Skocz do zawartości

Piwo Kwaśne-pomoc w ogarnięciu tematu


bromaniack

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w sumie zamawiać ten BIOLAC u producenta, ale okazało się że niedaleko mnie jest piekarnia, która zamawia to w ilościach hurtowych od Bioenzym.

Odkupiłem od nich jedną paczkę, W weekend testy, dam znać co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie, udało się z powodzeniem zakwasić tą mieszanką piekarniczą BIOLAC. Bakterie wsypane do 60L wstępnie podgotowanej brzeczki i wystudzonej do 36°C

Dałem pół paczki czyli 10g. Brzeczkę wstępnie zakwasiłem kwasem mlekowym do pH 4,8. Garnek owinąłem kocami i zostawiłem na 48h. Temperatura bez podgrzewania spadła w dwa dni do 26°C, gęstość z 10,0*P do 8,5*P, a ph z 4,8 do 3,5. Wszystko w sumie tak jak zakładałem. Smak i zapach OK. Z dodatkowych rzeczy do brzeczki poszło 10g pożywki Wyeast, a pokrywka była solidnie owinięta streczem. Przestrzeń w garnku wypełniłem CO2. Wygląda na to, że nie taki diabeł straszny. Fermentacja drożdżami US-05 i FM42 ruszyła w 6-8 godzin. Już żałuję, że tak długo zwlekałem z kwasami :)

Edytowane przez RapTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wypróbować Lakcid - Lactobacillus rhamnosus, tylko ten w ampułkach. Skuteczny i pewny zarówno jako probiotyk, jak i bakterie do piwa - bardzo żywotne bestie ;) Niestety ma krótki termin ważności i dlatego trudno go dostać ale w dobrej aptece sprowadzą na zamówienie. Do tego ekonomicznie bo można, przynajmniej w mojej aptece, kupić na sztuki i zrobić starter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

 

Zakwaszałem brzeczkę Sanprobi IBS ,  wszystko ładnie zeszło do 3.2 ph  , zagotowałem  , schładzam  , sprawdzam blg a tam  5  ( początkowe 12 ) ,   w smaku i zapachu okej  ,  myślę że dzikie drożdże zajęły się brzeczką ,  chyba kanał co ? Żeby pozbyć się tych dzikusów  wystarczy że potraktuje chemiprosanem   sprzęt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.