Skocz do zawartości

Śrutownik gniotownik młynek walcowy do słodu na łożyskach + zasyp


Bzdzionek

Rekomendowane odpowiedzi

Stal trudnościeralna to jakioś nowy rodzaj stali?

Edit: daj jakiś przykład a później się zastanów jak na tokarce wykonać rowki w takiej stali za pomocą radełka.

 

I dlaczego powłoka chromowa to nieporozumienie? Jeden konkret podaj.

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, skybert napisał:

Stal trudnościeralna to jakioś nowy rodzaj stali?

Edit: daj jakiś przykład a później się zastanów jak na tokarce wykonać rowki w takiej stali za pomocą radełka.

 

I dlaczego powłoka chromowa to nieporozumienie? Jeden konkret podaj.

 

Wystarczy stal jakościowa. Z tą trudnościeralną to mój błąd, hardoxa tu nie potrzebujemy ? Poniżej gniotownik, którego sam wykonałem z wałkami ze stali jakościowej. Przerobił sporo słodu, trochę stał nieużywany i zero rdzy. A radełkowanie wydaje się też w porządku.

 

DSC07980.JPG

Edytowane przez PiwoLab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny. Mógłbyś sprzedawać, wszystko widzę dobrze przemyślane.

 

Zgadzam się stal narzędziowa czy inna jakaś lepsza też się nada - na produkcję jednostkową tym bardziej.

 

W moim, mi wygląda to na pokrycie. Końcówka wałka lekko koroduje tak jakby właśnie za tą końcówkę wałek był trzymany w czasie galwanizacji. Ręki sobie na dam uciąć ale z punktu widzenia technologii take rozwiązanie jest lepsze/tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki napęd używacie do "śrutownika Patryka"? Czy ktoś może używa wkrętarka z udarem PDSSA 20-Li A1 (Maksymalny moment obrotowy: 180 Nm
Ilość drgań: 0 - 3600 /min) bo zamierzam to kupić? Ja do tej pory używałem wkrętarki Parkside 20v PBSA 20 LiA1 ale jest w remoncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kefa81 napisał:

Jaki napęd używacie do "śrutownika Patryka"? Czy ktoś może używa wkrętarka z udarem PDSSA 20-Li A1 (Maksymalny moment obrotowy: 180 Nm
Ilość drgań: 0 - 3600 /min) bo zamierzam to kupić? Ja do tej pory używałem wkrętarki Parkside 20v PBSA 20 LiA1 ale jest w remoncie

 

Używam podobnej wkrętarki i lecę na pierwszym biegu i jest ok , co do tej z udarem myślę że też będzie ok jak jej na całą moc nie rozkręcisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kefa81 napisał:

Jaki napęd używacie do "śrutownika Patryka"? Czy ktoś może używa wkrętarka z udarem PDSSA 20-Li A1 (Maksymalny moment obrotowy: 180 Nm
Ilość drgań: 0 - 3600 /min) bo zamierzam to kupić? Ja do tej pory używałem wkrętarki Parkside 20v PBSA 20 LiA1 ale jest w remoncie

 

Producent zaleca max 500 obr/min. Jeśli jesteś w stanie wyregulować obroty aby były w przedziale 300-500 to spoko. Ta wkrętarka osiąga 2800 obr/min. Przy takiej prędkości z łuski zostaną wióry, a z bielma mąka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wizi napisał:

 

Producent zaleca max 500 obr/min.

 

Pamiętam coś właśnie że @Patryk77 zalecał aby obroty były dość niskie a moment obrotowy >30NM. Chciałbym właśnie Was podpytać czy macie może jakieś sprawdzone sprzęty do tego śrutownika, bo czasu od premiery sprzętu już trochę minęło :) Chciałbym kupić właśnie jakiś napęd tak żeby też nie zajechać tego śrutownika bo sprzęt jest naprawdę dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Peres napisał:

Też rozglądam się za jakimś napędem do śrutownika i zastanawiam się czy taka najzwyklejsza wkrętarka sieciowa np. 

https://allegro.pl/oferta/wiertarko-wkretarka-sieciowa-300w-yato-yt-82060-9965015815?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

będzie ok? 

Jeżeli producent podaje rzeczywisty moment (40Nm dla pierwszego biegu) to wg mnie wystarczy, przy założeniu, że robisz standardowe 20 litrowe warki, gdzie zużywasz około 4-8kg słodu na zasyp. W swoim śrutowniku, zakupionym od @Patryk77 już kilka ładnych lat temu, używam jako napędu wkrętarki Tryton TCU300 (35Nm) i daje radę. Jedynie na pszenicy niesłodowanej czuć, że wkrętarka ma co robić. Też nie ułatwiam jej pracy, bo mam śrutę raczej dobrze rozdrobioną (wąska szczelina) i zasyp lekko zwilżam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2021 o 08:29, kefa81 napisał:

 Czy ktoś może używa wkrętarka z udarem PDSSA 20-Li A1 (Maksymalny moment obrotowy: 180 Nm
Ilość drgań: 0 - 3600 /min) bo zamierzam to kupić?

Kupiłem tę zakrętarkę. Trzeba pamiętać że ten sprzęt ma uchwyt 1/4. Ogólnie gdy kręciłem na szczelinie 0.6 całe ziarna to stawało, ale jak zwiększyłem szczelinę do 1.0 mm to poszło, a potem zmniejszyłem do 0.6. No cóż Parkside 20v PBSA 20 LiA1 dawał radę całe ziarna na szczelinie 0.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Warząc wczoraj pierwszy raz w kociołku ustawiłem szczelinę na 0,95 mm według szczelinomierza i nie było żadnych problemów pomimo dodatkowej siatki na dnie. Przynajmniej jeśli chodzi o przepływ przez młóto.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.