Skocz do zawartości

Smoked Imperial Stout - Prośba o pomoc


Kazad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam już na koncie 4 warki, ale gotowce z BA. Postanowiłem spróbować z czymś swoim. I chciałbym prosić o ocenę i poprawki. Również przyjmę krytykę jeśli mi pomoże w wymyślaniu receptur.

Oto surowce które chciałbym użyć:
Pale Ale 4.5 kg
Wędzony jęczmienny 2 kg
Carafa typ I 200 g
pszeniczny czekoladowy 200 g 
Special W ® 280 - 320 EBC  200 g

warka na 20-25l 
S-04 suche świeżę 

Chciałbym by wyszło coś jak w temacie.
O zacieraniu i gotowaniu już też myślałem ale chciałbym zobaczyć co myślą o tym dużo bardziej doświadczeni koledzy. 
Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasypu wychodzi ok 15Blg przy 25L to trochę za mało jak na imperial, przy 20L masz już bliżej 19 i to już mocny stout. Jak coś to podbij trochę ekstrakt cukrem. 300g cukru podbije ci ekstrakt o trochę ponad 1 blg, będzie już powyżej 20. Palonych też trochę za mało. Wychodzi ok 46EBC. Ja bym celował min 70-80 żeby oddać charakter mocnego stouta. Zwiększ trochę ilość słodów palonych, np. o 200g palonej pszenicy lub jęczmienia. Jak chcesz użyć S-04 to daj dwie uwodnione saszetki. Zacieraj na wytrawnie 65oC, potem zrób mashout w wyższej temperaturze np 80oC. Jak to twoja 5 warka to przy większym zasypie możesz mieć problemy z filtracją, chociaż tu nie powinno być tragedii. Życzę powodzenia. 

Edytowane przez Wojen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemne słody daj od początku, będzie ciemniejsze. Gotuj z godzinę by odparować trochę wody. Dobrze nachmiel, by skontrować słodycz. Cukier dodaj do fermentacji tak w 2-3 dniu. Fermentuj co najmniej 2 tygodnie. Wyjdzie coś z tego :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.