholere nie chce osiągnąć tych 99. korekcja czujnika zrobiona na podstawie tfa lt 101. jak ustawie moc min na 65 to utrzymuje mi temp ponad 99 ale chyba to nie tak powinno działac. grzałki 2x1750W.

 

jakieś wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie zmieniłem ustawienie sterownika z auto na manual i leciałem na 95% mocy. temp kręcił się w okolicy 99,7st C.

 

 

 

PID na 30

 

?

ja podłączony do Lidla mam ustawienia <10 (8,6-9,0 w zależności od temp. przerwy)

 

 

i jak to się ma do utrzymywania temp? w tym wątku autor pisze że ustawił własnie na 30 żeby lepiej i sprawniej osiągać docelową temp.

 

szczerze to nie wiem jaki wpływ ma wartość PID. aż wstyd bo na studiach to miałem na bank :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gotuje tak. Odłączam czujnik temperatury od sterownika . W sterowniku ustawiam tryb na manual. Jak podgrzewam do wrzenia to ustawiam moc maksymalną na 100 jak zaczyna wrzeć to zmniejszam moc na sterowniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja gotuje tak. Odłączam czujnik temperatury od sterownika . W sterowniku ustawiam tryb na manual. Jak podgrzewam do wrzenia to ustawiam moc maksymalną na 100 jak zaczyna wrzeć to zmniejszam moc na sterowniku. 

 

no i chyba to jest jedyne wyjście. myślałem że jak ustawie 100 st C to będzie mi utrzymywał wrzenie.

 

 

Ja mam wtyczkę na kablu od grzałek i podłączam ją do sterownika tylko przy zacieraniu, do gotowania wpinam wtyczkę bezpośrednio do gniazdka.

 

przy ustawieniu 95% mocy było idealnie a zawsze liczysz czas i masz pomiar temp choćby do późniejszego chłodzenia. 

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jak się zagotuje na dwóch grzałkach po 1500W  to wyłączam jedną i zmniejszam moc(w trybie manual) na 75% i lekko sobie pyka pod częściowym przykryciem

Problem w tym ,że co jakiś czas przestaje gotować na 3-4 minuty-nie podaje napięcia na grzałki,po tych 3-4min wraca do normy.Próbowałem na różnych ustawieniach,manual,pid,z czujnikiem i bez

Tak jest od trzech warek

miał ktoś taki problem?

Może producent tu zagląda i czyta czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo już rozumiem Wasz kombinacje.

Standardowo brzeczki ok. 55l, grzałki 2x1750W. 

Do wrzenia ustawiam program na temperaturę 100st. Moc maksymalna 100%, moc minimalna 50-60% ( w zależności od temperatury otoczenia), tak aby wrzenie było intensywne ale bez szaleństw. Współczynnik automatycznej regulacji mocy na ok.90. Jeśli ktoś go ustawia na 30 to nie dziwię się, że przy niskiej temperaturze otoczenia nie osiąga wrzenia.

Niestety też mam problem ze sterownikiem ale innego rodzaju. Po włączeniu sprzętu sterownik chodzi na 100% mocy, jednak po ustawieniu wszystkich temperatur i czasów, moc spada do ustawionej mocy minimalnej. I tak przez kilkadziesiąt minut, po pewnym czasie "zaskakuje" na pełną moc i już jest dobrze. Denerwujące jest czekanie, bo nagrzewanie wody to zwykła strata czasu. Pomaga jedynie ustawienie mocy minimalnej na 99% i pilnowanie kiedy "załapie" 100%, bo wtedy trzeba moc minimalną zmniejszyć  do 0 aby nie podgrzewało zacieru podczas przerw.

Wysłałem do przeprogramowania. Zobaczymy jak będzie gdy powróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka     :D

Co nie zmienia faktu, że problem leży w ustawieniach.

Przy współczynniku ustawionym na 30 już kilka stopni przed dogrzaniem do zadanej temperatury moc jest zmniejszana i to mocno, nawet do kilku procent. Może to powodować, że nigdy nie osiągniesz wrzenia.

Spróbuj ustawić jak napisałem powyżej: współczynnik na 90 i moc minimalną na 50 (tyle wystarczy jeżeli w domu 23st.)

Edytowane przez ASadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie zmieniłem ustawienie sterownika z auto na manual i leciałem na 95% mocy. temp kręcił się w okolicy 99,7st C.

 

 

 

PID na 30

 

?

ja podłączony do Lidla mam ustawienia <10 (8,6-9,0 w zależności od temp. przerwy)

 

 

i jak to się ma do utrzymywania temp? w tym wątku autor pisze że ustawił własnie na 30 żeby lepiej i sprawniej osiągać docelową temp.

 

szczerze to nie wiem jaki wpływ ma wartość PID. aż wstyd bo na studiach to miałem na bank :)

 

no u mnie ma się tak, że powiedzmy przy ferulikowej ustawiam 8.4 żeby trzymało ją właściwie, a przy mashout 9.0 - czyt. przy tych ustawieniach kociołek dogrzewa do zadanej temp i nie przekroczy jej powiedzmy o 1 stopień; dużo zależy od tego jak ocieplony kocioł, jaka jest temp. otoczenia, a także czy np. zacierasz zimą, a z boku dmucha chłód z rozszczelnionego okna (trzeba zwiększyć współczynnik)

 

gotuję na manualu bez sondy temp. (i równiez nieco obniżyłem Pmax do ok. 93%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Temat trochę przycichł a sprzęt zapewne nadal potrzebny wielu osobom. I ja mam w planie swoich wydatków sterownik, stąd rodzi się kilka pytań, na których odpowiedzi chciał bym znaleźć, a Was prosić o pomoc w tym. 

 

- czy dobrze rozumiem, że PRM+DUO różni się od PRM+ tylko rozdzieleniem panelów sterowania i wykonawczego?
- jak działa funkcja mieszadła? Były problemy ze startem, przerwami w mieszaniu itp.
- czy coś się poprawiło w wykonaniu? Szukałem informacji o tym sterowniku na różnych forach i jest to dość często wspominane kryterium oceny sterownika;
- czy częste są usterki wymagające odsyłania regulatora? Jakby nie patrzeć w niektórych przypadkach koszty ciągłych wysyłek znacząco podniosły cenę;

 

Pamel kusi ceną, jeśli jednak jego zakup miałby się wiązać z częstymi przerwami związanymi z serwisowaniem/naprawą sprzętu i finansowaniem tym samym usług kurierskich, to rozważyć bym wolał odłożenie zakupu do czasu dostukania złotówek na SKN'a Boleckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pamel kusi ceną, jeśli jednak jego zakup miałby się wiązać z częstymi przerwami związanymi z serwisowaniem/naprawą sprzętu i finansowaniem tym samym usług kurierskich, to rozważyć bym wolał odłożenie zakupu do czasu dostukania złotówek na SKN'a Boleckiego.

 

Używam PRM+ od ponad 30 warek i nie mialem z nim poki co zadnych problemow. Zaplacilem za niego owczesnie jakos 170 ziko i uwazam, ze to byl bardzo dobry zakup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.