Skocz do zawartości

Oxi z atomizera


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Piro w atomizerze... Wow.

rozwiń wypowiedź

po myciu i płukaniu butelek traktuję je spryskiwaczem z piro i na suszarkę

coś nie tak?

 

Chodziło mi o to że piro samo z siebie potrafi dobrze dać po nochalu, rozpylane z atomizera pewnie potrafi dać jeszcze lepiej;)

 

Jeśli rozpylasz na twarz a nie do butelki to może tak. Cały czas tak używam piro a jak się skończy to pewnie przejdę na oxi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do Oxy. Widziałem ostatnio w Biedronce wybielacz Oxy. Czy ktoś tym próbował dezynfekować?

Na forum były już poruszane inne preparaty, które niby są tym samym.

Tutaj zresztą podsyłam linka do tej rozmowy http://www.piwo.org/topic/1567-oxi-pytanie-o-skutecznosc/

 

Podobno najlepiej, żeby w składzie był tylko nadwęglan sodu (bez żadnych dodatków). Musisz sprawdzić skład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie co do Oxy. Widziałem ostatnio w Biedronce wybielacz Oxy. Czy ktoś tym próbował dezynfekować?

Na forum były już poruszane inne preparaty, które niby są tym samym.

Tutaj zresztą podsyłam linka do tej rozmowy http://www.piwo.org/topic/1567-oxi-pytanie-o-skutecznosc/

 

Podobno najlepiej, żeby w składzie był tylko nadwęglan sodu (bez żadnych dodatków). Musisz sprawdzić skład.

Dlatego pytam ponieważ nie znalazłem na opakowaniu żadnej informacji o składzie. Za link dziękuję, poczytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę poszukałem. Jeśli chodzi o oxy z biedronki to tutaj masz kartę charakterystyki 

http://cdn.biedronka.pl/_karty/kch_-_oxy_s_o_s__specjalistyczny_odplamiacz_codzienne_plamy.pdf?_ga=1.114859971.575497881.1432236824

 

Jak z tego wynika zawiera on <8% nadtlenku wodoru + inne związki. Do dezynfekcji sprzętu zaleca się aby był to środek, który zawiera >99% nadtlenku wodoru, aczkolwiek ktoś kiedyś pisał, że jak jest w składzie tylko napisane >30% nadtlenku wodoru to może być (podobno stężenie w tych środkach wynosi ok. 100%).

Generalnie oxy z biedronki raczej odpada. Z Auchana lub Reala może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem tak zrobiłem. W dwóch identycznych kielichach do koniaku dwukrotnie oceniałem próbki piwa z tej samej warki, różniące się dodatkiem około dwudziestu kulek Oxi do jednej z butelek. W aromacie były delikatne różnice (jedna z butelek wydawała się bardziej estrowa, druga bardziej pusta) natomiast w smaku różniły się odrobinę kwaśnością. Po wypiciu próbek i chwili przerwy dostałem je jeszcze raz i odgadłem która to która więc różnice drobne, ale jednak były.

 

Co najciekawsze:

- bardziej estrowa próbka była również próbką o mniej kwaśnym smaku i była to butelka z dodatkiem oxi!

- obie próbki były smaczne i w zupełności nadawały się do picia.

 

Wniosek: do butelki próbnej na 0,2l objętości dałem sporo oxi i różnice były niuansami, oxi nie zabiło drożdży, piwo się nagazowało i nie wykazywało ordynarnych aromatów autolizy. Można uznać oxi jako środek obojętny względem smaku, szczególnie w stężeniach w jakich jest używany do dezynfekcji.

 

PS. nadwęglan był z browamatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.