Skocz do zawartości

Śrutownik gniotownik młynek walcowy do słodu na łożyskach + zasyp


Bzdzionek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Paweł Tądel napisał:

Witam, czy ktoś z was może kupował taki, bądź podobny śrutownik z aliexpress i może się podzielić opinią czy warto? Cena kusi, ale nie chciałbym kupować w ciemno. 

 

chyba nie doliczyłeś kosztowy wysylki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakoś w maju. Pamiętałem, że były 2 wersje śrutownika tańsza i droższa. Tańsza miała napędzany 1 wałek a droższa była z napędzanymi obydwoma wałkami. Zadałem pytanie odnośnie, która to wersja. Otrzymałem odpowiedź, że jest to ta droższa wersja z napędem na oba wałki (z tańszej chyba zrezygnował). Trzeba też wziąć pod uwagę sprawy gwarancyjne. W razie czego wytwórca i sprzedawca (ta sama osoba) jest na miejscu i pewne sprawy można rozwiązać "od ręki". A cena ? Cóż inflacja robi swoje.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.12.2020 o 09:02, Paweł Tądel napisał:

Witam, czy ktoś z was może kupował taki, bądź podobny śrutownik z aliexpress i może się podzielić opinią czy warto? Cena kusi, ale nie chciałbym kupować w ciemno. 

https://a.aliexpress.com/_B0VpDo

Teraz są i takie z darmową przesyłką za nieco ponad 2 stówy

https://pl.aliexpress.com/item/1005001444603700.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.32b61f3cNCemym&algo_pvid=f4a47d84-da46-4251-9e2f-fc5506272527&algo_expid=f4a47d84-da46-4251-9e2f-fc5506272527-29&btsid=0b0a187b16126620279296951e8580&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Nawet z watem wychodzi nieźle, cena poniżej progu cła.

Wykonane ze zwykłej stali, mniejszy zasyp niż w śrutowniku pl.Podstawowe pytanie czy to działa?

Prawdę mówiąc na potrzeby ześrutowania 1-2 razy w miesiącu 4-5 kg słodu taki mniej wydajny, ale dobrze śrutujący za 200 monet byłby hitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wygląda to na niezbyt przemyślaną konstrukcję. Regulacja szczeliny nie jest skontrowana nakrętkami, więc śruby mogą się luzować, a wałki przesuwać. Do tego zasyp montowany na wsuwki, na zdjęciach widać w nich prześwity po montażu. Z chęcią zobaczyłbym zdjęcia prawdziwego egzemplarza, a nie projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, x1d napisał:

Teraz są i takie z darmową przesyłką za nieco ponad 2 stówy

https://pl.aliexpress.com/item/1005001444603700.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.32b61f3cNCemym&algo_pvid=f4a47d84-da46-4251-9e2f-fc5506272527&algo_expid=f4a47d84-da46-4251-9e2f-fc5506272527-29&btsid=0b0a187b16126620279296951e8580&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Nawet z watem wychodzi nieźle, cena poniżej progu cła.

Wykonane ze zwykłej stali, mniejszy zasyp niż w śrutowniku pl.Podstawowe pytanie czy to działa?

Prawdę mówiąc na potrzeby ześrutowania 1-2 razy w miesiącu 4-5 kg słodu taki mniej wydajny, ale dobrze śrutujący za 200 monet byłby hitem.

 

Coś mi się wydaje że te te zdjęcia ze srebrnymi wałkami to fotomontaż, porównajcie sobie te dwa zdjęcia:

https://ae01.alicdn.com/kf/Habea60a06cf744a18bd6318175ff09b1L.jpg

https://ae01.alicdn.com/kf/H917ac4847be3450099826bc19b149667p.jpg

 

Zdjęcia z tych produktów, oba w cenie ok $52-54 z wysyłką z Czech:

https://www.aliexpress.com/item/1005001505611011.html

https://www.aliexpress.com/item/1005001351222198.html

 

Ciekawe czy te produkty rzeczywiście się różnią czy wszystkie są z czarnej stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z Czech są ze stali czarnej wg opisu choć na zdjęciach osób które kupili widać że srebrne, ale może to tylko powłoka jakąś.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkrawc napisał:

Coś mi się wydaje że te te zdjęcia ze srebrnymi wałkami to fotomontaż, porównajcie sobie te dwa zdjęcia:

Niezła jazda... Te srebrne wyglądają bardziej jak białe, jakieś plastikowe takie :) Ale to pewnie fotoszop...

Niemniej w opisie stal czarna, więc tu ściemy nie ma, bardziej obawiam się wykonania/spasowania/trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 07:24, wizi napisał:

Szczerze to wygląda to na niezbyt przemyślaną konstrukcję. Regulacja szczeliny nie jest skontrowana nakrętkami, więc śruby mogą się luzować, a wałki przesuwać. Do tego zasyp montowany na wsuwki, na zdjęciach widać w nich prześwity po montażu. Z chęcią zobaczyłbym zdjęcia prawdziwego egzemplarza, a nie projektów.

