Skocz do zawartości

Fałszywe dno o grubości ścianki 1,5 mm


tomasznet

Rekomendowane odpowiedzi

Czy korzysta ktoś z Fałszywego dna o grubości ścianki 1,5 mm. Czy dno pod naporem słodu nie wygina się?

Znalazłem Fałszywe dno na allegro http://allegro.pl/falszywe-dno-33-5cm-1-5mm-nierdzewka-sito-fd-i4924065707.html

 

A może znajdzie się ktoś kto jest w stanie wykonać dno, pytałem się kilku osób z forum i chwilowo nie mają możliwości wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka srednice potrzebujesz? Mi 330mm za wysoko wchodzilo. Mam 325 i jest praktycznie na kranikiem z 1 cm. Znajomy mi zrobil za 85 zł mogę zapytać jeśli byłbyś zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ciężarem własnym słodu nie powinno się wygiąć. Jeśli planujesz odpompowywanie brzeczki spod sita, a nie odbieranie grawitacyjne, to sito może się pogiąć. Zależy to od wielkości podciśnienia, jakie pompa jest w stanie wytworzyć - wtedy na sito oprócz ciężaru słodu, dodatkowo działa siła ciśnienia atmosferycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem fałszywe dno z piwniczki i pierwsze wrażenie jest bardzo dobre, uważam że grubość dna 1,5 mm jest wystarczająca, dno będzie spoczywało na krawędziach kega i moim zdaniem było by w stanie utrzymać ciężar 50 kg bez uginania się.

Montaż w sobotę a może i w sobotę pierwsze testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fałszywe dno zamówione, zamontowane i przetestowane. Fałszywe dno ma średnicę 34 cm zostało zamontowane w Kegu Euro wycięty otwór w kegu ma 29 cm

Chciałem uniknąć przecinania fałszywego dna na pół, aby zamontować je w kegu w tym celu naciąłem kega w 2 miejscach. Przez te nacięcia fałszywe dno bez problemu można zamontować.  Fałszywe dno jest masywne i w pełni sprawdziło się.

 

2f967832a5e78ad1gen.jpg

 

0d51d2429265c94agen.jpg

Edytowane przez tomasznet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fałszywe dno zamówione, zamontowane i przetestowane. Fałszywe dno ma średnicę 34 cm zostało zamontowane w Kegu Euro wycięty otwór w kegu ma 29 cm

Chciałem uniknąć przecinania fałszywego dna na pół, aby zamontować je w kegu w tym celu naciąłem kega w 2 miejscach. Przez te nacięcia fałszywe dno bez problemu można zamontować.  Fałszywe dno jest masywne i w pełni sprawdziło się.

 

 

Drogi Kolego!

Mógłbyś wstawić parę fotek pokazujących jak rozwiązałeś problem wspawania rurki z kranikiem spustowym na środku kega oraz przytwierdzenia "podpory" mieszadła które także powinno znajdować się na środku kotła zaciernego.

Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.