Skocz do zawartości

ciemne imbirowe


Krzys

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś podpowie jakich słodów użyć i jak zacierać piwko jak w temacie? W sklepie CP jest taki zestaw z ekstraktów, a ja chciałbym zrobić z zacieraniem. Do tej pory bazowałem na gotowych zestawach skomponowanych przez sklep, mam za małe doświadczenie, żeby samemu wymyślić ;) . Może za słabo szukałem, ale nie udało mi się znaleźć nigdzie receptury. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam koleżanki i kolegów :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem red ale imbirowe 12blg. Słody to pilzneński 1kg, monachijski 2,5kg, 0,25kg caramel dark. Zacierane w 68C, imbir świeży obrany ze skórki 90g na 20l brzeczki, chmielone 25g Target na 60', drożdże S-04. Imbir wyszedł wyraźny, ale nie dominuje całkowicie piwa.

Edytowane przez rajfurke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem Imbirowe dwa razy jako wysłodziny po porterze, piwa wychodziły bardzo wytrawne (i wyłaziły mi taninki bo za bardzo wysładzałem młóto po porterze ale to szczegóły). Generalnie jakbym miał robić takie to zatarłbym na słodko coś prostego np. Jakiś neutralny szczep US-05 albo American Ale II do tego 4 kg pale ale 0,2 kg black to black 0,1 kg karmelowy 600 10' -64C 50' - 73C potem chmielenie na 25 IBU + Imbir nie więcej niż 80 g na 20 litrów, powyżej tej wartości zdominuje piwo i zrobi je ostre i piekące w smaku. Myślę, że coś takiego by zadowoliło wszystkich, mam piwko w planach ale nie mam gdzie go wcisnąć w plany warzelnicze zobaczymy jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.