Skocz do zawartości

Nowa akcja Grupy Żywciec - Żywiec RIS?


Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tej nowej akcji żywca? Pozwalają ludziom wybrać nowy styl który wejdzie do sprzedaży pod marką Żywca. Wiem że koncern i genialnego piwa nie będzie, ale moim zdaniem GŻ należą się brawa za tę akcję, do wyboru są ciekawe style, większość to górna fermentacja, według mnie to odważny krok i brawa za to. Na pewno nie ma się co podpalać, ale perspektywa RISa w okolicach 5zł jest kusząca. Porter im wychodzi świetny (o ile nie wali gwoździami) to czemu by nie Imperial Stout? Co wy myślicie na ten temat?

Ja tam głosuje, co tam szkodzi, można głosować raz dziennie na kilka stylów, ja wybrałem wszystkie stouty, myślę że największa szansa że tych stylów by nie spartaczyli.

 

PS. Pewnie ludzie się rzucą na IPA i ten styl wygra, a Żywcowi chodzi o brytyjskie IPA a nie amerykańskie i wszyscy będą zawiedzeni.  :smilies:

 

Ah, link do akcji:

http://www.zywiec.com.pl/mapa-piwa

Edytowane przez Gumowy Człowiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

RISa w okolicach 5zł jest kusząca

Żebyś się nie zdziwił, jaka będzie cena, jakby weszło :)

 

 

no właśnie ;)

nie tak dawno cieszono się na browarbizie z rewolucji jaką wprowadzi dobrej i stałej jakości apa z koncernu za 3,5

no tak jest za 3,5 tylko, że w hurcie brutto i wcale nie jest stałej jakości :D

Edytowane przez dhanab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no tak jest za 3,5 tylko, że w hurcie brutto i wcale nie jest stałej jakości :D

W marketach chyba z 4,2zł, w mniejszych sklepach to nawet koło 5zł, co do jakości, to piłem chyba tylko z 2-3 razy ale jak dla mnie to podobna, aczkolwiek może nie aż tak wysoka ta jakość :D ale spokojnie można wypić, ja zupełnie nie rozumiem tych narzekań niektórych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ebyś się nie zdziwił, jaka będzie cena, jakby weszło

Szczerze mówiąc nawet jakby kosztował  kurde 8zł a byłby jakości porteru to bym się cieszył.  :D

APA nie pijam i szczerze mówiąc nie sądzę żeby jakikolwiek z jasnych stylów im wyjdzie jakoś super, moim zdaniem największa nadzieja w stoutach. Ciekawe jak by zrobili Rauch Bocka  :D

 

 

Cisnę dzień po dniu na zmianę saisona i bittera.
 

Jestem mega ciekawy jakby wyszedł Żywiec Saison  :lol: Ciekawe czy zrobiliby go dolną fermentacją jak Białe  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szczerze mówiąc nawet jakby kosztował kurde 8zł a byłby jakości porteru to bym się cieszył. :D

A jakby kosztował 9,90zł i jak często ich porter był mocno alkoholowy, a co któraś warka miała żelazo, aldehyd lub DMS? :D

 

Żartuję, też bym się cieszył jakby był dostępny w stałej ofercie polski RIS, nawet jeśli byłby dość przeciętny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pewnie ludzie się rzucą na IPA i ten styl wygra, a Żywcowi chodzi o brytyjskie IPA a nie amerykańskie i wszyscy będą zawiedzeni.  :smilies:

Haha. Mów za siebie.

 

PS: Bitter

Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawostka: wygrał Saison (aż się zastanawiam czy wybory były uczciwe, bo to mało popularny styl).

Mają nawet hasło: jesienią zaczyna się Saison na żywca (trochę bzdurne bo saison to piwo letnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: wygrał Saison (aż się zastanawiam czy wybory były uczciwe, bo to mało popularny styl).

Mają nawet hasło: jesienią zaczyna się Saison na żywca (trochę bzdurne bo saison to piwo letnie).

 

Pewnie spece od marketingu najpierw wymyślili hasło i a potem trzeba było dorobić do tego 'ideologię'.

Tak więc ogłoszono konkurs, który wygrało piwo, które w tymże haśle wystąpiło. 

Ot taka mała teoria spiskowa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc trochę słabo, nie wierzę że grupa żywiec zrobi dobrego saisona, a jakiś stout mógłby być ok. Uwielbiam saisony, ale to chyba za trudny styl żeby mógł się udać w koncernie. Stouty za to są dosyć proste, i mogłoby wyjść kolejne budżetowe piwo które dałoby się pić na jakiś imprezach itp. No i rzeczywiście ciekawe, saison to w Polsce mało popularny styl, myślicie że tylko beergeeki głosowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie znam się na saisonach za bardzo. Ale się wypowiem:-P Sam probowalem dopiero raz i jakos podniecony nim niestety nie jestem... ale wracajac do GZ i mojej teorii spiskowej to... do saisona za dużo chmielu nie trzeba, słody wezmą byle jakie bo i tak podbija blg cukrem-pytanie jakim:-) no a glowne skrzypce grają drożdże w tym stylu i tu znak zapytania skąd je wezmą i jakiej jakości te one będą.

No i mało pieniążków w porownaniu z innymi stylami trzeba zainwestowac.. tak mi się wydaje.

A że styl mało popularny to szara masa przyjmie, że saison ma smakować tak jak żywiec go przygotował. Tyle z teorii spiskowych:-D

Edytowane przez Nomad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stouta chmielu więcej nie trzeba poza tym marynka w nim zagada. Drożdże też prostsza sprawą ... Popularność stoutow w Polsce znikoma więc sorry man twoja teoria właśnie podzieliła los Atlantydy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.