Skocz do zawartości

Metoda pobierania brzeczki z fermentora do badania °Blg


Thasat

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszym zadniu chciałbym się przywitać bo głupio by było wejść z butami i tego nie zrobić :P

 

Jestem w trakcie fermentacji mojego pierwszego piwka, a dokładniej zdaje mi się, że kończy się fermentacja burzliwa (na powierzchni zostały jedynie fragmenty piany). Chciałbym na tym etapie zbadać zawartość ekstraktu cukromierzem. Jaka jesty najlepsza metoda pobrania młodego piwa z fermentora do menzurki?

Oczywiste dla mnie na początku wydawało się, że wystarczy posłużyć się kranikiem w fermentorze, jednak póżniej zaczełem się zastanawiać, czy jest to bebzpieczne (pod względem zakażeń). W końcu nie będę w stanie tego kranika zdezynfekować mając młode piwo w fermentorze. Zakładając że na fermentację cichą przeleje tym samym kranikiem piwo do drugiego fermentora za dwa dni to czy istnieje zagrożenie, że w tym kraniku rozwinie się jakies zakażenie, które później znajdzie sie w moim piwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W pierwszym zadniu chciałbym się przywitać bo głupio by było wejść z butami i tego nie zrobić :P

 

Jestem w trakcie fermentacji mojego pierwszego piwka, a dokładniej zdaje mi się, że kończy się fermentacja burzliwa (na powierzchni zostały jedynie fragmenty piany). Chciałbym na tym etapie zbadać zawartość ekstraktu cukromierzem. Jaka jesty najlepsza metoda pobrania młodego piwa z fermentora do menzurki?

Oczywiste dla mnie na początku wydawało się, że wystarczy posłużyć się kranikiem w fermentorze, jednak póżniej zaczełem się zastanawiać, czy jest to bebzpieczne (pod względem zakażeń). W końcu nie będę w stanie tego kranika zdezynfekować mając młode piwo w fermentorze. Zakładając że na fermentację cichą przeleje tym samym kranikiem piwo do drugiego fermentora za dwa dni to czy istnieje zagrożenie, że w tym kraniku rozwinie się jakies zakażenie, które później znajdzie sie w moim piwie?

Kranikiem, kranik jest obracamy więc jak już się bardzo obawiasz zakażenia możesz obrócić go i wlać trochę roztworu z dezynfekcji fermemtatora do cichej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało nalewac z kranika. Prowadziłem 14 fermentacji burzliwych w fermentatorze z kranikiem i codziennie przy jego pomocy sprawdzałem °Blg. Nie dezynfekowałem go dodatkowo i nic złego się nie stało.

Teraz fermentuję w wiadrze bez kranika i pobieram piwo za pomocą strzykawki i grubej igły. (Panie w aptece mruczą coś o dziwnej / trudnej młodzieży jak składam większe zamówienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja fermentuje w pojemnikach bez kraników, a do pobierania próbek używam zdezynfekowanej rurki do rozlewu z zaworkiem grawitacyjnym. Wkładam koniec do piwa i zasysam. Trzy takie objętości rurki wystarczają do napełnienia probówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

 

Ja od początku robię tak, że myję Areometr wodą z płynem potem zamaczam w OXI i wkładam ostrożnie do fermentatora. Odpukać nie zakaziłem piwa jeszcze w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............. doszedłem do wniosku ze moge spokojnie odlać kranikiem. Wydawało mi się to najbardziej wygodne :)

Tylko raz pobrałem piwo do pomiaru °Blg kranikiem i po tym zabiegu musiało jeszcze dofermentować przez kilka dni (dolniak w 9°C )

Przed zlewaniem na cichą na szczęście sprawdziłem kranik i okazało się ,że rośnie już na nim ładna pleśń.

 

Obecnie pobieram piwo dużą strzykawką z kawałkiem wężyka który wyparzam przed zabiegiem,

lub nabieram wyparzoną szklanką z uszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A co myślicie o pobieraniu próbek przez kranik, odwracaniu go i wlewaniu 3ml (zmierzylem :P ) alkoholu izopropylowego w celu denzynfekcji? Moze tak sobie przeciez stac z tym alkoholem, odwrocony, a przy nastepnym pobieraniu pierwsze pare ml piwa powinno wyplukac resztki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alkos pies kosmosu?

 

I żeby w temacie - wyparzona chochla, lub filiżanka - to pojemność plastikowej menzurki. Do szklanycxh biowinu styka połowa.

