Skocz do zawartości

Śrutownik gniotownik młynek walcowy do słodu na łożyskach + zasyp


Bzdzionek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Kolegi. Jaki wymiar ma element tego extendera do kosza zasypowego?

 

Rozumiem, że chodzi o tę nakładkę powiększającą kosz zasypowy?

Robiłem tak "na oko" więc nie wiem. Jak będę w garażu to zmierzę i podam.

 

edit.

Wysokość dodatkowego kosza zasypowego to 19cm, z czego 2,5cm wchodzi wewnątrz oryginalnego. Dzisiaj śrutowałem 9,5kg, ledwo weszło na raz, tak z górką. Gdyby był 1cm wyższy wtedy pełen zasyp byłby 10kg.

 

Dodam jeszcze, że dzięki użyciu tego śrutownika wydajność wzrosła. Wg Brewtarget teraz ponad 90%.

Tak więc raz jeszcze polecam i myślę, że zakup zwróci się szybciej niż mi się wydawało   :P

Edytowane przez ASadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na 7-mio lecie AS-a, sprawiłem sobie prezent - śrutownik od Patryka.

 

Pierwsze wrażenia po rozpakowaniu dobrze zabezpieczonej przesyłki: ładny, solidny sprzęt, wykonany przez kogoś, kto zna się na swojej robocie!

 

Ześrutowane ~10 kg słodów, przy różnych ustawieniach szczeliny. 

Można dobrać dosyć precyzyjnie gradację śruty, dobrze przy tym zachowując łuskę.

"Kultura" pracy - w porównaniu do mechanicznie napędzanego Porketa - NIEPORÓWNYWALNIE! lepsza.

 

Mam nadzieję, że śrutownik ten, będzie u mnie służył i równie wielce cieszył przez kolejne lata.

 

- - - - - - 

 

Czekam na kolejne projekty Patryka, cieszące nas piwowarów.

 

Jeśli pojawi się np. kapslownica typu Grifo HD (wykonana z jakością śrutownika) jestem pierwszy do jej nabycia. 

Myślę, że w cenie zbliżonej do Gr HD (mającej słabe opinie), wyrób taki znajdzie swoich nabywców.

 

... mieszadło z nierdzewki,

... ....

... kompletny browar! :okey:

 

Patryk - dumaj! :)

Jest rynek. Przy Twojej jakości wykonania, można coś podziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przeczytaniu wszystkich opinii zamówiłem dzisiaj u Pana Patryka ten sprzęcik. Czas oczekiwania na dzień dzisiejszy to ok. tygodnia. Cena 320 z przesyłką - czyli Pan Patryk dotrzymuje słowa w temacie stałości ceny :).

Jak przetestuje to oczywiście opisze wrażenia.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwszy test śrutownika zrobiony.

Krótko mówiąc, maszynka robi robotę i nie mam uwag.

Ustawiłem sobie grubość na 1,2mm bo chciałem mieć szybszą filtrację i wyszło zgodnie z oczekiwaniami. Słód pokruszony a łuska w całości. Mała wkrętarka nawet się nie zagrzała przy 4,5 kg słodu. Wydajność przy tej grubości śrutowania w zasadzie taka sama jak wcześniej na słodach zamawianych w zestawach ok. 70%. W załączeniu wrzucam filmik ze śrutowania (trochę słaba rozdzielczość) i parę zdjęć śruty w wysokiej rozdzielczości. 

Podsumowując, polecam kupno tego śrutownika wszystkim, którzy chcą się "przesiąść" na walcowy.

 

20160423_180607.mp4

post-13245-0-81918500-1461503700_thumb.jpg

post-13245-0-17575400-1461503706_thumb.jpg

post-13245-0-84454100-1461503712_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy śrutownik skręcony na max, tak by nie powodować zgniatania łożysk. Łuska cała, ziarno pokruszone bardzo drobno z dużym udziałem mąki. Filtracja,  na filtratorze rurkowym, bezproblemowa. Ześrutowaliśmy słód na 25 warek i nadal bez problemu. Wyrób godny polecenia, bardzo udany zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Cena śrutownika poszła o 20% w górę (proszę się nie przerazić kwoty widniejącej na olx), lecz każdy użytkownik tego forum będzie mógł nabyć gniotownik po starej cenie 300 zł. Chce być słowny i lojalny bo w dużej mierze piwo.org i wątek o moim gniotowniku (wszystkie posty i rekomendacje za które raz jeszcze bardzo dziękuję) przyczyniły się do lepszej sprzedaży)

P.S. Proszę tylko o informacje przy ewentualnym zakupie przez olx,że jest się użytkownikiem piwo.org.

Pozdrawiam Patryk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemka!

Najsampierw :) pozdrowienia dla Patryka.

