Skocz do zawartości

Milk Stout - laktoza


cieplyl

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kończę fermentować Stouta i tak zastanawiam się jakby odlać po cichej kilka litrów i dodać przed butelkowaniem laktozy. I tu pytania:

1. Będzie to pijalne i porównywalne ze stylem?

2. Nie eksplodują butelki przez np. częściowe odfermentowanie laktozy lub innych cukrów które mogą być domieszane?

3. Warto :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mona dodawać na cichej, oczywiście sterylne, to i przed butelkowaniem.

2. Laktoza nie fermentuje.

3.Eksperymenty zawsze czegoś uczą.

No właśnie chciałbym poznać ten styl ale nie chce robić osobnej warki. Dzięki za rzeczowe odpowiedzi :D

 

Zrób tak i wyślij do Żywca - zobaczymy czy będzie stylowe* wink

Gdyby nie konkurs w Żywcu to bym się nad tym nie zastanawiał, zawsze to jakieś wyjście jak nie posmakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu fermentowałem długo i namiętnie Brown Ale. Odfermentował do tego stopnia, że wydał mi się zbyt wytrawny. Przed butelkowaniem dodałem więc do połowy warki ok. 4 g laktozy na butelkę, do drugiej ok. 9 g. Poza tym glukozę do refermentacji w ilościach umiarkowanych (nie pamiętam dokładnie ile, a zapisków nie mam przy sobie ale ok. 3..3,3g/butelkę). W pierwszym przypadku piwo było porządnie nagazowane (przegazowane), w drugim po otwarciu fontanna. Laktoza z apteki. Powinna być czysta jak łza. A jaka droga była, uuu!

Nie wiadomo co z tego wyszło. Brown Ale z taką ilością laktozy. Może pierwszy przypadek był w miarę ok.

Możesz dodać laktozy ale proponowałbym po dodaniu jeszcze min. tydzień cichej. Wyjdzie jakiś milk ale nie lepiej uwarzyć "od początku"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiałem. Dodam rzeczywiście na cichej i poczekam kilka dni.

Chciałbym na początku spróbować jak to w ogóle smakuje. Wole eksperymenty na małą skale żeby później nie musieć czegoś wylewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Odkopuje stary temat,żeby nie robić bałaganu. Też zebrało mi się na dodanie laktozy dzień przed rozlewem. Co radzicie? Zagotować wodę z laktozą i glukozą i dodać przed butelkowaniem, czy zagotować z samą glukozą, ostudzić i dodać do cichej na 2-3 dni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.