Skocz do zawartości

Śrutownik gniotownik młynek walcowy do słodu na łożyskach + zasyp


Bzdzionek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Witam .Zostałem szczęśliwym posiadaczem śrutownika na kołach zębatych od Patryka.Pochwały na forum są zasłużone sprzęt  i kontakt ze sprzedawcą perfekcyjny.Z takim sprzętem można wejść na wyższy poziom piwowarstwa.
Potwierdzam, dzisiaj tez do mnie dotarla przesylka. :De1451aa94f5928ba4245b6119fc84bff.jpg

Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I ja posiadam gniotownik na 2 zębatkach od Patryka. Sprzęt godny polecenia. W mojej CB3 słód zgnieciony tym sprzętem podczas zacierania sprawdził się wzorowo A podpięty do wkrętarki 5 kg, nie wiem chyba w 3 do 5 minut może mniej, śrutował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, burczas napisał:

Zainspirowałeś mnie,? jutro warzę poniżej 1 mm. 

ja z warki na warkę śrutuję drobniej bo mi strasznie szybko przelatuje przy wysładzaniu i w sumie mam duży przepływ podczas zacierania też, na razie żadnych skutków ubocznych drobnego śrutowania nie odczuwam, przed śrutowaniem ze 30 min spryskuję delikatnie słód, zauważyłem że łuska zostaje lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mało, mam taki spryskiwacz ręczny i nawet za bardzo nie widzę żeby z niego coś ubyło, parę razy psiknę, przemieszam, parę razy psiknę i póżniej on już sam nasiąknie trochę, nie ma być mokry ani nawet za bardzo wilgotny, tylko po prostu chyba zmniejsza trochę taką ogólną suchość i zwiększa sprężystość łuski, Jak przedobrzysz z wodą to po prostu będzie Ci ciężko śrutować i może się zlepiać i zalepiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ok . Namówiłeś mnie robię jutro taki motyw (bezstylowy) choć to jakiś lekkie ALE.

ALE PL-USA.bsmx

Sesion ALE PL/USA

ALE PL/USA

 

Parametry:

  • Początkowe blg: 15.6* (OG 1.0621)
  • Końcowe blg: 2.6* (FG 1.01)
  • Alkohol objętościowo: 6.8%
  • Objętość: 23l
  • Czas gotowania: 60min

 

Składniki / schemat chmielenia:

  1. 5.5kg Viking Pale Ale Malt - Viking Malt (6 EBC, 100%)
  2. 20g Marynka 11.5AA (25.6IBU) granulat - Gotowanie 60min
  3. 10g Lublin (Lubelski) 4AA (1.6IBU) granulat - Gotowanie 10min
  4. 30g Cascade 5.5AA (0IBU) granulat - Gotowanie 0min

 

Zacieranie:

  1. Mash In (Infuzja 2min) 66°C 70min Dodano 17l wody 71°C
  2. Mash out (Podgrzewanie 4min) 78°C 15min

 

Notatki:

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem śrutownika produkcji Pana Patryka. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wykonanie świetne.
Jestem po pierwszych próbach i regulacjach. Na potrzeby najbliższej warki ustawię prawdopodobnie 1,2mm - uwzględniając wymagania i możliwości Coobry CB3. Rozważałem też spryskiwanie ale w instrukcji zamieszczona jest uwaga sugerująca, iż śrutowanie na mokro nie jest wskazane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wskazane bo Patryk nie wiedział że my nie moczymy słodu tylko delikatnie go zwilżamy co jest w porządku. Ja zwilżam już od 2 lat jak mam śrutownik i nie ma problemów.

Rozumiem. Dziękuję za podpowiedź. W takim razie będę zwilżał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
mógłbyś mi napisać w jaki sposób go zwilżasz ?

Chyba gdzieś we wcześniejszych wpisach w tym wątku jest o tym...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leonzn napisał:

 

mógłbyś mi napisać w jaki sposób go zwilżasz ?

 

Mam spryskiwacz taki ogrodowy, rozkladam go trochę, psikam, mieszam ręką, trochę jeszcze psikam I już, czekam aż trochę "zwilgotnieje" I srutuje. Slod robi się taki trochę elastyczny (nie jets kruchy jak na początku) ale w żadnym wypadku nie jest mokry. Po prostu nie trzeba przesadzać z wodą. On sporo wchlonie I nie będzie tego widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spryskać, około 8 psiknięć na 2 kg, u mnie takim spryskiwaczem jak do czyszczenia szyb okiennych, wystarczy aby łuska ziarna przyjęła ciut wilgoci, wtedy nie kruszy się podczas mielenia. Jak będzie za dużo wody to słód będzie się przyklejał do walców śrutownika i trudno to oczyścić po mieleniu. U mnie nawilżanie słodu spowodowało że filtracja i wysładzanie przebiega szybciej o około 30 do 40% i jest bardziej klarowna brzeczka przed gotowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.