 

A jak do refraktometru - to zdezynfekowany taki pobierak;-) co był w komplecie ( słowo mi z głowy uciekło).

 

W kilku warkach - na stałe zanurzony areometr.

 

Zlewania kranikiem chyba jednak bym nie polecał - no chyba że właśnie z opcją zalania IPA czy czyms. Ale mimo wszystko. Wyparzenie kubeczka nie boli - a sprawdza sie u mnie ponad 40 warek.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że przez kranik można. Non stop tak robię.

To ja wycofuję swoją antyrekomendację - przyznaję że nigdy tak nie robiłem, bo uważam to za ryzykowne - u mnie pleśnie rosną błyskawicznie. To chyba zależy też gdzie kto mieszka.

 

Alkos - witaj po tej stronie mocy - Ty to chyba po ciemnej, jak pamiętam co sączysz. Ja to po jasnej, pszennej stronie mocy(zasypu;-)

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść miodek, zrób czyste hefe:)

 

Ostatnio widziałem w jakimś markecie hefe z sokiem grapefruitowym - i to było któreś znane niemieckie hefe. Muszę tego spróbować.

Jak mam Ci coś polecić - to hefe z puszki i z suchymi drożdżami wyjdzie słabo. Jeszcze nie wiem jak pucha z drożdżami płynnymi, ale na ponad 10 warek hefe, tylko zacieranie i płynne, żeby naprawdę chciało się pić.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mam warunków do zacierania i szczerze, to boje sie troche na poczatek ;-) Zamierzałem zrobic z suchego ekstraktu Muntosa 3000g (55% pszenicy) + 1500g aromatycznego, pasteryzowanego miodu dodanego co najmniej w polowie fermentacji - wg. http://www.beerexpert.co.uk/how-can-i-make-my-own-honey-beer.html pozwala to zachowac zapach, zas pasteryzacja sprawia, ze miod nie "odslodzi" piwa. Do tego troche Hersbruckera (tak na 10 IBU goryczki).

 

Myslalem zeby wziac drozdze safbrew WB-06, bo w sklepie w ktorym mam tanio reszte nie maja plynnych.

 

Z sokiem grejfrutowym to pewnie byl Szoferhofer, ale mam wrazenie ze to tzw. shandy - czyli po prostu mieszane po fermentacji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęstość mierzymy dwa razy na warkę.

1 - po wystudzeniu przed zadaniem drożdży.

2 - przed butelkowaniem i w zależności od stopnia odfermentowania dodajemy odpowiednią ilość glukozy.

goroncopozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mam warunków do zacierania i szczerze, to boje sie troche na poczatek ;-)

Ja się bałem 16 warek...

Nie żałuję, ale dopiero zacierając poczujesz różnicę.

 

Najprościej - w lodówce jak Makaron, dolewając wody pod kolejne przerwy. Filtracja - wężykiem. No i trzeba mieć ten gar co najmniej 30 l, żeby to nachmielić.

 

Ta obawa jest najgorsza, a potem już jakoś leci;-)

 

Co do ekstraktu - czemu z suchego?

Mnie najlepsza pszenica z puchy wyszła na koncentracie Weyermana - ale nie wiem czy masz dostęp. A co do drożdży - poszukaj, może ktoś by Cię w okolicy wspomógł gęstwą. Nie wiem dokładnie gdzie jesteś, ale w UK Makaron powinien być zorientowany w forach. Choć nie wiem czy tam wymiana gęstw też żyje.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej - w lodówce jak Makaron, dolewając wody pod kolejne przerwy. Filtracja - wężykiem. No i trzeba mieć ten gar co najmniej 30 l, żeby to nachmielić.

No wlasnie ten gar. Mam 10l i mam wrazenie ze mi sie zaraz kuchenka elektr. załamie :-/

 

 

Co do ekstraktu - czemu z suchego?

Bo czytałem na zagranicznych forach ze nie ma roznicy, a latwiej mi kupic online i przyniesc paczke z pracy ;-) Poza tym plynne potrafia sie przeterminowac, a suche nie.

 

 

Mnie najlepsza pszenica z puchy wyszła na koncentracie Weyermana - ale nie wiem czy masz dostęp.

Nie spotkalem sie.

 

A co do drożdży - poszukaj, może ktoś by Cię w okolicy wspomógł gęstwą. Nie wiem dokładnie gdzie jesteś, ale w UK Makaron powinien być zorientowany w forach. Choć nie wiem czy tam wymiana gęstw też żyje.

Rozejrze sie, dzieki! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.