Skocz do zawartości

Kolejna pomyłka-zamiast płatków owsianych muli


Rekomendowane odpowiedzi

Jestemwłaśnie w trakcie 8 warki i znowu babol tym razem zamiast płatków owsianych sypnełem musli,oczywiscie przez pomyłkę.

Czy te składniki jakie są w tym tworze do żarcia bardzo źle wpłyną na piwo?

Zasyp

2,5kg pilznienski

2 kg pale ale

około 400gr melanindowy

piwko bez stylu po prostu jakieś takie miało być

chmiele magnum i lubelski (szyszka)  drożdze s04 lub us 05 jeszcze nie wiem co dam.

Jestem na etapie warzenia około 30 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arczi_901

Tak jak napisałeś. Piwo wyjdzie jakieś takie :)

piwko bez stylu po prostu jakieś takie miało być

chmiele magnum i lubelski (szyszka)  drożdze s04 lub us 05 jeszcze nie wiem co dam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie  4 warki robiłem z wiki z receptur(pirewszych 2 nie licze) potem experyment a dziś chciałem coś z wiki i nie działało  piwo.org myśle ze coś tam ze skryptami.Więc na pałę  coś zasypałem

a z płatkami było tak ze szukałem po szafkach i jak wreszcie znalazłem w jakimś pudełku  to nie wiele myśląc albo wcale wrypałem 2 garście tego czegoś zanim się zorientowałem ze to nie to .

Poza tym nawet bez stylowiec jest lepszy nis sklepowe.

 

Ale pytanie dotyczyło tych  wszystkich dodatków w musli jak banany ziarna zbóż i inne

szlakmnie trfi jak wylejew kibel całą warkę.

 

szuwar 71

szukałem na szybko płatków na piane i coś znalazłem  w szafce i nie myślałem ze to taki numer.

Edytowane przez pawel332
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się raczej nie stanie, zwłaszcza jak sypnąłeś tylko 2 garście. Musli to w większość właśnie jakieś ziarna zbóż, czyli tak jakbyś dodał jakichś płatków albo niesłodowanych zbóż. Kilka owoców nic wielkiego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitupitu

Moje piwo z musli miało piękną pianę i wspaniały zapach rodzynek, taki pasujący do piwa bursztynowego a u Ciebie takie wyjdzie. No prawie takie ;)

 

http://browar.biz/forum/showpost.php?p=885690&postcount=237

 

A jak poczytasz dalej to zobaczysz, że wysoko odfermentował, może taka uroda piw z musli, nie pamiętam aby coś sie z nim działo później z tego powodu.

Edytowane przez fidoangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.