Skocz do zawartości

Śrutownik gniotownik młynek walcowy do słodu na łożyskach + zasyp


Bzdzionek

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu śrutownika/gniotownika. Wczoraj przeglądając internety natknąłem się na ogłoszenie:

 

 http://olx.pl/oferta/srutownik-gniotownik-mlynek-walcowy-do-slodu-na-lozyskach-zasyp-CID757-ID9tR9N.html

 

Z dokładniejszych informacji: 

 

zakres regulacji szczeliny od około 0,5 do max 4mm, około ponieważ są to wersje prototypowe i mogą się różnić między sobą

 

jak mi napisał wykonawca gniotownika cena jest taka niska, ponieważ to prototypy, które nie są jeszcze w pełni dopracowane, ale ze słodem radzą sobie bardzo dobrze

 

Cena wydaje się rzeczywiście atrakcyjna w porównaniu z Gabejem cz Brewferm, ale czy rzeczywiście warto

Edytowane przez Bzdzionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro widziałem taki śrutownik. Ktoś go kupił, a aukcja jest odnawiana. Zastanawiałem się nad kupnem, ale jak zawsze, trochę się waham ;) Przede wszystkim producent nie wykorzystuje nierdzewki. Być może w ogóle to nie problem, ale jak śrutownik po jakimś czasie zacząłby rdzewieć, miałbym pretensje do siebie, że go kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sam nie mogę znaleźć. Oferta na olx przeniesiona do arch więc nie ma kontaktów. Napisałem do niego poprzez yt i filmik ze śrutowania, ale się nie odezwał. Pisałem także do aandy, który kupił od niego sprzęt, ale też cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo kupiłem ostatni model prototypowy. Teraz będą ulepszone wersje. Co do samego śrutownika nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, bo go jeszcze nie przetestowałem. Jestem również w posiadaniu numeru telefonu, ale zanim go udostępnię zapytam o zgodę właściciela, czy sobie tego życzy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z tego co mi wiadomo kupiłem ostatni model prototypowy. Teraz będą ulepszone wersje. Co do samego śrutownika nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, bo go jeszcze nie przetestowałem. Jestem również w posiadaniu numeru telefonu, ale zanim go udostępnię zapytam o zgodę właściciela, czy sobie tego życzy:-)

 

Witam

Można wiedzieć jak się sprawuje srutownik? Pytam ponieważ pojawily się ulepszone wersje na olx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponieważ nie ma odezwu więc sam sobie odpowiem. Skusiłem się na ten śrutownik. Niestety nie mam porównania do innych, ale ten jest zrobiony solidnie co czuć w jego wadze - jest ciężki i stabilny. Śrutownik ze względu na zasyp 2,5kg wyglada zgrabnie i niepozornie - zasyp z grubej blachy nierdzewnej bodajże 1mm.  Narazie zrobilem na nim 2 warki, ale te 11 kg słodu połknął w momencie. Śruta, oczywiscie w zaleznosci od ustawionej szczeliny, wyglada identycznie jak te co zamawialem zesrutowane dotychczas w sklepach, tyle ze ładniej pachnie. Przy pierwszej warce ustawiłem sobie szczeline na 1,5mm, łuska była nietknieta, uzyskalem wydajność 59,6%. Przy drugiej takiej samej warce SH tylko z innym chmielem zesrutowalem na 0,9mm i wydajnosc podskoczyla mi do 65,9%. (ilość litrów brzeczki * jej Blg *1.05)/(ile kg zasypu). Powoli browar sie bogaci :) Osobiscie moge polecic ten srutownik kazdemu niezdecydowanemu jak ja, tym bardziej ze cena jak za ten sprzet jest baardzo atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, również zakupiłem ten śrutownik. Przygotowuję się do 1 warki z zacieraniem. Dziś śrutowałem słód i jak na razie mogę dodać fotki ze śrutowania. 

post-12394-0-07721000-1436649920_thumb.jpgpost-12394-0-61179300-1436649926_thumb.jpgpost-12394-0-22629200-1436649932_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam ale nie jestem zadowolony srutownik jest wykonany w części z czarnej stali mam ten srutownik firmy gabej za chyba 500zl i jest lepszy napewno wadą też jest lozyskowanie wg mnie powinno to być eykonane na panewkach napiszcie na priw to podesle fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wydaje mi się, że to trochę nie w porządku wydając opinie o produkcie, którego się nawet jeszcze nie przetestowało. W ogłoszeniu zawarte są informacje o budowie śrutownika o tym, że wałki są ze stali konstrukcyjnej i że jest na łożyskach, co akurat w mojej ocenie to duży plus. Z każdym piwowarem który zakupił mój śrutownik staram się być w kontakcie w celu uzyskania opinii o moim produkcie i jak na razie każdy który go przetestował był zadowolony. Śrutownik podany w linku też ma wałki ze stali czarnej (hartowana stal C45) zorientowałem się, że producent nie zabezpieczył ich przed korozją i konsumenci są z niego zadowoleni. Sklep nie miał żadnych zwrotów.Wałki również osadzone są na łożyskach http://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/akcesoria/srutownik_walcowy_eko

Skojarzyłem fakty i miejsca gdzie wysyłałem śrutowniki i podejrzewam że ten gniotownik dostał Pan w prezencie. Osoba, która go zakupiła dla Pana poinformowała mnie, że nie był jeszcze przetestowany i cały czas czekam na opinie. Rozumiem, prezent nie trafiony i budowa urządzenia może Panu nie pasować. Proszę pamiętać, że jeśli śrutownik Panu się nie podoba można go zwrócić a ja zwrócę wszystkie poniesione koszty.

