Skocz do zawartości

Cześć


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam na imię Rafał. MIeszkam w Krośnie. To forum nie jest dla mnie nowe - od pewnego czasu co raz częciej tutaj wstępuję. Teraz po prostu uznałem, że czas zrobić mój browarniczy coming out. Za sobą mam dwie warki z puchy a w niedzielę uwarzyłem swoje pierwsze piwo ze słodu (AAA) - teraz stoi sobie w piwnicy na burzliwej. Nie jest to piwo z mojego przepisu; postanowiłem, że moje pierwsze trzy warki zrobię z zestawów surowców zakupionym w jednym z wysyłkowych sklepów. Tak więc na uwarzenie czekają jeszcze APA single hop (Cascade) i American Wheat. Później już będę samemu coś komponował. Na celowniku są FAH i cream stout.

 

Oprócz piwa interesuję się wieloma innymi rzeczami: astronomią, motorycacją, techniką, lotnictwem, lubię słuchać muzyki, bardzo lubię kino,

 

Mój browar domowy zasługuje na miarę minibrowaru - garnuszek 30l (mam na szczęście dostęp do gara 60l - pewnie się kiedyś przyda), chłodnica z 10 m rury DN12, trzy fermentory 33l, filtrator z oplotu. Wszystko to w dwupokojowym mieszkaniu z płyty. Na szczęście żona podziela moje hobby w takim samym stopniu więc problemów, przynajmniej w tej kwestii, nie ma. Dwuletni synek też nie zgłasza sprzeciwu;)

 

Pozdrawiam wszytskich, wkrótce na pewno będę się do Was zwracał z prośbami o dobre rady.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona do czasu warzenie piwa w kuchni zaakceptuje :P Jak zobaczy jaki bajzel się w niej robi po warzeniu ;)

Później pójdziesz albo do piwnicy, albo do garażu z tymi wszystkimi garami :P 

 

Kolejny piwowar z podkarpacia. Witaj w naszych progach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, moja druga połowa to łapnęła takiego samego szmergla na punkcie warzenia i próbowania różnych stylów. Nawet dzisiaj rano się zarejestrowała na tym forum, teraz czeka na akceptację. Tak więc z tym nie ma problemu u mnie. Gorzej jest z lokalem, który jest po prostu mały. No ale jakoś to pomieścimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwulatek za 12-14 lat będzie się bardzo cieszył z fermentorów rozstawionych dookoła. Ale do tego czasu pewnie ktoś wymyśli jakieś odpowiednie zabezpieczenie. Skoro potrafimy się chronić przed owocówkami, to gdzie byłby problem z młodzieżą? ;)

 

Cześć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.