Skocz do zawartości

Sterownik Pamel PRM+


tomasznet

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zakupiłem sterownik Pamel PRM+ który przetestowałem na 2 warkach. sterownik sprawdził się bardzo dobrze, natomiast nie udało mi się prawidłowo ustawić funkcji  mieszadła. Chciałbym aby mieszadło np. w etapie pierwszym po osiągnięciu temperatury, uruchamiało się co 3 min na 5 s . Dzwoniłem do producenta i taka możliwość ustawienia jest, nawet jako przykład w instrukcji opisana jest praca mieszadła co 2s. przez 2s. W moim przypadku mieszadło pracuje przez cały cykl etapu, dlatego muszę je ręcznie uruchamiać.

 

Moje ustawienia
Na początku ustawiłem tak aby sterownik nie pomijał ustawień dodatkowego wyjścia mieszadła.
Następnie
Ustawiam parametry mieszadła
-Czas załączenia dodatkowego wyjścia ustawiam   180 s
-Czas wyłączenie dodatkowego wyjścia ustawiam  5 s

Pytanie czy ktoś korzysta z powyższego sterownika i napotkał powyższy problem, być może mój sterownik posiada jakiś błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcież

Niestety ale praca mieszadła (pompy w moim przypadku) w pierwszym etapie rozpoczyna się już po uruchomieniu sterownika (mimo że nie osiągnął on jeszcze zadanej temperatury danego etapu).W pozostałych etapach wyjście też pracuje nim osiągnie zadaną temperaturę.

Chyba inaczej nie idzie ustawić nie wiadomo czy zmiana softu coś z tym zrobi (można zasugerować coś takiego producentowi jest otwarty na wszelakie poprawki może dostosuje je do twoich potrzeb).

U mnie zastosowałem wyłącznik pomiędzy sterownikiem a pompom zobacz u mnie w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zamówiliśmy z kolegami ten sterownik z wyjściem 12v na zawór/mieszadło/pompę ale cosik nie bardzo działa tak jak powinien, soft jaki się prezentuje to 3.2015, mieszadła nawet nie rusza, w instrukcji jest informacja o trybie browar, ale nie widzę jak wcale wejść w ten tryb, nie ma możliwości nastawu i zapamiętania procesu wielostopniowego. Zrzuty w instrukcji pokazują coś czego nie da się ustawić(bo nigdzie nie ma tych opcji) Czy ktoś jeszcze zamawiał w tej wersji sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiliśmy z kolegami ten sterownik z wyjściem 12v na zawór/mieszadło/pompę ale cosik nie bardzo działa tak jak powinien, soft jaki się prezentuje to 3.2015, mieszadła nawet nie rusza, w instrukcji jest informacja o trybie browar, ale nie widzę jak wcale wejść w ten tryb, nie ma możliwości nastawu i zapamiętania procesu wielostopniowego. Zrzuty w instrukcji pokazują coś czego nie da się ustawić(bo nigdzie nie ma tych opcji) Czy ktoś jeszcze zamawiał w tej wersji sterownik?

By przejść w tryb "BROWAR" musisz po włączeniu sterownika przytrzymać środkowy przycisk (do momentu zmiany), podobnie zmieniasz później na tryb Destylacja.

U mnie po ustawieniu wyjścia (220V)  włącza się ono dopiero po ok 3-5 minutach po starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z instrukcji: "Aby przełączyć tryb pracy należy przed włączeniem zasilania przycisnąć środkowy przycisk (trzymać aż do pokazania ekranu informującego o przełączeniu trybu). Urządzenie przejdzie do kolejnego trybu. Czynność powtórzyć aż do uzyskania żądanego trybu."

swoją drogą obsługa tego urządzenia nie jest zbyt ergonomiczna a pomoc producenta jest dosyć lakoniczna.....

