Skocz do zawartości

Browar na pradze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, już jakiś czas temu zacząłem przygodę z browarnictwem i postanowiłem zacząc notować moje udane i nie udane podejścia. Kończę już studia a jak wiadomo student nie wielbłąd napić się musi. Początkowo szukałem w domowym browarnictwie oszczędności, jednak szybko się okazało, że nie tędy droga i z oszczędnościami ma to nie wiele wspólnego. Ale narodziło się hobby.

W skrócie 1 i 2 piwo powstało z brewkitów więc nie ma za bardzo co opisywać.

#4 Cydr

Może mało piwny ale również smaczny i warto rozważyc zrobienie go zwłaszcza jeśli ma się kobietę w domu :) . Moja była zachwycona. A czas jaki trzeba poświęcić na zrobienie w porównaniu do piwa jest znikomy. (chyba że ktoś sam tłoczy sok).

20l soku tłoczonego i pasteryzowanego z jabłek(50%antonówka) wlałem do fermentatora i dodałem drożdże. Miesiąc po zabutelkowaniu był super. Po około pół roku zrobił się słodszy i moim zdaniem jeszcze lepszy. Robiłem też cydr z koncentratu(Gozdawa) i nie ma co porównywać do tego z tłoczonych jabłek.

#5 próba zrobienia Grodziskiego

Zasyp:

-słód pszeniczny wędzony 3kg

-słód przeniczny 0,2kg

Zacieranie:

15'-50oC

40'-650C- popełniłem błąd i zostawiłem garnek na kuchence. Temperatura urosła aż do 72oC.

15'-zesawiłem garnek na ziemię i temperatura spadła do 66oC

40'-65oC

Gotowanie 60'

chmielenie:

Marynka granulat 40g -60'

Lubelski granulat 10g -10'

Chmielu dałem za dużo wzorowałem się na recepturze która miała podane wartości dla 40l. Zacieranie też zepsułem ale tragedii nie ma bo wyszło 7oBlg i odfermentowało do 4oBlg teraz przelewam na cichą i 2 butelki już sobie zakapslowałem żeby spróbować jak najszybciej. W tej chwili w smaku dominuje chmiel i zagłusza resztę jednak i tak jest dużo lepiej niż było na początku więc mam nadzieję że będzie jeszcze lepiej :) .

 

Jako następne piwo chciałbym zrobić Lagera w mojej lodówce na średnim poziomie chłodzenia mam 9oC i rozważam wygospodarowanie miejsca na jeden fermentator :) . Nie wiem czy to dobry pomysł ale chyba warto spróbować?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.