Skocz do zawartości

Śrutownik gniotownik młynek walcowy do słodu na łożyskach + zasyp


Bzdzionek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robię w ten sposób : 2-2.5% wody w stosunku do masy słodu, spryskuję przy użyciu rozpylacza, słód przesypywany z pojemnika do pojemnika, następnie przesypuję jeszcze kilkakrotnie słód, ewentualnie pomieszam troszkę ręką, zostawiam na 15-20 min. i łuska zostaje praktycznie cała po śrutowaniu. Nie zauważyłem, żeby działo się coś złego z wałkami - jakąś rdza czy coś takiego.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zachęcony zamieszczonymi tutaj opiniami skusiłem się na zakup Rollers Crusha. Dotychczas używałem śrutownika tarczowego, który wnerwiał mnie przy każdym użyciu. Do zamocowania śrutownika kupiłem w Brico gładką wiórową formatkę 400x800x18 za całe 8 zł, wykorzystałem połówkę 400x400, idealnie zakrywa fermentor, oczywiście na środku  wykonany otwór pod wymiar spodu śrutownika. Dołączone śruby montażowe idealnej długości porządnie trzymają całość. Sam śrutownik wykonany z dużą dbałością, wszystko idealnie spasowane.  Jako napęd służy mi sieciowa wkrętarka, głowica trzyma idealnie. Po ześrutowaniu kilkunastu kilogramów słodu jestem w pełni zadowolony z tej inwestycji, nic się nie pyli i nie rozrzuca w promieniu metra od śrutownika jak to bywało przy tarczowym. Nareszcie żona się nie darła za zasyfienie kuchni, wszystko idealnie ześrutowane wprost do pojemnika. Dziękuję Panie Patryku za szybką dostawę i życzę dalszego rozwoju w konstrukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopiero co bryzgałem paszczą na słód, wciąż działa.

 

 

w jaki sposób zwilżać?

 

Mozesz na bryzganego zwilzac jak jeden z uzytkownikow tego forum :) bierze do japy wode i bryzga z niej na slod ;)

 

gdzies byl filmik z takiego dzialania na yt ale nie moge sie doszukac chyba usuniety :(

warzymy z jarasem: http://www.youtube.com/playlist?list=PL8xJ8Q_u4TJCVWCBzT8yw5Irfw3JiruOp

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale jak coś zamieszczasz to warto by dopracować.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Wychodzi na to że te szkółki piwowarskie co dane nam było prowadzić musiały być wysokiej jakości bo nas jeszcze nikt nie pozwał za stracony czas   :facepalm:

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt Ci nie broni mieć własnego zdania, sam nie uważam żeby to była super produkcja, w zamian za poświęcony czas nie żądam ani nie oczekuje niczego, no może tylko żeby mi jakieś randomy z internetu nie mówiły co mam ze swoim wolnym czasem robić. nie podoba się - nie oglądaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie masz co się obrażać na krytykę. Jak coś ludzie oglądają co jest udostępnione publicznie to nie wszystkim zawsze się to spodoba . Ja napisałem ze przez połowę czasu jaki go oglądałem czyli jakiś 5 minut widziałem trampki albo pralkę. Takie są fakty. No i miałeś rację z tym wyłączeniem - zrobiłem tak

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Niebawem będę zamawiał śrutownik od Patryka, mam dwa pytania:
Jak się sprawują te wersje na łożyskach, dają radę dla domowych piwowarów czy lepiej jak już brać to na kołach zębatych?

Zasyp standardowy na 3 kg się sprawdza, czy może warto dodać 50 zł do takiego mieszczącego 7 kg ?

Żeby było wiadomo do czego mi potrzeba, warki na razie 20-30 l ale za jakiś czas będą 50 l i pod takie warki kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam takiego srutownika od paru dziesięciu warek i nie ma z nim problemów.

Nawet nie wiedziałem że są jakieś inne wersje tego sprzętu. Ja ma taki co max wejdzie 2kg slodu - po prostu dosypuje po trochu slodu w czasie śrutowania.

 

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem będę zamawiał śrutownik od Patryka, mam dwa pytania:

Jak się sprawują te wersje na łożyskach, dają radę dla domowych piwowarów czy lepiej jak już brać to na kołach zębatych?

Zasyp standardowy na 3 kg się sprawdza, czy może warto dodać 50 zł do takiego mieszczącego 7 kg ?