zrobiłem z tym sterownikiem parę warek ale w dalszym ciągu nie umiem go ustawić tak jakbym chciał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja urzywam tego sterownika zarówno do piwa jak i destylatów i osobiście uważam że jak za tą kasę to sprawdza się wyśmienicie. Faktem jest że proces tegulacji troszkę trwa. Mi zajęło z 6 warek zanim ogarnąłem wszystkie współczynniki tak żeby ładnie grzało. Ale za to teraz jest nudno, włączam i wychodzę. Co prawda zacieram w przepływoe RIMS więc z mieszadłs nie urzywam. Kiedyś jak zacierałem w Lidlu to miedzadło chodziło cały czas. Piwko było spoko a wydajność dzięki ciągłemu mieszaniu osiągała 92%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem problem, miałem podejrzenie. że to wyświetlacz padł, wysłałem do producenta i jak się okazało zjechał kontrast do zera nie wiem jakim sposobem. Miałem także problem z wejściem w tryb Browar - instrukcje opisane nie pomagały. Producent zaktualizował mi oprogramowanie i teraz ładnie wszystko działa, nie sprawdzałem jeszcze trybu mieszadła bo nie korzystam przy Herms'ie. Tak więc polecam kontakt z producentem, nie ma żadnego problemu z reklamacją.

 

 

a pomoc producenta jest dosyć lakoniczna.....

Ja nie miałem problemów z otrzymaniem odpowiedzi, a nawet rozebrałem z oryginalnego opakowania sterownik zrywając plomby ponieważ u mnie znajduje się on w rozdzielnicy - reklamacja była uwzględniona. Poza tym miałem parę innych pytań i bezproblemowo dostałem odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Pamela, ustawiałem według jego zaleceń jak i instrukcji i "kicha". Jeśli ktoś korzysta z sterownika z trybem mieszadła i ustawienia działają prawidłowo to niech się ujawni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyjście zasila pompy (od pralki) w klonie braumaistera.

Jedynie co się mogę doczepić do tego sterownika to że wyjście startuje z 2-4 minutowym opóźnieniem,

ustawiony czas pracy lub wyłączenia jest realnie krótszy o kilka sekund niż nastawiony na sterowniku.

Przydało by się jeszcze ustawienie pracy ciągłej wyjścia (chyba że idzie a ja nie wiem jak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie chce

 

Dzwoniłem do Pamela, ustawiałem według jego zaleceń jak i instrukcji i "kicha". Jeśli ktoś korzysta z sterownika z trybem mieszadła i ustawienia działają prawidłowo to niech się ujawni :D

Udało CI się ogarnąć temat? Możesz polecić regulator obrotów? 

 

Nie chce śmiecić, może wie ktoś też czy jest już dostępna opcja podłączenia pod pc?

Edytowane przez zielczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Nie chce tomasznet, dnia 07 lipiec 2015 - 22:32, napisał: Dzwoniłem do Pamela, ustawiałem według jego zaleceń jak i instrukcji i "kicha". Jeśli ktoś korzysta z sterownika z trybem mieszadła i ustawienia działają prawidłowo to niech się ujawni :D Udało CI się ogarnąć temat? Możesz polecić regulator obrotów? Nie chce śmiecić, może wie ktoś też czy jest już dostępna opcja podłączenia pod pc?

 

Skończyło się to tak że wysłałem sterownik do Pamela, naprawiony sterownik otrzymałem z powrotem wraz z informacją że naprawa kosztuje 0 zl następna będzie mnie kosztować 20 zł ( wyglądało na to że uszkodzenie było z mojej winy). Pierwsze warzenie po naprawie przebiegło prawidłowo sterownik współpracował  z mieszadłem jak należy.  Niestety podczas następnego warzenia problem powrócił. Sterownik będę reklamował po raz kolejny, funkcja współpracy z mieszadłem jest dla mnie istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testowo warzę wodę na nowej instalacji ze sterownikiem pamela. Czy ktoś wie czy da się zmienić spadek mocy przy zbliżającej się przerwie? Wszystko ładnie szybko się grzeje ale gdy zbliża się do przerwy sterownik bardzo obniża swoją moc-wiem że jest to celowe,ale 2 ostatnie stopnie dogrzewa przez 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu. Ustawiasz współczynnik automatycznej regulacji mocy  na np. 70-80 lub więcej i dogrzewa prawie do końca na 100% mocy. 

Przy okazji pytanie: czy u Ciebie też przyciski nie zawsze reagują na przyciśnięcie?

Edytowane przez ASadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie reagują jak wciskam szybko jeden po drugim, jak dam mu chwilę to jest ok. Ogólnie zamysł już teraz oceniam genialnie, zobaczymy jak sobie poradzi ostatecznie.

BTW wyłączasz mieszadło w czasie przerwy?

Edytowane przez zielczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.