Zakupiłem rzeczony śrutownik w piątek ( 9.09.2016) , dzisiaj ześrutowałem 7,6 kg słodu na koźlaka i jestem bardzo zadowolony. Wkrętarka 12v 350 obr/min, śrutowałem maksymalnie drobno (może 0,5 mm ) . Nie napisze ile trwało samo śrutowanie ( bo nie patrzyłem na zegarek , ważę porcje - śrutuje następnie ważę następny słód i ten śrutuję i tak dalej ) , ale w ciągu 15 min miałem zważone i ześrutowane. W pojemniku na śrutę pięknie połamane ziarna , łuska połówki .Warzę piwo od 2 lat ( 50 warek z zacieraniem) . Najpierw kupowałem ześrutowany słód , a od około 35 warek używałem śrutownika z Biowinu i różnica jest przeogromna. Na Biowinie najpierw śrutowanie potem sprzątanie ( tak pylił) w niewielkim stopniu pylenie można było ograniczyć poprzez stosowanie rękawów z foliowych , lub założenie na żarno nogawki odciętej od starych spodni , ale i tak się sypało jak nie tędy to tamtędy :) , Ci co mają wiedzą o czym piszę. Dla  śrutownika "Patryk"a zakupiłem sklejkę osadziłem go jak trzeba ( na dwie śrubki dołączone do śrutownika  ) i pyli , ale do wiadra , a nie na kuchnię. Na Biowinie wkrętarka potrafiła się zagrzać (wiertarka spalić  :(  ) ,natomiast na "Patryk"u była lekko ciepła ( śrutowałem maksymalnie drobno). Jestem po wysładzaniu w/w koźlaka ( kibel wężyk) i mogę potwierdzić pozytywne opinie Kolegów Piwowarów , że sprzęt wart każdej wydanej na niego  złotówki , a może i więcej. Potwierdzam również to co pisze Patryk , cena jaką zapłaciłem po podwyżce na OLX to 300 zł. Prześledziłem wątek i wiem ,że niektórym Kolegom przeszkadza mały zasyp na słód , dla mnie jest to do przełknięcia tym bardziej , że do Biowinu wchodziło 0,8 kg i do Porketa pewnie też. Podsumowując  git malina śrutownik .

Pozdrawiam i samych udanych warek życzę  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki Patryk za gniotownik/śrutownik. Powiem krótko, jest rewelacyjny. Z mojego punktu widzenia najlepsza nota jakość/cena. 

 

Jeżeli ktoś jest na etapie poszukiwań śrutownika, lub też jak w moim przypadku poprzedni przestał działać to nagrałem filmiki.

Oraz zrobiłem kilka zdjęć (pierwsze dla zobrazowania wielkości)

 

Śrutownik mieści około 2,5kg słodu (może z górką 3kg), czas śrutowania dla wkrętarki (350rpm) to około 20-25 sekund na kilogram. Na filmach śrutowanie na średniej szczelinie (1,5-2mm)(minimalna robi coś w rodzaju mąki razowej   :) ). Pszenica niesłodowana również nie stanowi dla tego gniotownika/śrutownika żadnego wyzwania. 

 

Patryk pomyśl nad dodatkowymi akcesoriami jak deska na fermentor (może korbka :) ), lub też na specjalne zamówienie większa komora na słód.

 

Dzięki!

Edytowane przez Daniel / Gruby Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli ktoś jest na etapie poszukiwań śrutownika, lub też jak w moim przypadku poprzedni przestał działać to nagrałem filmiki. https://www.youtube...._id=9SzKglzl4dwhttps://www.youtube...._id=KlzuPaBmIqU

 

Niestety, ale podane linki nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli ktoś jest na etapie poszukiwań śrutownika, lub też jak w moim przypadku poprzedni przestał działać to nagrałem filmiki. https://www.youtube...._id=9SzKglzl4dwhttps://www.youtube...._id=KlzuPaBmIqU

 

Niestety, ale podane linki nie działają.

 

Moja gafa, wkleiłem linki a forum przycina jak są za długie. Edytowałem post i poprawiłem. Dzięki za uwagę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym kupić śrutownik, czy mogę prosić o link do ogłoszenia? 

Pozdrawiam

Kontaktuj się przez PW z Patryk77.
Ten śrutownik to po prostu mistrzostwo świata, z napędem "wiertarkowym" 8kg słodu w 10min.(dłużej trwało napełnianie zasypu niż samo śrutowanie) przy ustawieniu szczeliny 0,6 mm.

Teraz mam kłopot bogactwa, wydajność się tak zwiększyła że będę musiał zmienić gar na większy... bo ostatnio chmielenie odbywało się na dwa gary  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie dołączyłem do grona posiadaczy tego sprzętu. Co tu dużo pisać, śrutownik robi robotę i tyle. Wydajność tak mi skoczyła, że muszę receptury przeliczyć. Filtracja też bezproblemowa. Zdecydowanie polecam ten śrutownik! :) Dzięki Patryk

 

post-9479-0-12851800-1484073449_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem wpisane w Beersmith 75% i wychodziło finalnie 1-2% mniej do max 85% a jak śrutowałem drobno to filtracja była ciężka. Po przesiadce na `Patryka` mam wpisane 85% i mniej nigdy nie było a były warki z ponad 90% wydajnością. Śrutuje ze szczeliną 0,6 mm, słód zwilżam przed śrutowaniem. Polecam zakup, ześrutowałem nim już grubo ponad 100kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.