Skocz do zawartości

Śrutownik gniotownik młynek walcowy do słodu na łożyskach + zasyp


Bzdzionek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No i ja stałem się szczęśliwym posiadaczem przedmiotowego śrutownika.

Właśnie jestem w trakcie warzenia pierwszej warki na słodach śrutowanych na nim właśnie.

Ogólnie po zamocowaniu nie sprawił problemu. Jedyny wniosek racjonalizatorski jaki mi się po pierwszym użyciu to JEDNA śruba do ustawiania szczeliny między wałkami. Najprawdopodobniej będzie to upierdliwe i nieekonomiczne jednak ze strony użytkownika bardziej przyjazne. Dodatkowo wnioskuję o extender zasypu aby za jednym razem można było dać powiedzmy 5kg słodu a nie tylko 2,5. Wiadomo, że są zasypy na większą ilość ziarna, ale jak ktoś już kupił mniejszy zasyp to taki 'extender' był by na prawdę idealny. Patryk, pomyśl o czymś takim. Ja na pewno jestem czymś takim zainteresowany a czytając ten wątek i i kilka innych osób też.

Poza tym praca z nim to sama przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Niestety nie jest możliwa dalsza produkcja śrutowników w cenie 300zł.

Cena taka utrzymywała przez około rok czasu. Jestem zmuszony ze smutkiem poinformować że cena gniotownika będzie wynosiła 360zł tak jak w ogłoszeniu na Olx.

Po złożeniu zamówienia na materiał ( styczeń 2017) mocno się zdziwiłem kosztami jakie poniosłem przy zakupie stali nierdzewnej. Ceny poszły w górę.

 

Stal HARDOX która wykorzystywana jest przy budowie wałków (pierścionki z rowkami) również poszła w górę a i tak była kosztowna :( Pierścionki które stanowią wałek są praktycznie nie do zdarcia. Mogą naprawdę przerobić wiele ton zboża.Mam klientów (zaznaczam nie piwowarzy) którzy przerobili na śrutowniku (wersja na kołach zębatych)

o podobnej budowie wałków ponad 6 ton zboża (kukurydzy, pszenicy czy jęczmienia.

Nadal gniotowniki te pracują i ta ilość wciąż rośnie. Oczywiście nie mogę zagwarantować że każdy egzemplarz tyle wytrzyma ale na produkt udzielona jest gwarancja i w razie problemów zawsze służę pomocą :)

 

Mam nadzieję że nowa cena nie jest na tyle zaporowa i nadal znajdę nabywców chętnych do kupienia mojego gniotownika, chętnych szczególnie z piwo org.

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za tyle pozytywnych opinii i proszę o wyrozumiałość :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Śrutownik został wystawiony na Olx bodajże w lipcu ubiegłego roku w cenie 270zł. Od samego początku chciałem żeby śrutownik kosztował chociaż te 300zł. W ciągu ośmiu miesięcy cena podniosła się o 30zł. Faktycznie w zastraszającym tempie :P. Nie wykonuje ich na masową skalę dlatego koszt wytworzenia sztuki nie jest wcale mały. Oczywiście musiałem dać na początku cenę bardzo konkurencyjną bo inaczej śrutowniki nie sprzedawałyby się. Nie jestem żadnym renomowanym producentem i w dodatku budowa wałków mojego urządzenia nie jest spotykana i klienci przynajmniej na początku byli nastawieni do niej bardzo sceptycznie co mnie w ogóle nie dziwi. We wszytkich śrutownikach walcowych u innych producentów wałki są radełkowane ( moleta krzyżowa lub diamentowa).

Ostatnia podwyżka ceny nie wzięła się z przypadku. Jest podniesiona o 15 zł z tego względu, że zacząłem wewnętrzną obudowę wykonaną ze stali konstrukcyjnej węglowej malować proszkowo farbą epoksydową, która oczwiście jest bezpieczna dla użytkowników (posiada atest do kontaktu z wodą pitną ) cena 15 zł także nic na tym nie zarabiam. Trzpień wałka napędowego wykonuje już w sześciokącie tak jak sugerowali użytkownicy. Śrutownik różni się wizualnie od tego, ktorego można zobaczyć na filmie. Zasyp oraz zewnętrzne ścianki obudowy, które wykonane są ze stali nierdzewnej zacząłem szczotkować co daje jeszcze lepszy efekt wizualny. Mogę Państwu zagwarantować ,że cena już się tak szybko nie zmieni i będzie stała przynajmniej przez jakiś dłuższy czas.

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim tym którzy zarekomendiowali mój śrutownik na forum.Bardzo dziękuję . Naprawdę miło robi się człowiekowi jak czyta takie opinie o swoim produkcie :) Utwierdza mnie to w przekonaniu, że warto takie rzeczy produkować dalej.

Mam nadzieję, że nie obudzę się z ręką w nocniku przez tą straszną podwyżkę. :P Ale powtarzam juz więcej jak narazie podwyżek nie przewiduje. Cena będzie stała

Pozdrawiam Patryk

 

Witaj, już od ponad roku z sukcesem używam tego śrutownika Patryku. Widzę że piszesz o tym że obecnie są stosowane sześciokątne wałki od strony przyłącza wkrętarki. Ja niestety mam jeszcze okrągłą wersję i coraz trudniej mi zaciskać wkrętarkę - wyrobiło się na gładko i muszę zaciskać bardzo mocno a potem trudno mi odkręcić.. Czy jest możliwość w tej konstrukcji wymiany tej jednej ośki na sześciokątną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po dłuższym okresie użytkowania potwierdzam jeszcze raz że ten produkt jest znakomity.