 

Poniżej garść zdjęć szczęśliwych nabywców. Gdyby wałki były jedynie ze stali 45 to by jeszcze uszło, ale one wydają się być malowane (brrrr!) i mogą być również z najzwyklejszej stali. Ze zdjęć nie mogę wywnioskować, czy wałki są ułożyskowane. Jeżeli nie, to krótki żywot przewiduję dla tej konstrukcji. Śruby ustalające są od razu do wymiany i wymagają nakrętek kontrujących. Ciekawe jak z regulacją na mimośrodach? Czy przy mocniejszym dokręceniu śrub nie zablokujemy wałków!

Cena ok. 210 zł z wysyłką z Czech, czy 230 zł z Polski czyni jednak cuda.

7.jpg

6.jpg

4.jpg

5.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PiwoLab napisał:

Gdyby wałki były jedynie ze stali 45 to by jeszcze uszło, ale one wydają się być malowane (brrrr!) i mogą być również z najzwyklejszej stali. 

 

W oryginalnych barley crusher'ach wałki są ze stali węglowej plus powłoka galwaniczna (chromowane lub niklowane ale raczej chromowane). Jakość stali nie ma dużego znaczenia jeśli powłoka galwaniczna jest dobra tzn. wielowarstwowa. Stąd być może to info że to zwykła stal. Mi  to wygląda właśnie na jakąś powłokę. Jak by to było malowane to by "myfriendy" przesadzili grubo. Zwykła stal ma przewagę jeśli chodzi o obróbkę skrawaniem tego radełka.

 

2 godziny temu, PiwoLab napisał:

Ze zdjęć nie mogę wywnioskować, czy wałki są ułożyskowane.

Nie ma łożysk na 100%. Widać to na zdjęciach. Działa to na zasadzie łożyska ślizgowego... Tutaj widzę największy mankament tego gniotownika. Wałek kręci się bezpośrednio w aluminium. Pomiędzy wałkiem napędowym a aluminiowymi bokami powinna być jakaś tulejka np. mosiężna. Tutaj takiej tulejki nie widzę a więc otwór "wyrobi" to się szybko. 

 Drugi wałek ma otwory po obu stronach i tam wchodzą te trzpienie regulacyjne na mimośrodach. Tutaj też to działa jak łożysko ślizgowe ale tu jest stal/stal i te otwory w wałku tak szybko nie powinny się wyrobić bo tu są mniejsze siły. 

 

2 godziny temu, PiwoLab napisał:

Śruby ustalające są od razu do wymiany i wymagają nakrętek kontrujących. Ciekawe jak z regulacją na mimośrodach? Czy przy mocniejszym dokręceniu śrub nie zablokujemy wałków!

 

Jeśli chodzi o te motylki to nie koniecznie są do wymiany, w tych oryginalnych jest zwykła śrubka na krzyżak i podkładka sprężynowa. Ona ma zablokować tylko mimośród. Wałek nie jest blokowany. Tak jak pisałem wyżej ten wałek po bokach ma otwory które nachodzą na wałek z mimośrodem i to on jest nieruchomy.  

 

Mimo wszystko za taką kasę chyba wart jest swojej ceny.

 

P.s.  jeśli ktoś ma kawałek warsztatu to na alledrogo można kupić gotowe tulejki mosiężne, spróbować dobrać, ewentualnie wytoczyć z jakiejś mniejszej. Rozwiercić otwór w tych aluminiowych bokach i zabić tulejki zachowując jakiś minimalny luz pomiędzy wałkiem napędowym a tulejką. 

 

 

    

Edytowane przez skybert
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło stoi u mnie w garażu, mam taki gniotownik.

Specjalnie wczoraj sprawdzałem magnesem, ale co to za pokrycie to nie jestem na 100% pewien ale wygląda mi na chrom bo niklowanie jest raczej dla ozdoby.

 

Edit: wałek napędowy gdzie zapina się korbę od czoła mi leciutko koroduje, natomiast radełkowane rolki są czyściutkie i mają inny kolor (srebrny mat).  

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skybert napisał:

Źródło stoi u mnie w garażu, mam taki gniotownik.

Specjalnie wczoraj sprawdzałem magnesem, ale co to za pokrycie to nie jestem na 100% pewien ale wygląda mi na chrom bo niklowanie jest raczej dla ozdoby.

 

Edit: wałek napędowy gdzie zapina się korbę od czoła mi leciutko koroduje, natomiast radełkowane rolki są czyściutkie i mają inny kolor (srebrny mat).  

 

Powłoka chromowa czy niklowa na wałkach to nieporozumienie. Najlepsza na wałki jest stal jakościowa trudnościeralna, bez żadnej powłoki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.