Pozdrawiam Patryk

Mam taki sam ale nie jestem zadowolony srutownik jest wykonany w części z czarnej stali mam ten srutownik firmy gabej za chyba 500zl i jest lepszy napewno wadą też jest lozyskowanie wg mnie powinno to być eykonane na panewkach napiszcie na priw to podesle fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Właśnie zakupilem śrutownik na olx u Patryka. Czekam na przesyłkę z niecierpliwością. Jedno, co mogę napisać "na sucho", to plus za łożyska i za pierścienie. Łożyska są na pewno trwalsze niż te tulejki z Gabeja, a pierścienie nie wytrą się tak szybko jak "moletownie" czy "radełkowanie". Więcej napiszę jak otrzymam i użyję. Moj sąsiad ma z Gabeja więc porównamy. Na pewno będzie szybszy,bo można do niego wiertarkę nawet podpiąć, a Gabeja do 200 obrotów czyli niemalże ręcznie :-) Patryk informował mnie również, że sprzedał swój sprzęt komuś, kto będzie jednorazowo śrutował 300 kg (chyba sklep internetowy). Jestem ciekaw wyników, Patryk udziela takich informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ześrutowalem ponad 7 kg słodu na śrutowniku od Patryka, to na razie jedna warka, ale już widzę, że jest bardzo dobrze. Łuska bardzo dobra (oczywiście wszystko zależy od ustawienia wałków). Szybkość na wkrętarce makita 18V na drugim biegu - ekspress lub TGV :-) (około 1 minuty) Mam zamiar podpiąć na stałe wiertarkę z blokadą przycisku uruchamiania i regulajcą obrotów, więc zostaje tylko dosypywać słodu i - jakby miał większy zasobnik to ręce w kiszenie i śrutujemy :-) Śrutownik jest ciężki, widać i czuć, że jest solidny. To, że wałki nie są z nierdzewki raczej nie przeszkadza, mialem do tej pory gnitownik zrobiony z maszynki do makaronu, która raczej z nierdzewki nie jest i nic mi nie zardzewiało, kwestia miejsca przechowywania, u mnie jest w garażu w bloku. Jeżeli go nie wystawię na działanie warunków atmosferycznych (a w sumie po co ???) to żadna rdza mu nie grozi. Pozostałe części są z nierdzewki. Wałki na pewno twardsze i trwalsze niż Gabej czy Brewferm. Nie robiliśmy zawodów z Gabejem, który jest np. szybszy, ale mój sąsiad właściciel Gabeja piwowar z podobnym stażem jak mój stwierdził choć niechętnie :-), że zrobiłem świetny interes. Plusy śrutownika od Patryka, w porównaniu z Gabejem: wałki z pierścieni-stal twardsza niż nierdzewka, a co za tym idzie powinny być trwalsze, łożyska w porówaniu z tulejkami Gabeja to trochę inna bajka :-)-można podpiąć szybszy napęd, minusy jeśli można to nazwać minusami, to: mniejszy zasobnik na słód i konieczność przymocowania do jakiejś deski-płyty (ja wykorzystałem OSB 18mm i jest git, do Brewferma i Bulldoga też trzeba przymocować do deski-plyty, no chyba że jest w zestawie:-)), Gabej posiada taki "zsyp", ale trzeba cały śrutownik przymocować do blatu np. -  i chyba byłoby na tyle, ale... no nie oszukujmy się oprócz wałków, które są tu najważniesze, to jest jeszcze jeden plus dla Śrutownika od Patryka... CENA (prawie dwukrotnie niższa niż Gabeja, Brewferma, Bulldoga). Nie żałuję zakupu, gdybym zmienił zdanie lub znajdę jakąś wadę, odezwę się :-) Nie namawiam Was, ani nie odwodzę od zakupu któregokolwiek. Decyzję pozostawiam Wam, ale jakość do ceny itp. itd. wiecie o co chodzi, chajs sie musi zgadzać, a jakość nie odbiega, a może przewyższa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stałem się szczęśliwym posiadaczem śrutownika od Patryka i jestem pod wrażeniem jego wykonania a przede wszystkim jego działania.

Naprawdę dobrze wydane pieniądze ,pięknie rozgniata ziarno ,łuska w całości i przede wszystkim szybkość działania kilka sekund i kilo słodu

ześrutowane.

Polecam wszystkim!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jesteśmy szczęśliwymi użytkownikami śrutownika od Patryka. Jak do tej pory (trzy warki w tym sezonie) jesteśmy bardzo zadowoleni.

Wykonanie, walory użytkowe - nic dodać, nic ująć. Pracujemy na szczelinie 0,6 mm, łuska w znaczym stopniu cała, zaiarno zmielone na mąkę. Będziemy musieli poprzeliczać nasze receptury, bo wydajność wzrosła o jakieś 8-10%, ale jest to związane z drobniejszym śrutowanie i było do przewidzenia.

Napędzamy śrutownik silnikiem od wycieracze od samochodu ciężarowego (24V). Kręci bardzo wolno, ale gdzie nam się spieszy.

Produkt godny polecenia.

Edytowane przez anmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również zostałem szczęśliwym posiadaczem śrutownika od Patryka .Do tej pory męczyłem się przerobioną maszynką do makaronu.Polecam z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.