Dodatkowo miałem okazję poznać podejście Pana Patryka do klienta w zakresie kontaktu i obsługi posprzedażnej, bo dalece niewłaściwe byłoby określanie mojego drobnego problemu reklamacją.

 

Podejście do klienta zatem oceniam: wzorowe.

Jestem zachwycony kontaktem, sposobem realizacji oraz osiągniętym efektem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jakiś czas temu kupiłem śrutownik. Kontakt z Panem Patrykiem był bardzo konkretny i rzeczowy. Szybko otrzymałem śrutownik, niestety musiał czekać na użycie z racji braku czasu na warzenie :P . Ostatnio jednak został wypróbowany i choć to dopiero pierwsze użycie, to zapowiada się bardzo dobrze :) . Śrutowałem na bardzo drobnej szczelinie, łuska prawie cała, zero problemów z filtracją i wyraźny wzrost wydajności. Wykonanie bardzo staranne i wydaje się porządne.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu i polecam każdemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobiłem już 100 kg na tym śrutowniku, więc mogę się coś tam wypowiedzieć. śrutownik wykonany solidnie, montaż prosty, wyjście na wiertarkę idealne. Możliwość regulacji szczeliny bardzo dobrze zrobione i łatwo nastawić równą szczelinę. śruta ładna łuska w całości. Jedyny minus to za mały kosz zasypowy ;) Ale to raczej szczegół, taki na 4-5 kg byłby idealny, widziałem możliwość dokupienia. I tak lepszy jest kosz zasypowy niż w poprzednim śrutowniku. U mnie sprawuje się idealnie śrutowanie to przyjemność, a dłużej zajmuje poważenie słodów niż samo śrutowanie. Także mogę szczerze polecić śrutownik. Co do kontaktu jak koledzy wyżej jest bardzo dobry, Patryk na wszystkie pytania odpowiada, jest rzeczowo i konkretnie. Przesyłka też ekspres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaką szczelinę ustawiacie.

Dokręciłem do oporu.

 

Ja w następnym też dokręcę do oporu. Miałem tak z półtora obrotu śruby luźniej i nie było problemów więc przypuszczam że na najmniejszej też nie będę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Niestety nie jest możliwa dalsza produkcja śrutowników w cenie 300zł.

Cena taka utrzymywała przez około rok czasu. Jestem zmuszony ze smutkiem poinformować że cena gniotownika będzie wynosiła 360zł tak jak w ogłoszeniu na Olx.

Po złożeniu zamówienia na materiał ( styczeń 2017) mocno się zdziwiłem kosztami jakie poniosłem przy zakupie stali nierdzewnej. Ceny poszły w górę.

 

Stal HARDOX która wykorzystywana jest przy budowie wałków (pierścionki z rowkami) również poszła w górę a i tak była kosztowna :( Pierścionki które stanowią wałek są praktycznie nie do zdarcia. Mogą naprawdę przerobić wiele ton zboża.Mam klientów (zaznaczam nie piwowarzy) którzy przerobili na śrutowniku (wersja na kołach zębatych)

o podobnej budowie wałków ponad 6 ton zboża (kukurydzy, pszenicy czy jęczmienia.

Nadal gniotowniki te pracują i ta ilość wciąż rośnie. Oczywiście nie mogę zagwarantować że każdy egzemplarz tyle wytrzyma ale na produkt udzielona jest gwarancja i w razie problemów zawsze służę pomocą :)

 

Mam nadzieję że nowa cena nie jest na tyle zaporowa i nadal znajdę nabywców chętnych do kupienia mojego gniotownika, chętnych szczególnie z piwo org.

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za tyle pozytywnych opinii i proszę o wyrozumiałość :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Patryk

daj linka do oferty na Olx

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 1 szym śrutowaniu i jest dobrze(bardzo) troszku przypaliłem wkrętarkę ,ale to moja wina.Śrutowanie przebiega  bardzo szybko i o wiele wiele ciszej niż na biowinowskim młynku.Jedna z lepszych inwestycji w całą tą zabawę w piwowarstwo.

Kontakt,załatwienie całego zakupu i obsługa ze strony Patryka rewelacyjna.

Szczerzę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,6? ja mam na 1,0 i jak oglądałem łuskę to się zastanawiałem czy nie za drobno wychodzi. mi ostatnie dwie warki wyszły wg BS: wydajność 85% zacieranie, cała warka 80%

 

 

słód zwilżam przed śrutowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym śrutowniku Patryk napisał  mi by lepiej nie używać zwilżonego słodu,ale jak chcesz zwilżać to ja wcześniej robiłem tak że 3 -4 rondelki słodu wsypywałem do większej miski dolewałem kieliszek(50) wody i ręką mieszałem az wszystko było mniej więcej jednakowo wilgotne,jak było za suche dolewałem z wyczuciem wody, jak za mokre dosypywałem słodu.I tak w ratach az cały zasyp zwilżyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.