Skocz do zawartości

wyszukiwarka


Stasiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś "dziwnie" zachowuje się wyszukiwarka... Wpisałem "witbier" i w wynikach nie znalazł się chyba najważniejszy wątek w tym temacie: Witbier-dla-zaawansowanych.

 

Czyżbym akurat trafił w jakieś reindeksowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś "dziwnie" zachowuje się wyszukiwarka... Wpisałem "witbier" i w wynikach nie znalazł się chyba najważniejszy wątek w tym temacie: Witbier-dla-zaawansowanych.

 

Czyżbym akurat trafił w jakieś reindeksowanie?

Tak, walczę z tym tematem od chyba dwóch miesięcy. I chyba skończy się na tym, że będę musiał wyłączyć forum na pół dnia, bo inaczej widzę nie dojdę do ładu. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyszukiwarka już chyba działa prawidłowo - w każdym razie wyszukuje to co wtedy nie znalazła. :smilies:

 

Podepnę się jednak pod temat i zadam pytanie: Jak wyszukać linki http?

Chciałem wyszukać wszystkie posty gdzie pojawił się link do kaklulatora nagazowania (http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html), ale obojętnie czy wpisywałem "hbd", czy "recipator" czy też cały link nie znajdywał nic.

Da się to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A ja mam nieco inny "problem" co do wyszukiwarki, może zastrzeżenie, może moja nieumiejętność.

Dla przykładu:

Szukam receptury na powiedzmy Irish Red Ale lub IRA w dziale "Zapiski Piwowarów Domowych"

Wyszukiwarka ładnie znajduje 1 stronę tematów, ale ów problem polega na tym że owe tematy posiadają po 8-20stron, a przyjemniej byłoby trafić na stronę nr4 jednego z tematów gdzie dany użytkownik zapisał recepturę warzenia.

Bo gdy mam przejrzeć 20 stron to jeszcze przejrzę, ale 15 tematów po 20 stron, to się ciężko robi.

Proszę o wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
czy dałoby się dodać do wyszukiwarki opcję "tylko posty ze zdjęciami"? czy takie rzeczy tylko w erze?

W erze :D Masę zdjęć jest linkowanych z poza serwisu i wyszukiwanie musiałoby obejmować tagi . Nic z tego niestety nie wyjdzie dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już jesteśmy przy wyszukiwarce...

 

To jest newralgiczne narzędzie każdego forum (w końcu tam się odsyła najczęściej...). Na forach gdzie większość treści jest publicznie dostępna bardzo dobrze sprawdza się customowa wyszukiwarka Google (tak jest np. na HBT), która w dodatku działa tak, jak większosć użytkowników jest przyzwyczajona - nie trzeba wpisywać żadnych gwiazdek itp żeby znaleźć formy fleksyjne szukanego wyrazu.

 

Z doświadczenia wiem, że dobrze zrobiona i w miarę często indeksowana wyszukiwarka oparta na bazie danych (czy to fulltext z MySQL czy TSearch na PostgreSQL) potrafi bazę zarżnąć. A Google daje całą szukajkę za free, w dodatku działającą tak jak reszta Google Search.

 

Bo nie spodziewam się, żeby w grę wchodziło postawienie oddzielnej maszyny z wyszukiwarką opartą na Solarze, na ten przykład. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie spodziewam się, żeby w grę wchodziło postawienie oddzielnej maszyny z wyszukiwarką opartą na Solarze, na ten przykład. :)

No to na pewno odpada :D

Z wyszukiwarką googlową to dobry pomysł, zwłaszcza że mogę ją przecież dodać tam gdzie istniejąca. Wrzucę jakoś po południu.

ps: tylko to chyba i tak nie rozwiązuje problemu Wiktora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym autorem to poważny mankament. Rozwiązanie nieintuicyjne - wpisywanie autora jako jednego z kryteriów:

witbier coder site:piwo.org

Ale trochę kodowania w javascripcie i też się to da załatwić, nie takie rzeczy ze śwagrem my w ipli robili. :D

 

Obrazki to niestety problem nierozwiązywalny całościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, ta googlowa jest na HBT i jest do niczego, głónie brak jej funkcji wyszukiwania po autorze.

Trzeba potestować. Googlowa ma ten plus, że wyniki daje na pewno precyzyjniejsze.

Na szybko, bo niestety chwilowo brak czasu i muszę zmykać sprzed komputera.

http://piwo.org/forum/google.html

Trzeba dopracować detale etc, ale dodam do tej istniejącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie tutaj w wolnej chwili na nowo dodaną googlową wyszukiwarkę. Działa bardzo dobrze, choć trzeba się do niej przyzwyczaić. Wyniki na hasło np: infekcja są zdecydowanie trafniejsze (forumowa wyszukiwarka nie wspiera full text search). Wszelakie uwagi traktuję priorytetowo :okey: (wygląd jest prawie domyślny - można szybciutko zmienić)

 

Jeżeli nie macie nic przeciwko, to w nowym roku odetnę dla użytkowników nie zalogowanych, wyszukiwarkę tą wbudowaną w forum. Nie umiem sobie za bardzo poradzić z wszelakimi robotami, które się tam ciągle podpinają, co powodują nieraz ostre dociążenie serwerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie tutaj w wolnej chwili na nowo dodaną googlową wyszukiwarkę. Działa bardzo dobrze, choć trzeba się do niej przyzwyczaić.

O... widzę że działa w niej wyszukiwanie po fragmentach linków, czyli to co pisałem parę postów wyżej:

Chciałem wyszukać wszystkie posty gdzie pojawił się link do kaklulatora nagazowania (http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html), ale obojętnie czy wpisywałem "hbd", czy "recipator" czy też cały link nie znajdywał nic.

A tu dziala np hbd.org:

http://www.piwo.org/forum/szukaj.php?cx=015632975975815990963%3Abvlhhajzsha&cof=FORID%3A10&ie=ISO-8859-2&q=hbd.org&sa=Szukaj&siteurl=www.piwo.org%2Fforum%2Fsearch.php#1050

 

Ale masz rację, trzeba się będzie przyzwyczaić... Jakoś ta forumowa taka bardziej "swojska" była. :lol: E... tzn jest. :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

 

Odświeżę kotleta. Czy w wyszukiwarce jest możliwość wyszukiwania jednego słowa, jednocześnie wykluczając inne?

Dokładnie chodzi mi o słowo: porter . Niestety po wrzuceniu do wyszukiwarki zawężając do pod forum: zapiski piwowarów domowych, wyskakuje mnóstwo wyników z cytatem w środku: Porter napisał/a:

Ew. czy jest możliwość wyszukiwania z rozróżnieniem małej/dużej litery, bo w tym przypadku to rozwiązało by problem.

 

 

Jest to ten sam problem z z wpisaniem ba browar.biz słowa stout (tam jest emota z tym słowem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odświeżę kotleta. Czy w wyszukiwarce jest możliwość wyszukiwania jednego słowa, jednocześnie wykluczając inne?

Ew. czy jest możliwość wyszukiwania z rozróżnieniem małej/dużej litery, bo w tym przypadku to rozwiązało by problem.

W tej wbudowanej w forum niestety nie, ale ta z google jak najbardziej. Niestety żadna z nich nie obsługuje dużych liter

Krótka instrukcja http://www.google.pl/intl/pl/help/basics.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

W tej wbudowanej w forum niestety nie, ale ta z google jak najbardziej. Niestety żadna z nich nie obsługuje dużych liter

Krótka instrukcja http://www.google.pl/intl/pl/help/basics.html

No niestety w tej goglowej nie można zaważyć do danego podforum. Oki, koniec narzekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.