Żeby było wiadomo do czego mi potrzeba, warki na razie 20-30 l ale za jakiś czas będą 50 l i pod takie warki kupuję.

U mnie od 10 warek wpisuje się świetnie (przerzuciłem się na warki 40l). Jakość śruty spełnia moje oczekiwania. Łuska nie jest zmiażdżona tylko przełamana. Dobra wydajność i brak problemów z filtracją. W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam takiego srutownika od paru dziesięciu warek i nie ma z nim problemów.

Nawet nie wiedziałem że są jakieś inne wersje tego sprzętu. Ja ma taki co max wejdzie 2kg slodu - po prostu dosypuje po trochu slodu w czasie śrutowania.

 

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

No wiesz, kolega się rozwija...

Na dole strony jest takie coś jak inne przedmioty użytkownika, jest też telefon, można dopytać, dogadać szczegóły :)

https://www.olx.pl/oferta/srutownik-walcowy-do-slodu-na-lozyskach-zasyp-CID628-IDaufQl.html#839d614d05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale łożyska i koła zębate to nie są rozwiązania alternatywne - wszystkie te śrutowniki mają walce osadzone na łożyskach. Koło zębate przenosi tylko napęd na drugi walec, co jest przydatne/konieczne przy śrutowanie zbóż niesłodowanych (są twardsze). Koła zębate mogą Ci się przydać, jeśli np. wędkujesz i chciałbyś śrutować kukurydzę na zanętę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale łożyska i koła zębate to nie są rozwiązania alternatywne - wszystkie te śrutowniki mają walce osadzone na łożyskach. Koło zębate przenosi tylko napęd na drugi walec, co jest przydatne/konieczne przy śrutowanie zbóż niesłodowanych (są twardsze). Koła zębate mogą Ci się przydać, jeśli np. wędkujesz i chciałbyś śrutować kukurydzę na zanętę ;)

Dzięki, na taką odpowiedź liczyłem :)

Jeszcze takie pytanie się nasuwa, czy jak będę chciał rocznie kilka kilo zboża niesłodowanego przerobić, to jest sens się przejmować i dopłacać, czy olać bo i tak są to śmieszne ilości, brać ten podstawowy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Śrutownik świeżo nabyty. Kontakt z panem Patrykiem wzorcowy. Zadał konkretne pytania o to co będę śrutował i zasugerował wersję z kołami zębatymi, myślę o zbożach niesłodowanych i kukurydzy. Kilka chwil rozmowy i sprzęt spakowany. Przesyłkę dorzucił gratis.

Nie mam dużo doświadczenia, ale śrutowanie przebiegło rewelacyjnie. 5 kg Pale Ale znikło momentalnie na najtańszej wkrętarce. Pomimo śrutowania na prawie najmniejszej szczelinie filtracja bardzo szybka i bez niespodzianek. 

Skoro pierwszy raz udany to kolejne mogą być tylko lepsze.

Szczerze polecam sprzęt i użytkownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, ja również mogę polecić śrutownik walcowy od pana Patryka. Kupiłem go jakiś czas temu i po kilku warkach mogę stwierdzić, że jestem bardzo zadowolony z działania: sprzęt solidny, śrutuje szybko, łuskę zostawia w spokoju. Wersja z kołami zębatymi bez problemu daje radę z pszenicą niesłodowaną.

Kontakt ze sprzedawcą bardzo dobry.

Cieszę się z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pochwalę się, że zostałem szczęśliwym posiadaczem śrutownika "Made in Patryk".

Sprzęt pierwsza klasa. Ciężki, solidny bardzo dobrze wykonany.

Pierwsze śrutowanie w zasypie 0,5 kg niesłodowanej pszenicy i wszystko poszło idealnie.

Filtrowanie i wysładzanie bez jakichkolwiek przestojów - pierwszy raz nie miałem problemów na tym etapie.

Jak pisali przedmówcy - kontakt bardzo dobry - wzorcowy, przesyłka bardzo dobrze zapakowana.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Polecam.  

Muszę dodać: zapach świeżo zmielonego słodu - poezja :)

Edytowane przez Robercik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w zasadzie gniotownik. U mnie już 16 warek ze średnim zasypem 6 kg i wszystko działa jak należy. Łatwo się rozkręca do czyszczenia a o czyszczeniu nie można zapomnieć, bo podczas magazynowania mogą się w nim zagnieździć myszopodobni smakosze słodu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.