Skocz do zawartości

Nowa akcja Grupy Żywciec - Żywiec RIS?


Rekomendowane odpowiedzi

Do stouta chmielu więcej nie trzeba poza tym marynka w nim zagada. Drożdże też prostsza sprawą ... Popularność stoutow w Polsce znikoma więc sorry man twoja teoria właśnie podzieliła los Atlantydy

Ale stouta znasz, kupisz w wiekszosci sklepów chociażby Guinnessa... z saisonem juz będzie problem bo nie ma konkurencji no i odpowiedniego odniesienia. Jeszcze wyjdzie że Zywiec dyktuje trendy na rynku. Teoria powraca:-) :-) ale wiesz że ja czysto teoretyzuje; -)

Ps.. na Polskę dystrybutorem marki Guiness jest wlasnie grupa Żywiec. Po co maja robic sobie konkurencję?

Edytowane przez Nomad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przeciętny Janusz nie jest w stanie odróżnić portera bałtyckiego od stoutu. GZ ma już porter w ofercie więc będzie to "kolejne ciemne piwo".
A saison można zareklamować jako coś zupełnie innego. Nie jest za gorzkie więc nie odrzuci, a dzięki drożdżom które schodzą bardzo nisko piwo będzie mocniejsze niż przeciętny lager, bez podbijania ekstraktu . Profit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry man ale owszem guiness bardziej popularny jednak nie bardziej dostępny.

Guinessa dostaniesz w sklepach z piwem i marketach ... Saisona też ...

Nie widzialem szczerze powiem zadnego.. ale moze podpowiesz to chetnie kupię i porownam z tym co sam sklecilem w domu. Nie wiem gdzie mieszkasz ale u mnie w mieście jest guiness dostępny. Mniejsza o to wygral saison bo tak GZ chciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, tylko nie zapominajmy co zostało zrobione z innym "belgijskim" stylem w wykonaniu GŻ, czyli Witem, który został przefermentowany drożdżami dolnej fermentacji :/ Także nie wiem, czy coś wyjdzie sensownego w tym wypadku, szczególnie, że pijałem już koncernowe saisony np. we Francji i raczej dość przeciętne były - bez porównania do porządnie wykonanych rzemieślniczych odpowiedników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, tylko nie zapominajmy co zostało zrobione z innym "belgijskim" stylem w wykonaniu GŻ, czyli Witem, który został przefermentowany drożdżami dolnej fermentacji :/ Także nie wiem, czy coś wyjdzie sensownego w tym wypadku, szczególnie, że pijałem już koncernowe saisony np. we Francji i raczej dość przeciętne były - bez porównania do porządnie wykonanych rzemieślniczych odpowiedników.

No właśnie stąd ta moja teoria. Zrobią cos byle jak zeby przypominało i powiedzą ze są cool bo saisona zrobili i wszyscy mamy wielbić żywca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Taaa, tylko nie zapominajmy co zostało zrobione z innym "belgijskim" stylem w wykonaniu GŻ, czyli Witem, który został przefermentowany drożdżami dolnej fermentacji

Nie pomyliłeś czasem białego z wytworem KP pod tytułem "książęce pszeniczne"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie pomyliłeś czasem białego z wytworem KP pod tytułem "książęce pszeniczne"?

Nie, Żywiec Białe było ponoć fermentowane dolniakami.

 

 

 

Inna kwestia, że Saison na jesień to musztarda po obiedzie.

W teorii tak. W praktyce można go pić cały rok, nie koniecznie po udanych żniwach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna kwestia, że Saison na jesień to musztarda po obiedzie.

W teorii tak. W praktyce można go pić cały rok, nie koniecznie po udanych żniwach ;).

W praktyce można pić inne piwa, niekoniecznie saisona. Na jesieni saison traci swój atut- piwo na upały. Bądź co bądź, pozostaje fakt że to coś nowego, a jednak znajomego (głębokie odfermentowanie, umiarkowane chmielenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzięki blogowi Piwolucja zorientowałem się, ze GŻ postępuje bardzo hmmm... mądrze i zapobiegawczo. Otóż wypuściła na rynek Saisona z ... Browaru Zamkowego. Ot, pewnie chcieli sobie przetestować zawczasu jaki będzie odbiór gatunku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.